טיפול בשיטת לוסקי
20 במרץ 2013
אלרגיות ורגישויות – טיפול בשיטת לוסקי
20 במרץ 2013

אבחון וטיפול במחלת הסרטן בשיטת לוסקי

טיפול ואבחון מחלת סרטן בשיטת לוסקי

מאת: ד”ר דני לוסקי

בדוגמה שלפנינו מוצגות שלוש דרכים כפי שמטפלים ומאבחנים מחלת סרטן –
ברפואה המדעית, ברפואה השאמאנית, ובשיטת לוסקי.
מאמר זה מבקש להעביר הבנה בסיסית ראשונית לדרך הטיפולית הייחודית בשיטת לוסקי בהשוואה לשיטות אחרות.
קוראים שאינם מטפלים מקצועיים בשיטת לוסקי, להשלמת התמונה המלאה, מומלץ עבורם להיעזר בטבלאות האינטליגנציות ובמאמרים נוספים מתוך הספר “ספר שיטת לוסקי” בהוצאת מכללת לוסקי.
המאמר הינו כללי ואינו מיועד לחולה מסוים, לטיפול יש לפנות לרופא או למטפל מקצועי.


לקביעת תור לטיפול אצל ד”ר לוסקי נא להתקשר  09-8877919


הטיפול בשיטת לוסקי במחלת הסרטן
המטפל בשיטת לוסקי יטפל במחלת הסרטן באמצעות הרפואה המשולבת, הכוללת: שיחה, שיתופים, תרופות לוסקי (תרופות לוסקי הן פעולות אנושיות פשוטות מכוונות לקבלה או נתינה), מדיטציה, דמיון מודרך, תהליכי חוויה, פסיכודרמה, טיפולי הילינג, הקשבה למוסיקה, שירה משותפת, סיפור, שילוב אמנויות, ציור אינטואיטיבי.
הטיפול בשיטת לוסקי יתרכז באימון ותיקון האינטליגנציות החלשות שאובחנו.
טיפול באינטליגנציות שאובחנו ישפרו את הסיכויים לתיקון הצופן הגנטי שגרם להופעת הגוש הסרטני.
אימון ערכי חיים ישפרו את היכולת להתמודדות עם המחלה.
אימון ערכי חיים ישפרו את היכולת למניעת חזרתה של המחלה.
אימון דרכי חשיבה חיוביים ישפרו את היכולת לריפוי עצמי. פיתוח המודעות הנפשית והגופנית.

הנושא נלמד במסגרת קורסים של לימודי רפואה משלימה אלטרנטיבית
במסלול לימודי פסיכותרפיה. ראה פרטים על לימודי אבחון


מחלת סרטן ברפואה המדעית
הרופא המדעי המערבי יאבחן סרטן כתוצאה מירושה גנטית, היסטוריה משפחתית ויצביע על שיבוש בפעולת התאים.
הרופא המדעי יטפל במחלת סרטן בסדרת הקרנות ותרופות לחיסול התאים המיותרים והמפריעים לפעולות הסדירות של הגוף.
במדריך הרפואי השלם “מרק” מופיעה ההגדרה הבאה למחלת סרטן: “סרטן הוא תא שאיבד את מנגנוני הבקרה הנורמאליים שלו, ולכן גדילתו אינה סדירה”
כאשר התאים הסרטניים גדלים ומתרחבים הם יוצרים גוש הפולש לתוך רקמות סמוכות ושולח גרורות בכל הגוף.
פגם, שינוי גנטי בתא או גירוי פיסי כרוני בתאים יכולים להפוך את התאים לסרטניים.
במקרים רבים המערכת החיסונית יכולה לפקח וגם להרוס את התאים לפני שהם מתרבים בגוף כמחלת סרטן.
גורמי הסיכון למחלת סרטן בגישה המדעית
סרטן מופיע במקרים הבאים: שינוי גנטי, גירוי כרוני, היסטוריה משפחתית, עישון סיגריות, חשיפה לקרני אולטרא סגולה – שמש, קרינה של קרני רנטגן, קרינה רדיואקטיבית, חשיפה לאורניום, תזונה לקויה (בעיקר מזון ללא סיבים או מוליכות) שתיית אלכוהול, חשיפה לכימיקלים, חשיפה לאסבסט, וגם ידועים מספר נגיפים כמחוללי סרטן.
עוד נמצא כי סבירות למחלת סרטן גדלה פי 100 אצל אנשים המשתמשים בתרופות לדיכוי המערכת החיסונית.
אבחון של סרטן בגישה המדעית
בדיקות לפני הופעת תסמינים, ביופסיה, בדיקות סריקה – פאפאניקולאו, ממוגרפיה, רמת אנטיגן בדם, דם סמוי בצואה, צילום חזה, בדיקת חלחולת, בדיקה גניקולוגית.

