חרדות קיומיות כדרך טבע
10 בדצמבר 2014
אתה כאן פחד
10 בדצמבר 2014

אהבה אמיתית תמיד מגיעה בזמן הנכון לך

אהבה אמיתית תמיד מגיעה בזמן הנכון לך / נויה אור יהב

“לאהבה אין הגדרה וגיל בו היא יכולה להתקיים, היא כמו האוויר, אם אתה מוכן ויש פתח היא מגיעה אליו. נכנסת לכל חריץ, גודלת ומתעצמת כל יום וזה לא סתם ביטוי או מילים גדולות, היא פשוטה. כשם שחברות מתחזקת וכמשפחה שגודלת יחד ואיתך, גם כשאתה לבד. חבר לנשמה, שותף אמיתי לחיים, הרוחניים, הגשמיים, בתצורת בן זוג או כל תצורה אחרת הוא מתנה שאי אפשר לאמוד בגודל ,או בכמות אלא רק בהשפעה. בחוויה האמיתית שלעוצמת האהבה והחברות אין סוף. כשאנחנו לבד אנחנו יכולים לבחור להיות מה שבא לנו, לגרום לכולם להאמין בזה ורוב הזמן גם להאמין בזה בעצמנו. אבל בזוגיות יש לנו את האפשרות לגלות מי אנחנו, מי אנחנו באמת”.(רחל רגב, סטודנטית שנה א’, מנחה: ד”ר דני לוסקי ).
“פרי שגדל על עץ, צריך מים, אוכל, שמש וכו´ כדי לגדול ולהתפתח, ובסוף להגיע לשיא- לבשלות שלו. יש זמן מסוים שלוקח לפרי להבשיל. אם נקטוף ונאכל אותו לפני הזמן, זה יכול לעשות כאב בטן.. ככה זה גם אצלנו. כדי להגיע למצב שבו אפשר לבנות קשר זוגי נכון ובריא- צריך להבשיל. צריך לעבור את התקופה הנפלאה הזאת שאת נמצאת בה כדי להתפתח, להתבונן בעולם ולמצוא את הדרך המיוחדת שלך בחיים”.(תגובה של יועצת בפורום על זוגיות)
“רק מי שגיבש לעצמו זהות נפרדת מההורים, מסוגל לקבל על  עצמו מחויבויות שונות, כמו זוגיות, לימודים עבודה. תיאורית השלבים (מציינת את השלבים של  האדם מאז שנולד ובשונה מפרויד שמפסיק בשלב מוקדם יותר, ממשיך אריקסון עם השלבים עד מות האדם.) לפי תאוריה זו בגיל ההתבגרות המשימה של המתבגר היא לגבש לעצמו זהות. תהליך זה הוא דרך ריבים עם ההורים ובחירה של עצמאות ודרך שונה משלהם .התמודדות ותחושת חיבור לקבוצה : חבר’ה, טיולים, קשרים זוגיים ועוד”(אריק אריקסון).

החיים שלי והזוגיות שלי
מגיל מאוד צעיר בחיי, מגיל ההתבגרות בחיי גיבשתי זהות משלי הייתי נעה בין דואליות בין להיות ילדה מרצה את כל העולם, אשתו וחמותו לבין להיות ילדה שונה ומרדנית שהולכת בדרך משלה בדרך אשר מנוגדת מהדרך שהולכים בה אחרי העדר, זאת דרך שלא מתאימה ולא נכונה לכל אדם וזאת דרך בה לא ממשים את הרצונות והאישיות נמחקת לחלוטין וזאת דרך שגורמת לך להיות עם חרטות ושיברון לב בסוף חייך. את הזהות העצמית שלי בניתי על ידי האני מאמין שלי, על פי הדרך הישרה והייחודית שבחרתי ללכת בה ועל ידי ערכים של : כבוד לאדם, נתינה, הקשבה, התפתחות אישית גדילה וצמיחה במשך כל החיים, חריצות, הצלחה, שאיפה להצטיינות בכל דבר שאני עושה, יושרה פנימית בהלימה בין שלושת החלקים : המחשבה, הדיבור והעשייה, הגשמת הייעוד והשליחות שלי בעולם הזה, הטבעת חותם בעולם, מתן ערך לאנשים והשראה גדולה לאנשים בארץ ובעולם. במהלך הבגרות שלי היו לי הרבה מאוד ריבים עם ההורים שלי ועם סבתא שלי ז”ל שגידלה אותי בגלל הדרך שבחרתי ללכת בה, בגלל המרדנות שלי ובגלל הצורך שלי להיות עם הילדים אשר לא מקובלים בחברה רק בגלל שהם היו שונים לדוגמא : שמנים, נכים, נמוכים, משקפופרים וכדומה. אני הרגשתי צורך אדיר להגן עליהם ובגלל זה עברתי חרם חברתי ולא הייתי מקובלת מבחינה חברתית. שסבתא שלי אמרה לי : עם הדרך המשונה שלך בסוף לא יישארו לך חברים אז אני עניתי לה סבתא אני לא צריכה חברים יהירים צבועים ושקרנים שלא חיים את החיים שלהם אלא חיים את המוסכמות החברתיות. היות שמגיל הבגרות גיבשתי לעצמי זהות נפרדת מההורים שלי אז כתוצאה מי זה יכולתי לקבל על עצמי התחייבויות שונות כמו זוגיות, לימודים ועבודה.

