תפילה כתרופה
מעגל צבעים אינדיאני ושיטת לוסקי

אימון אינטליגנציות דרך דמיון מודרך

אימון אינטליגנציות דרך דמיון מודרך

32 סוגי דמיון מודרך לאימון 32 ערכי חיים לצורך יצירת מציאות חדשה בשיטת לוסקי

המנחה: ד”ר דני לוסקי
מגישה: דורית ארנון

“…ראיתי שמטרת הטיפול-מטרת היותנו אנושיים-היא לעזור להגשים את החופש,להתקדם אל מעבר לנתון,אל החדש שכולנו מסוגלים להגיע אליו ואל יכולתנו לחדש וליצור מחדש.את זה ההדמיה מאפשרת” (ד”ר ג’רלד אפשטיין/דמיון מודרך)

מטרת העבודה
בעבודה זו מטרתי היא לשקף את הקשר הישיר ויחסי הגומלין שמתבצעים ללא הרף בגופנו בכל ארבעת הרבדים וביכולת השפעת הדמיון על המציאות בחיי היום יום.בהמשך, אביא 32 דמיונות מודרכים על פי שיטת לוסקי המסייעים כל אחד בפני עצמו ביצירת מציאות חדשה.
לרגש ולהתנהגות האנושיים יש שורשים ביולוגיים עמוקים.החוקרים אנטוניו דמסיו וג’וזף ל’דו קבעו שהרגשות מספקים את השורה התחתונה לקבלת ההחלטות הרציונאלית בחיינו,על פי סיכונים הישרדותיים או חברתיים.הרגשות מוגשים כמצבים גופניים והם האמצעי דרכו המוח מרגיש כיצד הגוף חש.לדברי ד”ר ג’ון ת’יי,(הפירמידה של מגע הבריאות 1987)המחשבות והחושים שלנו משפיעים על הכימיה של הגוף ומביאים לייצור של כימיקלים בתוך הגוף.כלומר, כאשר אנו משנים את הרגשות שלנו,משתנה גם הכימיה של הגוף.המסקנה הנחרצת היא שכאשר נשפיע על המחשבות נוכל ליצור באמצעות מחשבה מכוונת חוויה שתשפיע באופן ישיר על הרגש ועל הגוף כאחד,זהו הטבע האנושי –דבר שמבנה גופנו יודע לעשות באופן טבעי.
בהתבסס על העובדות המדעיות נוכל להבין שאנו מסוגלים להשפיע אם כך על תחושות ורגשות באמצעות אימון המחשבה “לראות” תמונה אחרת גם אם היא דמיונית.לדברי גורדון סטוקס ודניאל וייטסייד(כלי עבודה) אין כל הבדל עבור מוח/גוף אם קרה משהו באמת או שלא קרה כלל.מה שאנו מרגישים כלפי החוויה יוצר את ה”מציאות” שלנו.הרגשות משחררים דפוסים הורמונאליים המווסתים את מחזור הדם,השרירים,התגובות האורגניות,כמו גם צורבים את הזיכרון שלנו.כאמור,המוח והגוף מגיבים באופן זהה לחלוטין לחוויות אמיתיות ודמיוניות כאחד.המסר החשוב ביותר של אחריות אישית הוא שאנו לא תוצרים חסרי ישע של מסרים כימיים אלו אלא אנו יכולים לעצב אותם במודע.
דמיון מודרך מאפשר,פותח דלתות להתבונן ולבחון,לנסות לסמן סימני תיקון ולראות אפשרויות אחרות כמו ספר פתוח, לתת טעם לחיים ולהאיר חיים.
באמצעות הדמיון המודרך אנו יוצאים למסע ל”מרכז” שלנו ותוך כדי המסע אנו מגלים וחוקרים תחושות,רעיונות וניגשים למידע הנמצא מעבר למודעות ההכרתית שלנו.במהלך תהליך הריפוי של הדמיון אנו נחשפים למראות ותפישות המודעות והבלתי מודעות ומערכת האמנות כפי שהם קיימות בעולמו האישי של המדמיין.תרגול כל אחת מ32 הדמיונות המובאים בעבודה זו מאפשר גישה ליכולות (ערכי חיים) ולאמנם על פי הרצון החופשי של כל אחד כפי שמאמנים שריר במכון כושר.