טיפול במחלת סרטן בגישה המדעית
הטיפול הוא פיסי וניתן לפי סוג סרטן והתוצאה הצפויה מהטיפול.
הטיפולים השכיחים הם: כימותרפיה, ניתוח, הקרנות, טיפול משולב של הקרנות, ניתוח וכימותרפיה. וכן טיפול חיסוני.
בכל סוגי הטיפולים המטרה להפסיק את התרבות התאים, לשבש את פעולתם, ו/או להסיר את הגידול.


לקביעת תור לטיפול אצל ד”ר לוסקי נא להתקשר 1800-33-99-66
או שלחו מייל – louskycollege@gmail.com


לסיכום – אנחנו רואים שהרפואה המדעית מתרכזת בהיבטים הפיסיים של המחלה גם בהבנת גורמי הסיכון, באבחון וגם בטיפול. הרפואה המדעית אינה עוסקת במערכות יחסים, תסכולים, פחדים, תכונות אנושיות, מחשבות ואמונות.
הרפואה המדעית עוסקת ברובד הפיסי, מתייחסת לגוף האדם כעל מכונה ומתעלמת מהיבטים נפשיים, קשרי גוף נפש, השפעות סביבתיות והשפעות חינוכיות ואחרות.

מחלת סרטן ברפואה השאמאנית
פירוש המילה שאמאן – Shaman, – “היודע” . השאמאן יוצר קשר ומהווה חיבור בין הטבעי לעל טבעי, בין המציאות המוכרת למציאויות אחרות ובלתי נתפסות. בעזרת הכוחות שבטבע, בעולם החיות, הצמחים, החרקים, וע”י שינוי בתשומת הלב, חובר השאמאן לצורות חיים נוספות, מציאותיות לא פחות מזו המוכרת לנו. חשיפה זו ואימוץ זוויות ההסתכלות חדשות, מאפשרת לשאמאן להגיע להישגים חדשים בתחום התפיסה והשליטה במציאות. שליטה זו מאפשרת ביצוע של מעשים מופלאים כמו היכולת לנטוש את הגוף הפיזי ולעוף למרחקים, להופיע ביותר ממקום אחד בו זמנית, להשפיע על מאורעות במציאות כרצונו, לרפא ועוד. על פי נחום מגד(1998) בספרו “שערי תקווה ושערי אימה” השאמאניזם מקובל בשבטים מאזור סיביר, אצל האסקימוסים, בהוואי, במזרח, באוסטרליה ובקרב שבטי האינדיאנים באמריקה הצפונית והדרומית. קרלוס קסטנדה, אנתרופולוג סופר, תיאר את חוויותיו בקרב השאמאנים של מקסיקו.
לדעת קרלוס אחת התגליות של המכשפים היא שהעולם שבני האדם יכולים לתפוס דומה לבצל, ושמערכת הפירוש שלנו מאפשרת לנו לתפוס רק שכבה אחת מהבצל. ואילו עבור השאמאן כל שכבות הבצל נגישות לתפיסתו והן גם חלק מהמורשת האנושית שלו.
עבור השאמאן העולמות האחרים המקבילים הם רבי תחומים כאלה שאפשר לפעול ולהיאבק בתוכם, הם עולמות שבהם האדם יכול לחיות ולמות, ממש כמו כאן.
(מגד 1998) אויביו הטבעיים של האדם על פי משנתו של דון חואן המתואר על ידי קסטנדה כך: “כשאדם מתחיל ללמוד, לעולם אין מטרותיו ברורות לו. תכליתו לוקה בחסר; שאיפתו מעורפלת. הוא מקווה לגמול שלעולם לא יתממש, שכן אינו יודע דבר על קשיי הלימוד. “אט אט מתחיל הוא ללמוד – טיפין טיפין בתחילה, ואחר כך בנתחים גדולים. עד מהרה מתנגשות מחשבותיו. מה שהוא לומד אינו מה שתיאר או דמיין לעצמו, כך שהוא מתחיל לפחוד. הלימוד לעולם אינו מה שמצפים. כל צעד של הלימוד הוא משימה חדשה, והפחד שמתנסה בו האדם מתחיל לגאות ללא רחם, ללא ויתור. תכליתו נעשית לשדה קרב.
“כך נתקל הוא בראשון מבין אויביו הטבעיים: הפחד! אויב נורא – בוגדני וקשה להתגברות.
אויב זה נותר חבוי בכל עיקול דרך, אורב, ממתין; ואם האדם נבהל מנוכחותו ובורח, הרי שם אויבו קץ לחתירתו.”
שאלה: “מה קורה לאדם אם נס הוא מרוב פחד?” דון חואן: “שום דבר אינו קורה לו, זולת זאת שלעולם לא ילמד. לעולם לא ייעשה לאיש דעת. הוא עשוי להפוך לאדם אלים או אולי לאדם מבוהל ולא מזיק; מכל מקום, הוא יהא אדם מובס. אויבו הראשון שם קץ לכמיהותיו.”
שאלה: “ומה יכול הוא לעשות, להתגבר על הפחד?” דון חואן: “התשובה היא פשוטה. אמור לו לברוח. עליו לעמוד מול פחדו, ולמרות נוכחותו עליו לטעום את מלוא הפחד, ובכל זאת לא להפסיק. זה הכלל! ויגיע הרגע שבו ייסוג אויבו הראשון לאחור. האדם יתחיל לחוש בטחון עצמי. שאיפתו מתחזקת; הלימוד אינו עוד משימה מחרידה. “כשמגיע רגע החדווה הזה, יכול האדם לומר בלי היסוס, שהביס את אויבו הטבעי הראשון.”
הדרך אל השאמאניזם רצופה בקשיים. התפקיד אינו נמסר תמיד בירושה, לעיתים מוות סמלי, מחלה הנראית כסופנית או פגיעה של אחד מאיתני הטבע הם המכשירים את השאמאן והם הסימנים המעידים על יכולתו לעבור בשערי החיים והמוות וגם יכול להם.