בגיל 31 התגרשתי לאחר חמש שנות נישואים מהגיהינום : במהלך נישואים אילו הייתי כמו עבד, עבדתי בכמה עבודות בו זמנית, לא הרגשתי אישה בכלל הרגשתי לא נחשקת ולא אהובה, עברתי התעללות מבחינה נפשית ולא היה יום שלא בכיתי בכל חמש השנים הללו לא היה לי חום ואהבה בזוגיות הזו ולכן ברחתי לאוכל, האוכל היה הדבר היחיד שניחם אותי וככה הגעתי בקלות למשקל של 113 קילו.
מאז שהתגרשתי לא הפסקתי להתפתח ולהעצים את עצמי : הלכתי פעם אחרי פעם לימי עיון, הרצאות, כנסים, סמינרים וסדנאות, קראתי מאות ספרים ומחקרים בנושא עזרה עצמית, זוגיות, קבלה, פסיכולוגיה ,פסיכותרפיה, אימון, העצמה אישית. עברתי אימון אישי בנושא זוגיות, עברתי ספיד דייט ויצאתי ל-300 דייטים בו זמנית גם השלתי ממשקלי כארבעים קילו והתחלתי לעשות כושר, עשיתי תהליך שלם של קילוף הקליפות והגנות שהגנו עליי והגעתי לאני העצמי שלי, התחברתי לישות שלי למהות שבי. התחלתי להיות נאמנה לעצמי ולערכים שלי ולדרך הישרה שלי והגדרתי אילו תכונות אני רוצה בגבר ואת התכונות הללו פיתחתי בעצמי והגדרתי איזו זוגיות אני רוצה ועשיתי עבודה אינטנסיבית לחיפוש זוגיות ולא ויתרתי לעצמי על יצירת פרק ב טוב ויצירת זוגיות טובה ומפרה. את שי המדהים בעלי השני הגבר הנכון לי הכרתי בדיוק בזמן הנכון לי כאשר פתחתי את ליבי והגעתי לשיא הבשלות שלי שהיה 4 שנים לאחר שהתפתחתי, הבשלתי, צמחתי וגדלתי כאדם, גיליתי את עצמי מחדש וגיליתי את האדם שבי, חיזקתי את כל התכונות שאני רוצה בזוגיות כמו : נתינה, קבלה, הערכה, הקשבה, צמיחה אישית, הכלה, פרגון ועשייה למען הזולת. אחרי שהכרתי את שי הבנתי שהייתי צריכה לעבור את התקופה הנפלאה שאני נמצאת בה על מנת להתפתח ולגדול להתבונן בעולם בראייה מרחבית ולמצוא את הדרך המיועדת שלי בחיי וכך בעצם למצוא את הגבר הנכון עבורי והמיועד לי . בזוגיות המופלאה שלי עם שי גיליתי את עצמי, גיליתי מי אני באמת וגיליתי את הייעוד שלי בחיים : לתת השראה לאנשים בארץ ובעולם, לשמש להם כדוגמא אישית טובה ולהיות מורת דרך לאנשים בארץ ובעולם על מנת שאוכל להרים אותם ממקומות חשוכים ואפלים ולהוביל אותם אל מקומות מוארים ומקומות אשר מעולם לא היו בהם וכך הם יוכלו לממש את כל הפוטנציאל שלהם ואת כל הכישרונות אשר טמונים בהם וכך לחיות את החיים אשר נועדו להם, זה למעשה הייעוד והשליחות שלי בעולם הזה. אני סיכמתי עם אלוהים שהוא לא ייתן לי ללכת עד אשר אני יבצע את השליחות שלי במלואה ויעשה הבדל בחייהם של מיליוני אנשים ברחבי העולם. איך אני יודעת ששי הוא הגבר הנכון שלי כי הוא מאפשר לי לממש את הייעוד שלי בעולם והוא מאפשר לי ללמוד ולהתפתח כל הזמן. הקשר שלנו הוא קשר אמיתי שכולל בתוכו : אמינות ונאמנות, אהבה, הערכה, העצמה, הכלה, פרגון, נתינה , הקשבה ואכפתיות.