סקירה ספרותית

“עולם המעשה הוא מקום המקלט של בני – אדם שאין כוחם יפה להיות חולמים”
(אוסקאר וויילד)

דמיון מודרך

 בהפעלתו של דמיון יצירתי לצרכנו אנו משתמשים בדמיוננו ליצירת תמונות דמיון בהירה וחדה של מה שאנו מייחלים לו או רוצים בקיומו.כשאנו מתרכזים בתמונה דמיונית וחיים אותה היא הופכת למציאות ממשית בנפש,בכוחה להשפיע ולעורר נקודה רדומה ומסייעת לשינוי.כך באופן עקיף אנו מסוגלים להשפיע על התגובה הפיזית בגוף וברגש.המטרה יכולה להיות בכל אחד מארבעת הרבדים רוחני,שכלי, רגשי או גופני.
אנחנו יכולים לדמיין עצמנו בארץ רחוקה,על שפת הים,במקום שהיינו ומבקשים לחזור אליו,בבית חדש שבנינו,ביחסים נפלאים בזוגיות,מתמודדים עם קושי,מצוקה,שופעים מרץ או אפאתיים.ממלאים את ימינו ברגיעה ובסיפוק,מגשימים דברים שלא העזנו.בדמיון מצוי הכוח להתעלות על המכשולים לחשיבה הגלומים בקבלה נוחה של אמונות מקובלות,רעיונות,פרשנויות ותפישות שגרתיות המוצעות לנו.
בדמיון משתקף עולמנו הנפשי על משאלותינו הכמוסות,פחדינו,כמיהתנו והפוטנציאל היצירתי הגלום בתוך כל אחד ואחת מאתנו.יחד עם זאת,לאור היכולות הנרחבות והטיפוליות שמציע הדמיון המודרך ישנם החוששים מפניו,חשש הנובע מפני התרחקות אפשרית מן המוסכם,המשותף והמקובל על הכל.חשש זה רק מדגיש ומחזק את הצורך בדיאלוג מתמיד בין התפיסה ובין הדמיון.

ההשפעות התיראפויטיות

 ההשפעה התיראפויטית המתחוללת על ידי שימוש בדמיון המודרך מרחיקת לכת.ברגע שהמטופל מכיר שתמונות הדמיון פותחות לפניו אופקים חדשים ופרספקטיבות חדשות של חוויה ואופציות חדשות של תפישה ופעולה,מושגים קפואים ומאובנים מפנים מקומם למגוון של אפשרויות להתנסות,לחוויה,לריגוש ולעשייה. באמצעות הדמיון אנו מסוגלים לגרום לגוף להאמין לקיום מציאות אחרת ולשנות את תגובתו בהתאם לתמונות שהוא רואה עד לרמה התאית.

אציין כמה מתרומות אפשריות באמצעות דמיון מודרך:
o הפחתת רמת לחץ וסיוע לפורקן ושחרור.
o גילוי היבטים שונים של עצמך שלא נפגשת בהם קודם לכן.
o מתן פרספקטיבות שונות לבחינת חייך ולהגברת התובנה העצמית שלך.
o העשרת חייך ביופי ובחוויות אסתטיות.
o הרחבת תחומי הדעת וההתנסות שלך.
o עידוד יצירותיך.
o הרגעה ואפשור חופש מן המציאות ומתחיה.

שיטת לוסקי

 שיטת לוסקי היא שיטה חינוכית (מהמלה חונך) נרכשת.על פי שיטת לוסקי כל אדם הוא בעל פרופיל ייחודי של 32 ערכי חיים דרכן הוא מבין את עולמו ויוצר מציאות.או במילים קצת אחרות,מציאותו של אדם היא השתקפות/מראה מדויקת של עולם הערכים והאמונות שלו.ישנם מגוון משתנים הנמצאים על אותו תדר של כל ערך חיים כמו צבע,צליל או אביר ולכן כל אחד מהם משפיע בדרך מסוימת על אותה יכולת.את ערכי החיים אנו משכללים,משמרים ומחזקים על פי הצורך האישי על בסיס תוצאות אבחונים בדומה לאימון שריר בגוף.