גורמי הסיכון למחלת סרטן בגישה השאמאנית
הגדרת הבריאות על פי נחום מגד (1998) בספרו “שערי תקווה ושערי אימה” היא:
“האדם בריא כשההרמוניה שוכנת בתוכו, כשהקשר עם האלים הוא טוב וכן הקשר עם הטבע ועם בני האדם האחרים. בריאות היא גם הרמוניה פנימית בין החלק החייתי של הצ’ולל ובין החלק הרוחני ועולם החומר. אדם חייב לחיות בשלום עם עצמו, עם הטבע, האלים והאדם. שבירת מערכת הרמונית זו או חלק ממנה, מולידה את המחלה”
המחלות והפגיעות הקשות מקורן בעולם התחתון היא ממלכת החושך אשר מטעמה נשלחים שדים שתפקידם מוגדרים.
אבחון סרטן בגישה השאמאנית
המחלה מתקבלת כאובדן שיווי המשקל ההכרחי בין שתי נשמותיו של האדם, הצ’ולל והכפיל החייתי.
חוסר איזון יכול לנבוע מהעובדה שהכפיל החייתי נתפס על ידי גורם עוין, על ידי האלים או מעשיהם של בני אדם.
על פי הדופק יודע השאמאן את סוג המחלה ואת טיבה. בדיקת הדופק מגלה את היסודות הלא גופניים שפוגעים באדם.
גם החלום משמש את השאמאן לאבחון ולריפוי. דרך החלום רואה השאמאן את המחלה וגם את דרך פתרונה.

טיפול במחלת סרטן בגישה השאמאנית
הריפוי מתבצע באמצעות טקס, שירה טקסית בתנאי אקסטאזה, ריקוד אקסטטי ותפילה.
כל אלה מלווים במילים שמטרתם להעביר את המחלה לתוך ביצה או לתוך ענף, או לתוך עשבי מרפא.
השאמאן נותן הוראות לאיברים הפגועים “תתרפי מחלה” השאמאן פונה לשלוש עשרה קומות של ההר הקדוש בו שוכנים האלים ומדליק לכבודם שלוש עשרה נרות ומשמיע שלוש עשרה תפילות. בחלומות מקבל השאמאן את ההדרכה, הזמן המתאים והטקס לריפוי המחלה.
נחום מגד אומר: (שם 285)”מחלה שכיחה היא אובדן הצ’ולל. כמו ביתר השבטים חוזרים מטפל ומטופל למקום בו התרחשה נפילת הרוח. במקום זה עורך האילול משא ומתן עם אלי השמים, הארץ והשאול ומקריב לאלים נרות.
לאחר מכן הוא מפקיד תרנגולת בידי הרוחות ובנוצות שהביא עמו מנקה את הרע.”

לסיכום – השאמאן לא יראה סרטן ברמה הפיסית כמו בגישה המדעית.
מתוך הבדיקות שיערוך יגיע למסקנות שקשורות לעולם הנפשי, לעולם הרוחות הרעות והכישוף שנכנסו לגופו של החולה.
השאמאן ירפא את המחלה על ידי סילוק הרוחות והכישוף.


לקביעת תור לטיפול אצל ד”ר לוסקי נא להתקשר 1800-33-99-66
או שלחו מייל – louskycollege@gmail.com


הגישה הטיפולית בשיטת לוסקי

העולם על פי לוסקי מחולק לשלושים ושתים נתיבות, כל נתיב מכיל מגוון משתנים התואמים את תדר הנתיב. שינוי לטובה באחד המשתנים ישפיע לטובה על כל יתר המשתנים באותו נתיב. כל המשתנים התואמים את תדר הנתיב, הוא הפוטנציאל האנושי של הנתיב והוא נקרא “אינטליגנציה”, או בשפת ספר יצירה – “נתיבות פליאות חוכמה”.
לכל אדם 32 אינטליגנציות בפרופיל ייחודי.

     על פי לוסקי, כל בעיה תופיע בו זמנית בארבעה רבדים: בגוף, ברגש, בשכל, וברוח.
האבחון יאתר את האינטליגנציות בהם מופיעה הבעיה בכל אחד מארבעת הרבדים. את האינטליגנציות ניתן לתקן, לתחזק, ולשכלל כמו שריר על פי הרצון החופשי.
הטיפול מתבצע באמצעות “תרופות לוסקי” בשילוב טכניקות טיפול בהתאמה לאינטליגנציות ולרבדים בו מופיעה הבעיה.

      “תרופות לוסקי” הן פעולות אנושיות פשוטות מכוונות לקבלה או נתינה, כגון: חיבוק, שינה, מקלחת, הליכה, חיוך, צחוק, שתייה, טיול, קניות, רחצה בים. הכוונה היא שהופכת פעולה רגילה ופשוטה ל”תרופה”.
הטיפול בשיטת לוסקי משלב טכניקות טיפול, כגון: פסיכותרפיה, עיסוי, הילינג, דיקור, פרחי באך, צמחי מרפא, מדיטציה, דמיון מודרך, שיר, סיפור, תהליך, מסע חוויה, תזונה, אמנויות, חלומות, פסיכודרמה, כירולוגיה, קלפי יצירה. וכן שילוב כל טכניקה טיפולית אחרת המותאמת לתבנית שלושים ושתים הנתיבות.

על פי לוסקי, אדם חולה הוא אדם שחי בחוסר איזון או בתחושה של חוסר. אדם בריא חי באיזון או בתחושה שאינו חסר דבר ולכן שמח בחלקו. כאשר החוסר או תחושת החוסר מתמשכת, האיזון מופר, מופיעים כאבים וייסורי גוף כאיזון להפרת האיזון וכאות ואזעקה.
שורשי המחלה הוא שיבוש התקשורת בין הגוף והנפש. זהו מסר פנימי לעצור כדי להתבונן ולתקן.
כאשר מופיע כאב בגוף יש לטפל מייד בגוף בכל דרך כדי לתת מענה מהיר לכאב, אבל יש להבין שמקור הבעיה לכשל בגוף נמצא ברובד הרגשי, בשכלי וברוחני.  הסימפטומים גלויים והם יופיעו בגוף ואילו הסיבה נסתרת, הסיבה להופעת הסימפטומים והכאב נמצאים ברובד הרגשי, השכלי והרוחני. אבחון אינטליגנציות בארבעה רבדים יראה מה הוביל למה. האבחון יצביע על האינטליגנציות שבהן מופיע חוסר איזון בכל אחד מהרבדים ובדרך זו ניתן לראות את הקשר בין האינטליגנציות בכל אחד מהרבדים.
על פי שיטת לוסקי לאותה מחלה ולהופעת אותם סימפטומים, אצל אנשים שונים, יהיו סיבות שונות. כלומר כל חולה סרטן מגיע אל המחלה מסיבות אחרות. מכאן שניהול בריאות המטופל במקום ניהול המחלה הוא עקרוני ומהותי לטיפול יעיל.
כך יוצא שתופעות של תחושת בדידות, אובדן דרך ותכלית החיים, פחד מנטישה, תחושת קורבן, תחושת נבגד, אשמה או בושה יכולות להופיע ברובד הרוחני, אחת מהתופעות הללו יכולות לגרום לאחת התופעות ברובד השכלי, כגון: קשיי ריכוז, דאגה, בושה, בלבול, שכחה, הערכה עצמית נמוכה, קושי וקשיחות בקבלת החלטות. מצב זה מסייע להתפתחות של תופעות ותקלות ברובד הרגשי, כגון: עצבות ועצבנות, מצבי רוח משתנים, דיכאונות, פחדים, כעס, תחושת חסך רגשי, רגשי אשם, תוקפנות, הסתגרות, אכילת יתר, עישון מוגזם, שתייה והלקאה עצמית, בעיות בתקשורת, האשמת אחרים, קנאה ושנאה.
כל אלה בסופו של תהליך יגרמו ברובד הגופני לאחת המחלות, כגון: עייפות, כאבי ראש, יובש בפה, הקאות, בחילות, רעד, שלשולים, קשיים בדיבור, חריקות שיניים, אין אונות, שפיכה מהירה, לחץ דם, בעיות לב, כיב כיבה, אסטמה, סרטן, סכרת, אבדן מקום העבודה, כשלון בעסקים, כשלון בחיי נשואים, מערכות יחסים הרוסות עם הסביבה, הידרדרות לפשיעה, שתייה, עישון, סמים ואובדן המערכת החיסונית.
התפשטות התופעה מרובד לרובד עד להופעת הסימפטום ברובד הגופני קשורה לחוסן או לחוסר חוסן בכל אחד מהרבדים. האינטליגנציות החלשות בכל רובד הן שתפגענה ראשונות. לכל אדם יש נקודות חלשות אישיות הקשורות, למודעות שלו, לתהליך החינוכי, לעולם הרגשי וחוסן הגופני האישי, מכאן שהאבחון יראה תמהיל שונה עבור כל אדם למרות שזו אותה המחלה ואלה אותם הסימפטומים.
בשיטת לוסקי כמו ברפואה המדעית הטיפול בכל מחלה ברובד הגופני ובסימפטומים המופיעים כתוצאה מהמחלה, הוא אותו טיפול לכל המטופלים, אבל רק ברובד הגופני ואילו הטיפול בסיבות למחלה הוא אישי ומותאם לתוצאות האבחון.