 דמיון המודרך בשיטת לוסקי משמש כלי טיפולי לפתיחת אפשרויות חדשות למטופל.זוהי דרך אחת בה נוכל לקחת אחריות מודעת ולהשפיע על ערכי החיים והאמונות ולעצב אותם לפי הרצון החופשי ובכך ליצור עולם חדש של בריאות בכל תחם בחיים.את הטיפול באמצעות הדמיון ניתן להשוות בצורה מטפורית לפנס המאיר שבילים חדשים במסע החיים.באמצעות התהליך אנו מסוגלים לבצע מספר פעולות קריטיות אשר כולן יחדיו משמשות בסיס איתן לריפוי כגון:תיקון חוויות מהעבר,שחרור פחדים, הגשמת חלומות,הגברת הביטחון העצמי,החלפת אמונות וערכים שאינם משרתים אותנו והחדרת אמונות חדשות שיצרו ריפוי ואיזון בכל ארבעת הרבדים כאחד.

32 דמיונות מודרכים בהתאם ל-32 ערכי חיים בשיטת לוסקי
א
הגדרה: רצון חופשי
זמן נדרש: כ – 20 דקות
יכולת נרכשת: להבין שהעולם הוא מרחב ריק המתמלא ברצונותינו שלנו
למי מומלץ: מונע ע”י רצונותיהם של אחרים,חוסר איזון בין נתינה וקבלה,אינו מאמין שניתן
לחולל שינויים,לא רואה אפשרויות חדשות.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
דמינו מעל לראשכם את כל האותיות והמספרים ,מ-א’ עד ת’ ומ-1 עד 10 …מתקרבים וחודרים דרך קודקוד הראש לגופכם………(הפסקה) אות או מספר בוחרים ללכת לכיוון הראש…אות או מספר לכיוון הלב……ואות או מספר לכיוון הבטן…….תנו להם למצוא את מקומם ותהיו עם התחושות….

מ
הגדרה: רצון לתת
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת לתת כמטרה נעלה וכתכלית החיים
למי מומלץ:נותן כדי לקבל,מנהל פנקסנות,שומר לעצמו.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות.הרגיעו שרירי הפנים,שחררו לסתות,הרפו הצוואר.כל נשימה שאתם מכניסים מכניסה איתה שפע חדש וכל נשיפה שבאה אחריה מעבירה את השפע הלאה ומפנה מקום לשפע חדש שיבוא אחריה.התבוננו במעגליות החיים שבה אתם מקבלים ע”מ לתת ,ע”מ להעביר הלאה.אין לכם צורך להחזיק בדבר,מה שעוזב אתכם ומתרוקן מפנה מקום לדבר חדש וטוב.היו שם בתחושה הזו ובידיעה המוחלטת שהנתינה היא תכלית החיים .כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ש
הגדרה: רצון לקבל
זמן נדרש: כ-20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת להגדיר את מידת הרצון שלך לקבל לעצמך ואת כיוונו
למי מומלץ:נותן כדי לקבל,רוצה לקבל לעצמו בלבד,מרגיש שרק נותן כל הזמן

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.אתם יושבים בשדה פתוח מול מדורה.הביטו באש,בצבעים החמים שהיא יוצרת,האש מתגברת..אתם מרגשים את העוצמה של האש דרך החום..לאט לאט אתם מתחברים לאש ומרגישים שהיא ממלאה אתכם מאזור הראש..האש חודרת דרך הראש ומנקה מחשבות.. הרגישו את ראשכם הופך קל וכך אט אט כל גופכם מתמלא בעוצמת האש ומתנקה עד אשר אתם הופכים להיות האש והאש היא אתם..אתם אחד.. כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ב
הגדרה: חכמה
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת לתזמן פעולה,עם מי,מתי,כמה ואיך
למי מומלץ: לא בוחר את התזמון והמינון הנכון,מתפרץ.