גורמי הסיכון למחלת הסרטן בשיטת לוסקי
על פי לוסקי מחלת הסרטן יכולה להופיע אצל אנשים שונים מסיבות שונות.

מחלת סרטן כמו כל מחלה אחרת, היא החוליה החלשה שנפגעה כתוצאה מלחץ המופעל על כל אחד מארבעת הרבדים. כאמור הגוף אינו מתקיים כישות נפרדת, הגוף משקף את המתחולל בנפש. כל איבר בגוף מקושר למחשבות, לגישות ואמונות, לתחושות ורגשות, להתנסויות ולחוויות. ובכל אחד מהם קיים הקשר לרצון לקבל, לרצון לתת או לרצון החופשי.
מכאן שהטיפול שיקבל חולה סרטן אחד יהיה שונה מטיפול שיקבל חולה סרטן אחר.
ברור גם שהסיבות למחלת הסרטן אצל אדם אחד יהיו שונות מהסיבות של כל חולה אחר במחלת הסרטן.
לכל חולה סרטן יהיו הסיבות הייחודיות שלו, גורמי הסיכון למחלת הסרטן על פי לוסקי אינם שונים מגורמי הסיכון על הרפואה המדעית ברמה הגופנית וכך גם הטיפול.
גורמי הסיכון הגופניים על פי לוסקי הם סימפטומים ותוצאה של פעילות נסתרת בנפש שהיא הסיבה למחלה.
גורמי הסיכון נמצאים ברובד הרגשי, השכלי והרוחני והם יהיו שונים מאדם לאדם.
המטפל בשיטת לוסקי ינהל את בריאות המטופל ולא את המחלה, כלומר יתאים את הטיפול למטופל המסוים, על פי תוצאות מבחני אינטליגנציה.


תיאור מקרה
ג’ בן 56 , נשוי ואב לחמישה ילדים ושלושה נכדים, הגיע אלי לקליניקה במהלך טיפול כימותרפי שקיבל.
ג’ היה חלה במחלת סרטן הכבד.
בשיחות שקיימתי איתו, התרשמתי מחוסר הרצון שלו לחיות ומהאכזבה שלו מבני אדם.

להלן משפטי מפתח של ג’ מהם ניתן ללמוד על מצוקותיו:
“החזיר פיטר אותי אחרי שבניתי לו את העסק במשך 17 שנה” (ש)
“הוא הביא  עלי את הסרטן, שבועיים אחרי שפיטר אותי קיבלתי את המחלה, הוא אשם, רק הוא “(פ)
“אני אאבק בו עד הסוף” (ש)
“אני לעולם לא אסלח לו, גם אם הוא ייתן לי פיצויים כפולים” (ש)
“אני אוכל את עצמי על כל הימים שלא הייתי עם משפחתי ועבדתי בשבילו” (צ)
“מה משפחה יכולה לסייע, אני תקוע, אני בקושי נושם כשאני חושב על מה שהוא עשה לי, ואני חושב כל היום רק על זה” (פ)
“אני עשיתי הכל בשבילו והוא החזיר לי רק רוע ואטימות לב”  (ר)
“הוא שטן, לא הייתי צריך ללכת אחריו, אני כועס ושבור מזה” (ה,3)