שבו בצורה נוחה וקחו נשימה עמוקה ..שחררו את אזור הכתפיים והצוואר…שחררו את שרירי הפנים והלסתות…התבוננו בנשימות…(הפסקה קלה)
בדמיונכם אתם נמצאים בסופו של יום..היום הזה כל מה שעשיתם היה מושלם.התזמון שלכם לכל פעולה היה מושלם..ראו כיצד כל פעולה שעשיתם היום הייתה פשוטה,מתוזמנת ובמידה הנכונה לכם….(הפסקה של 2 דקות).
כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ג
הגדרה: עושר
זמן נדרש: כ-20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת להבין כי השמחה שלך פנימית ואינה תלויה בשום גורם חיצוני
למי מומלץ: לא מרוצה ממה שיש,רוצה תמיד יותר,שמחה שתלויה בגורמים חיצוניים.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם נמצאים במקום פשוט בטבע…התבוננו סביבכם….אתם רואים עצים..חיות שזהו הבית שלהן…מקור מים….השמש שוקעת ולאט לאט החושך יורד….אתם מבינים שאתם רחוקים מקורת גג ואין לכם מזון..זה רק אתם והטבע….באורח פלא אתם מתמלאים בתחושה מחממת ובטוחה שהכל טוב..אתם מתבוננים שוב סביבכם ומתמלאים תחושת סיפוק מהשפע שהמקום בו אתם נמצאים ברגע זה מציע לכם..מקור המים ידאג לצימאון…העצים יגנו עליכם מפני השמש או הגשם ויתנו פירותיהם ע”מ להשביע אתכם…הדברים הפשוטים ביותר בסביבתכם ממלאה את ליבכם בשמחה פשוטה ויפה שאינה תלויה בדבר…(הפסקה של 2 דקות). כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
ד
הגדרה: זרע
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת לשים זרע וכוונה נכונה ממנה תצמח התוצאה
למי מומלץ: שם כוונה רעה,פועל מרצון לקבל
עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
העלו בדמיונכם יעד אחד שאתם מבקשים להשיג,זה יכול להיות כל דבר שאתם מאוד רוצים ולא השגתם בכל אחד מארבעת הרבדים.רוחני,שכלי,רגשי או פיזי….כעת דמינו את אותו יעד כזרע של צמח.אתם שותלים אותו באדמה במקום נעים ונגיש לכם תוך כדי כוונה ברורה שזרע זה הוא אותו היעד או חלום שראיתם בדמיונכם..כל פעם שאתם ניגשים לזרע בזמן שאתם משקים,נותנים לו אהבה ומטפחים אותו,אתם רואים עצמכם כבר שם,לאחר הגשמת היעד,החלום..הצמח גדל וכך גם אתם צומחים ומתקרבים אל עבר היעד ….הפריחה בשיאה וגם אתם הגשמתם את החלום….תראו איך זה מרגיש……….. כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
כ
הגדרה: חיים
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת להיות בשינוי פנימי ובתנועה. להעביר הלאה באהבה ללא תמורה.
למי מומלץ: לא מעביר הלאה,נצמד למה שיש בקיצוניות,חסר אנרגית חיים

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם בבית.היום אתם מעבירים הלאה חפצים ובגדים ומפנים מקום לחדש.גשו לארון הבגדים ופנו ביגוד מכל הסוגים לצורך מסירה,שימו כוונה של פינוי להתחדשות,זרימה וכניסה של אנרגיית חיים חדשה..כעת לכו לחדר האורחים הביטו סביבכם..גם כאן עשו את אותה פעולה..עברו כך בכל המקומות בבית…(הפסקה של 2 דקות) לאחר שסיימתם,תראו איך זה מרגיש לכם עכשיו….(הפסקה) כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

פ
הגדרה: ממשלה
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת לשחרר עצמך מיהירות ,ידענות וצדקנות
למי מומלץ: חושב ומתנהג כאילו יודע הכל,עבד של עצמו