כלים, אמצעים ושיטות אבחון בהם אובחן ג’:

דוחות רפואיים, שיחות עם המשפחה, משוב מהתבוננות, אותיות השם, תשאול, שאלון ערכי חיים, אבחון כירולוגי, אבחון עץ חיים, חוכמת הגוף ושפת הגוף, קלפי יצירה, סריקה אנרגטית, לשון, דופק, אותיות השם, הרגלי תזונה, והרגלי חיים.
כל האבחונים הראו כי אינטליגנציה של רצון לקבל נמצאת ברמה 4, ואילו אינטליגנציה של רצון לתת ברמה 1.5.
אינטליגנציות שאובחנו בחוסר:  מ, ה , פ’, ב ,א ,9, ר, צ
אינטליגנציות שאובחנו בעודף:  ש, ע , ח , ז , ט , 8 , 3, ד

 

אינטליגנציות בחוסר

אינטליגנציות בעודף

רובד רוחני

מ, א

ש

רובד שכלי

ב, פ, ר

ד

רובד רגשי

9

3, 8

רוב גופני

ה, צ

ז, ח, ט, ע

ניתוח תוצאות אבחונים של ג’ – שיטת לוסקי
ברובד הרוחני, הרצון לתת (מ) והרצון החופשי(א) חסומים, דבר שגרם ברובד השכלי לאיבוד היכולת לתזמן ולפעול בחוכמה (ב), לפגיעה ביכולת להניח לאגו, לידענות ולצדקנות (פ), ולמלחמות פנימיות קשות (ר). כל אלה הובילו לפגיעה ברובד הגופני של היכולת לראות את תוצאות המעשים (ה) ופגיעה ביכולת להישאר מחויב לערכים ולמסגרת המשפחתית, וביכולת להוביל תהליכים מהלב (צ).

מחלת הסרטן אצל ג’ הופיעה כתוצאה מאי זרימה טבעית בין קבלה (ש) לנתינה (מ) בכל מערך הנתיבות. כאשר הרצון לקבל מוצף בעוד הרצון לתת חסום בכל הנתיבות, התוצאה תהייה הצטברות של תאים שנחסמים ויוצרים גוש שמפריע.
חוסר הבנה של ג’ לפעולת מנגנון “קבלה / נתינה” הוא גורם סיכון עיקרי למחלת הסרטן עבורו. לקבל לעצמו בלבד כמו לאכול בלי להתפנות, כמו לחוות אהבה גדולה בלי מגע, כמו לחוות פחד גדול בלי לשתף, כמו לקלוט חומר לימודי רב בלי שהות להפנים אותו או להעביר אותו הלאה.  חוסר יכולת לאפשר לכוח החיים לזרום באופן חופשי בכל הנתיבות, היא גורם הסיכון העיקרי למחלת הסרטן של ג’.. כאשר פעולת הזרימה מהרצון לקבל אל הרצון לתת חסומה ברובד הרגשי וגם ברובד השכלי, הופיעה חסימה דומה גם ברובד הגופני שהביטוי שלה אצל ג’ הייתה אי פעילות סדירה של החלפת תאים ולגידולים שפירים או סרטניים.


טיפול במחלת סרטן בשיטת לוסקי
תוכנית הטיפולים שהוכנה כללה עבודה עם תרופות לוסקי ועם טכניקות של הרפואה המשולבת בשיטת לוסקי.

האסטרטגיה הטיפולית שנבחרה היא: תיקון. המצב בו היה ג’ סיכן את חייו ממש, ההנחה היא כי טיפול משולב של בית החולים ברמה הגופנית עם עבודה בכל יתר הרבדים תניב תוצאה טובה יותר בשלושה היבטים:
1. שיפור היכולת להתמודדות טובה יותר עם המחלה.
2. שיפור היכולת לאי חזרתה של המחלה, לאחר הטיפולים הכימותרפיים.
3. שיפור היכולת לריפוי מהמחלה.
הושם דגש מיוחד על טיפול בשלוש אינטליגנציות במהלך הטיפול:
הרצון לתת – הרחבה במידת האפשר
הרצון לקבל – צמצום במידת האפשר
חוש הראיה – חוש הראיה קשור לכבד הפגוע בקשר אנרגטי ויכול למנוע את היכולת מג’ לראות דרכים
נוספות ויצירתיות לסיום הסכסוך ולסליחה.

טיפול באמצעות תרופות לוסקי
תרופות לוסקי הן פעולות אנושיות פשוטות, כאשר הן מכוונות לקבלה או נתינה הן פועלות כמו תרופות.