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
בדמיונכם אתם עומדים כבולים בתוך הידענות והאגו שלכם.אתם מרגישים חסרי אונים,אין לכם שליטה..האגו הוא ששולט בכם.היו שם עם כל מה שעולה…..כעת ראו בעינכם קרן אור לבנה-זהובה יורדת ממעלה ומתקרבת אליכם..אתם מבחינים כי אט אט קרן האור ממיסה את הכבלים..ככל שהכבלים משתחררים אתם מרגישים חופשיים יותר,אתם אלה השולטים על האגו… תראו איך זה מרגיש.. כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ר

הגדרה: שלום
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת להכיל אותך ואחרים כדי ליצור שלם ושלמות
למי מומלץ: לא מקבל את עצמו,לא מכיל אחרים,חי במלחמה פנימית

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם עומדים מול המראה ומתבוננים בדמותכם.הבחינו בפרטים הקטנים…כעת תוך כדי שאתם מתבוננים במראה חשבו על דבר כמו איבר בגוף או תכונת אופי שאינכם אוהבים או מקבלים בעצמכם.המשיכו להתבונן במראה כל הזמן בדמיונכם וחשבו על אותו דבר שעלה….אם עולה תחושה של מאבק פנימי או קושי תנו לו להיות וחזרו בלבכם “אני אוהב ומקבל את עצמי יחד עם הקושי שלי בלב שלם ובאהבה שלמה “.חזרו על המנטרה הזו בלבכם ללא הפסקה והיו שם עם התחושות…..(הפסקה של 2 דקות) כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
ת
הגדרה: חן
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת להעלות את ההתרחשויות למודעות עצמית ולגלות אותך
למי מומלץ: מסתכל רק על המראה החיצוני,רואה כיעור בדברים,שטחי.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
ראו בעינכם דמות של אדם שיש לכם קושי אתו..אדם שכאשר הוא בסביבתכם אתם מרגישים חוסר נוחות מסוים…התבוננו בו בצורה מעמיקה..כעת,אתם מניחים על עינכם משקפיים מיוחדות ומתבוננים בו שוב.הפעם אתם מבחינים כי דרך המשקפיים החדשות,כל שאתם רואים הוא את יופיו החיצוני והפנימי.המשיכו להתבונן בו ותנו ליופיו לגעת בכם..(הפסקה של 2 דקות)
הישארו עם המשקפיים המיוחדות שעל עיניכם ובתחושה זו חזרו לכאן ועכשיו
1

הגדרה: אור
זמן נדרש: כ-20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת להיות בוודאות שכל מה שקורה בא מצד האור –הכל אור
למי מומלץ: פסימי,חסר אמונה,רואה את העולם כמקום רע רצוף סבל.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות…ראו בעינכם כדור לבן גדול וזוהר יורד מעל לראשכם
הכדור מתקרב אליכם עוד ועוד עד אשר הוא עוטף את כל גופכם ואתם יושבים בתוכו…היו שם והרגישו את הביטחון שהוא משרה בכם…(הפסקה) אתם מתבוננים קדימה…לצדדים… אחורה…ורואים שהכל מסביבכם אור אחד גדול.אתם האור והאור הוא אתם….(הפסקה)
כעת אתם חוזרים לרגע זה כאשר הידיעה הזו תלווה אתכם בכל אשר תלכו.

2
הגדרה: בראשית
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת להתחיל מהתחלה כל דבר בכל גיל,מקום וזמן בחיים
למי מומלץ: פוחד משינויים,לא שואל,מעדיף להיות במקום של נוחות במקום לנסות.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
בוקר חדש בפתח..השמש מביאה אתה כל יום פעם אחר פעם יום חדש.הטבע מסיים ומתחיל מחדש כל הזמן,גופנו מתחדש ללא הרף.דמיינו דבר שמאוד רציתם לעשותו אך מסיבה כזו או אחרת לא מימשתם עדיין את הרצון….בעינכם,היום גם אתם מתחילים דבר חדש.ראו בעינכם כיצד אתם מתחילים דבר חדש שרציתם מזמן ולא עשיתם..היו שם ושימו לב לתחושות… כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

3
הגדרה: אהבה
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת לעשות דברים מאהבה כתרופה של כל התרופות
למי מומלץ:חסר שמחה,לא אוהב את עצמו,פחדים וחרדות

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
בדמיונכם אתם רואים 3 זרקורי אור חודרים מקודקוד הראש לעבר הלב .ראו כיצד הלב הופך מואר ומתחיל להתרחב …כעת תראו אדם שזקוק לריפוי..שלחו אליו קרני אור מלאי ריפוי של אהבה כתרופה של כל התרופות ישירות מלבכם וראו כיצד הוא נרפא ומתמלא חיוניות… כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

4
הגדרה: חופש
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת לבחור להיות או לא להיות בכל מקום בו אתה נמצא
למי מומלץ: פועל מתוך אילוצים וחוסר ברירה,בתגובה.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
ראו עצמכם כציפור שכלואה בכלוב… אתם נמצאים שם הרבה זמן.התרגלתם אליו אל הנוחות… אל הביטחון… התבוננו בכלוב שלכם,איך הוא נראה והתחברו לתחושות שעולות…(הפסקה) יש הרבה מאוד סיבות מדוע להישאר בכלוב… אין שם הפתעות… הכול ידוע ורגוע… (הפסקה)יום אחד מישהו פותח את דלת הכלוב…. תנו מבט אל הכלוב ושאלו עצמכם : אולי כדאי להישאר… אולי כדאי לשמור על כל מה שהכלוב נותן… ורק התבוננו בתחושות שעולות…(הפסקה) כעת אתם מעיזים לצאת מהכלוב, לפרוש כנפיים ולעוף… תתחברו לרגע המעוף של הציפור לאותה תחושה של הנאה,תחושה של חופש ומרחבים אינסופיים של אפשרויות ,היו שם(הפסקה כדקה). כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
5

הגדרה: מחשבה
זמן נדרש: כ-20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת ליצור באמצעות מחשבה אמונה היוצרת מציאות
למי מומלץ: לא מאמין במחשבה חיובית,מאשים אחרים

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
חשבו על חלום שרציתם להגשים.חלום שנראה בלתי אפשרי ,זה יכול להיות כל דבר גם אם הוא דמיוני ביותר בעינכם.ראו בעיניכם את החלום כסרט נע…… כעת שננו את המנטרה בלבכם בצורה מעגלית:
“אני מאמין .יש ביכולתי להפוך חלום למציאות”.(חזרה פעמיים בקול והפסקה 2-3 דקות)
כעת ראו עצמכם בתוך מציאות חדשה שבה חלומכם מתגשם.אתם חלק מהחלום החלום הפך למציאות ואתם חלק בלתי נפרד ממנו.היו שם וחוו את החוויה. כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
6
הגדרה: אחדות
זמן נדרש: כ-20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת לקבל את השונות כדי ליצור אחדות והרמוניה
למי מומלץ: רוצה לשנות את כולם,לא מקבל שונות,לא מכיל אחרים

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם הולכים ברחוב וסביבכם אנשים צעירים,מבוגרים וילדים,כולם שונים זה מזה..חלקם גבוהים,חלקם רזים,חלקם שחומי עור..תוך כדי שאתם מתקדמים אתם חשים כיצד כל אותם אנשים הופכים להיות דומים לכם,כולם אתם ואתה כולם…כולכם אחד…היו בתחושה זו..
כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
7
הגדרה: התבוננות
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת לדעת את עצמך דרך אחרים ודרך ההתנסויות שלך
למי מומלץ: מבולבל,לא שם לב לטעויות,חוזר על תקלות וקושי.

התבוננו במקרה,בהתנסות אחת שהיא משמעותית עבורכם,תראו אותה מתחילתה ועד סופה..על כל מרכיביה.בלי להחסיר פרטים………כעת נסו לראות את עצמכם בתוך הסיפור.מה היה החלק שלי בסיפור הזה?…איך אני רואה את עצמי בתוך הסיטואציה?…איך אני הבאתי את עצמי לתוך החוויה הזו?…כיצד הסיפור הזה משקף אותי ?מה אני יכול ללמוד על עצמי מתוך זה?…. (הפסקה של 2 דקות)
כעת בזמנכם קחו נשימה וחזרו לכאן ועכשיו.