רצון חופשי (א) – אמור תודה על מה שיש לך 100 פעמים ביום (חיזוק הרצון החופשי לאיזון בין קבלה ונתינה.
ראיה/רצון לתת (ה/מ) – עצום עניים ותראה בדמיונך צבע כחול. לעשות כך 40 פעם ביום. תרגול ראיה וצבע כחול לשכלול היכולת לתת.
שלום (ר) – חבק את עצמך פעם ביום ותגיד: אני אוהב את עצמי גם כאשר אני כועס ולא מוכן עדיין לסלוח.
חיסון9) ) –  עשה מדיטציה בבוקר ובלילה וחזור על המנטרה הבאה: מצאתי סליחה בלב אני בתחילתם של חיים טובים יותר

טיפול באמצעות טכניקות של הרפואה המשולבת בשיטת לוסקי
רובד גופני

1. המשך טיפול כימותרפי ואחר במסגרת בית החולים על פי החלטת הרופאים שם.
2. הומלץ על שינויים בהרכב התזונה והרגלי אכילה, מעבר למזון לחיזוק המערכת החיסונית
3. תהליכים ומשחקי חשיבה. להבחין שהחיים הם משחק.
4. דיקור אינטליגנציות:  ש , מ  ,  ב , 9 , 3
5. פרחי באך להרחבת ערוצי אינטליגנציות:  מ, ה, פ’, ב ,א ,9, ר, צ
רובד רגשי
1. פסיכודרמה. שיחקנו בכל דרך אפשרית את מה שקרה ובחנו תסריטים חדשים.
2. הילינג. טיפול באמצעות קולות לפתיחת כל הנתיבות החסומים – מ, ה , פ’, ב ,א , ר, צ
3. שילוב אמנויות. בעיקר ציור לשחרור לחצים.
רובד שכלי
1. פסיכותרפיה – שיחה, תשאול לחיזוק האימון ההדדי,
מעבר על כל שלבי מעגל המטפלים לבדיקת השפעות המחלה על כל היבט אפשרי בחיי ג’
2. דמיון מודרך. לראות אפשרויות אחרות לסיום הסכסוך ולחזרה לחיים טובים עוד יותר.
3. סיפורים. דרך הסיפורים הועברו ערכים מתקנים של הרצון לתת והרצון לקבל.
רובד רוחני
1.
ייעוד. תהליך זיכרון אחרון וכן רישום יעדים לעשר שנים הקרובות.

2. שריפת קארמה. מול המעביד ומול שני אחים.
3. סליחה, תודה ובקשה. דרך עבודה עם לוס-יוגה.
4. מדיטציה . לניקיון והתחדשות.

לסיכום
המטפל בשיטת לוסקי יפעל בדרכים מגוונות באמצעות תרופות לוסקי ובאמצעות טכניקות טיפוליות ברובד הפיסי, הרגשי,  השכלי והרוחני בהתאם לכללי הרפואה המשולבת בשיטת לוסקי כדי לפתוח את החסימה האנרגטית שגרמה למחלת סרטן.
פתיחת ערוצי האנרגיה חסומים תשפר את הסיכויים לאי חזרתה של המחלה ולתיקון הצופן הגנטי שגרם להופעת הגוש הסרטני.
היכולת ללמוד וגם לפעול בדרך של “לקבל רק על מנת לתת” היא תרופה יעילה למחלת הסרטן עבור ג’.
מכאן שעבור ג כל תרופות לוסקי צריכות ללבוש צורה של נתינה לצורך נתינה על מנת לשחרר את הלחץ שנוצר על ידי הרצון לקבל לעצמו בלבד.
הרצון של המטופל לתקן, למצוא סליחה, ייעוד ותכלית לחיים, וכן האמונה ביכולתו לרפא את עצמו ולהתחיל הכל מהתחלה, הם עקרון בסיסי להעצמת כוח החיים, והם התרופה וה”נס” הטיפולי המיוחל, . או במילים אחרות ריפוי ספונטאני

 מאמר זה מבקש להעביר הבנה בסיסית ראשונית לדרך הטיפולית הייחודית בשיטת לוסקי. קוראים שאינם מטפלים בשיטת לוסקי, מומלץ עבורם להיעזר בטבלאות האינטליגנציות ובמאמרים נוספים להשלמת התמונה המלאה, מתוך הספר “ספר שיטת לוסקי” בהוצאת מכללת לוסקי.