8

הגדרה: ריפוי
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת להבין שככל שאתה לומד יותר כך אתה מבין פחות
למי מומלץ: לא לומד,לא צומח,פוחד משינויים ולכן תקוע

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
בדמיונכם אתם רואים דלת.הדלת מזמינה אתכם להיכנס.פתחו אותה והיכנסו… אתם מבחינים שאתם נמצאים בספריה אינסופית של ידע .. המשיכו להתבונן סביבכם עד שתראו דלת נוספת,היכנסו בה..אתם רואים ספריה נוספת של ידע..ושוב דלת נוספת,כאשר אתם נכנסים בה אתם מבינים שככל שאתם לומדים יותר כך אתם מבינים פחות הצמיחה האינסופית היא הריפוי שלכם.(הפסקה) היו שם ושימו לב איך זה מרגיש(הפסקה ) כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

9
הגדרה: חיסון
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת:יכולת ללמוד איך ללמוד ולמצוא את הידע הדרוש בזמן הנחוץ
למי מומלץ: לא פתוח לידע,יודע הכל,מתווכח,

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
דמינו עצמכם כפנס קטן שחודר לתוך גופכם הפיזי..היכנסו פנימה ופגשו את ה DNA שלכם.התבוננו בו וביכולותיו המדהימות..(הפסקה) כעת,אתם ה-DNA.יש לכם את כל הידע האינסופי בתוככם.כל שנדרש מכם הוא בשעת הצורך לכוון לידע שאתם מבקשים לקבל מתוככם… כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

10

הגדרה: גילוי
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: היכולת לקבל את המציאות ולטפל בסיבה לצורך שינוי התוצאה
למי מומלץ:מתוסכל,לא מקבל את המציאות,רוצה את מה שיש לאחרים.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם נמצאים בשדה פתוח,מתבוננים סביבכם וחווים את המרחב….מחשבה עולה..קבלו אותה באהבה ושלחו אותה לדרכה..עשו כך עם כל המחשבות שעולות וחולפות.קבלו אותן כפי שהן בלי לשפוט………לאט לאט הגיעו לרגע שבין המחשבות,ברגע זה אתם רואים את תסריט היום שהיה..האנשים אתם הייתם,החוויות שחוויתם,הדברים שעשיתם,המקומות שבהם הייתם ..(הפסקה של 2 דקות)ואתם מקבלים הכל באהבה..בלי תנאים,בלי שיפוט,בלי רצון לשנות.כל מה שעבר דרככם ובאמצעותכם נפלא כפי שהוא..(הפסקה של 2 דקות)
כעת בזמנכם קחו נשימה עמוקה וחזרו לרגע זה.
ה

הגדרה: ראיה
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת ראיה מרחבית,רב ממדית,על חושית,דמיונית
למי מומלץ: אנוכי,אינו רואה את האחר,רואה רק מה שרוצה לראות

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
התבוננו בנר הדולק.התרכזו בלהבה…בתנועה שלה….בצבעיה….(כ – 3 דקות) כעת עצמו עיניים וראו את אותה הלהבה שראיתם ..(הפסקה של 5 דקות) כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ו

הגדרה: שמיעה
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת שמיעת צלילים,תדרים ויכולת ליצור משמעת ומשמעות
למי מומלץ: עקשן,לא מקשיב,חסר משמעת ומשמעות

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם נמצאים ביער.חושך מוחלט סביבכם אך זה לא מפריע לכם להמשיך לפסוע בשביל שמרגיש בטוח..רוח נושבת ומשמיעה צליל נעים,הקשיבו לצליל הרוח….. הרוח מזיזה את ענפי העצים ומעיפה את העלים..אינכם רואים זאת אבל שומעים בבירור…..החיכוך שיוצרות פסיעותיכם מתווסף לקולות הרקע ….קולות צחקוקי אנשים ברקע נשמעים מרחוק ואתם מתקדמים תוך כדי הקשבה ועוקבים אחר הקולות …כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ז