מאמר זה אינו המלצה לטיפול. לטיפול מסודר, יש לפנות לרופא או למטפל מקצועי שעבר הכשרה מתאימה.לקביעת תור לטיפול אצל ד”ר לוסקי נא להתקשר 1800-33-99-66
או שלחו מייל – louskycollege@gmail.com


רשימת מקורות

מקורות בעברית
• בליך, א.(2002) כוחה של התפילה לריפוי מחלות. כתב עת “הרפואה” (כרך 141 חוברת ו’, יוני 2002),
• ברג, י. (עורך) (1990) הגר”א (הגאון מוילנה) בתוך “ספר יצירה” (1990) ירושלים, בהוצאת קול יהודה.
• ברג, י. (עורך) (1990) האר”י הקדוש בתוך “ספר יצירה” (1990) ירושלים, בהוצאת קול יהודה.
• ברקוב, ר. (2002) מרק המדריך הרפואי השלם. הוצאת כנרת זמורה ביתן.
• גארדנר, ה. (1996). אינטליגנציות מרובות: התיאוריה הלכה למעשה. ירושלים, מכון ברנקו.
• דיכטוולד, ק. (1992) גוף נפש. תל אביב, הוצאת זמורה ביתן.
• לוסקי, ד. (2005) שיטת לוסקי – 32 האינטליגנציות. מהדורה שנייה. תל אביב, הוצאת מכללת לוסקי.
• לוסקי, ד. (עורך) (2005) ספר יצירה (מיוחס לאברהם אבינו) בתוך:32 האינטליגנציות. מכללת לוסקי.
• ליבוביץ’, י. (עורך) (1961). האנציקלופדיה העברית, י”ג, 713. ירושלים/תל אביב: חברה
• להוצאת אנציקלופדיות בע”מ
• מגד, נ. (1998) שערי תקווה ושערי אימה. תל אביב, הוצאת מודן.
• מזרחי, א. (2003) לחיות בריא, הוצאת פוקוס, ישראל.
• פאנינג, פ. (1995) דמיון מודרך לצורך שינוי. הוצאת אור עם, (תרגום מאנגלית: יעל שינפלד)
• צ’ופרה. ד. (1997) ריפוי קוונטי. תל אביב, הוצאת מודן.
• קדר, נאת, ד. עורך (1999) תרפיה בעזרת סיפורים. קרית ביאליק, הוצאת אח.
• מטופלי פסיכותרפיה. פראג הוצאה לאור. (תרגום מאנגלית: דורית גינת)
• שלו. ש, (1987), פסיכותרפיה יונגיאנית ויצירתיות, שיחות, כרך 1, חוברת מספר 3, יוני.
• שפירו, ד. (1998) גוף נפש-כיצד מחשבותיך ורגשותיך משפיעים על בריאותך. הוצאת אור עם.
• קרסו, ר. (2004) הלב – המדריך המלא לבריאות ולשיקום. הוצאת כתר.

מקורות באנגלית
• Gardner, H. (1992). Multiple Intelligences: The Theory to Practice. New York ,Basic Books.
• Gardner, H. (1983). Frames of Mind, the theory of Multiple Intelligences. New York, Basic Books.
• King, s (1986) Seeing is Believing. In Doore, G. (ed.) Shaman’s Path. : Boston & London. (pp. 46-52) Shambhala Publications

מקורות מהאינטרנט
• בן-דב, י. האם המדע טוב לבריאות (גרסה אלקטרונית) השיטה המדעית והרפואה החלופית נדלה ביום 12/1/05 http://www.bendov.info/heb/mys/alternat.htm
• לוי, מ. להפחית כאבים בלי כדורים” YNET (22/11/04). נדלה ביום 22/2/06
• http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3007409,00.html
• דניאל גולמן, ד. רגשות הרסניים (תיעוד שיחה בין הדלאי למה לבין קבוצת חוקרי מוח). נדלה מהאינטרנט ביום 12/2/06 http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2759538,00.html
• חדשות ניו אייג’ NRG ” פרסום מחקר של כתב העת “בריטיש מדיקל ג’ורננל”. נדלה ביום 22/2/06 http://www.nrg.co.il/online/15/ART/964/897.html
• מדיטציה: לבריאות הגוף והנפש ולחיים ארוכים. נדלה ביום 21/2/06 http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2759538,00.html
• מסלו, א. מדרג הצרכים של מסלו. נדלה ביום 21/12/05 מהאנציקלופדיה של YNET http://www.ynet.co.il/yaan/0,7340,L-269015,00.html
• צבעי היסוד ותכונות הצבע, (גרסה אלקטרונית). אינציקולפדיה ynet. נדלה ביום 29/7/05

http://www.ynet.co.il/yaan/0,7340,L-19425-MTk0MjVfMzM5Nzg0MjU0XzIxMzUyNQeqeq-FreeYaan,00.html

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 14 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799