הגדרה: ריח
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת להריח אמת ושקר ויכולת פעולה מהאמת האישית
למי מומלץ: חי בשקר,פזיז,לא אמיתי,מזייף.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם צועדים ברחוב.ככל שאתם מתקדמים אתם מבחינים בריחות שונים ומנסים לזהותם.ככל שאתם מתקדמים הריחות מתחדדים ואתם מבינים שזהו ריח המאכלים המתבשלים במסעדה הקרובה..תיהנו מהריח הטוב והמשיכו הלאה……כעת אתם מזהים ריח מסוג שונה….אילו ריחות הלחמים הנאפים במאפיה בהמשך הדרך..איזה ריח נעים…..אתם מתקדמים ועם הצעדים שוב מבחינים בריחות חדשים..הפעם זהו ריח של ניקיון, ריחות בושם….זוהי חנות מתנות המכילה סוגים שונים של סבונים מבושמים בריחות נעימים ומרגיעים.. כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
ח

הגדרה: דיבור
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת דיבור,שיתוף,הרצאה,כתיבה ויכולת להבחין בין נכון לשגוי
למי מומלץ: סגור,לא משתף,קושי בהתבטאות
עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם נמצאים במקום שיש בו הרבה אנשים.את רובם אתם כלל לא מכירים.אתם גולשים לשיחה עם חבר או חברה שנמצא או נמצאת לידכם .השיחה זורמת ומתעמקת.אתם מדברים את הדברים שאתם מאמינים בהם,שהם אמיתיים עבורכם.מדברים את הלב.לאט לאט אתם מבחינים כי למעגל השיתוף והשיחה שלכם מצטרפים אנשים נוספים שמעוניינים לשמוע את דבריך….ככל שאתה מדבר אתה מבין כמה דבריך נכונים וכך גם נוצר סביבך קהל גדול של מאזינים הכמהים לשמוע את דבריך….. כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
ט
הגדרה: טעם
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת להבחין בין טוב לרע ויכולת פעולה בטעם טוב
למי מומלץ: חסר טעם,לא מתחשב,פזרן

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם מטיילים בשוק.השוק שופע בדוכני פירות ויקרות בשלל צבעים ריחות וטעמים.אתם מתקדמים בדרך ופוגשים ילדה קטנה שמזמינה אתכם לקנות תפוחים ומגישה לכם תפוח לטעימה.טעמו את התפוח,איזה טעם יש לו? תרגישו ממש את הטעם שיש לכם בפה כרגע……..הודו לאותה ילדה והמשיכו הלאה לעבר דוכן הלימונים.על הדוכן לימונים חצויים ואתם טועמים אחד מהם לבחון את טיבו……ותוך כדי הודיה לבעל הדוכן אתם ממשיכים במסע הטעימות..בדוכן האשכוליות אתם טועמים אשכולית שטעמה מריר…..בפירות היבשים טעמו גרעינים מלוחים ..ותמרים בשרניים ומתוקים..תראו לאילו טעמים התחברתם יותר… כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

י
הגדרה: מעשה
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת לעשות מעשים יזומים ויכולת להבחין בין מותר ואסור
למי מומלץ: לא עושה מעשים יזומים,פאסיבי,לא מבחין בין מותר לאסור
עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
התרכזו במעשה שרציתם לעשות זמן רב ולא עשיתם מכל מיני סיבות….היום אתם עושים אותו.ראו בעינכם את עצמכם בזמן עשייה..אתם עושים דבר שכל כך הרבה זמן רציתם ולא מימשתם את הרצון…(הפסקה) איך זה מרגיש לעשות? …להיות בעשייה? … כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ל
הגדרה: תשמיש
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת גילוי דרך מגע,טבע,גוף,תנועה אמנות
למי מומלץ: לא נוגע,לא מחבק,שיפוטי

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
אתם נמצאים בטבע במקום קסום.התבוננות במרחב סביבכם מגלה לכם מתחמים שונים מזמינים מאוד..היכנסו למתחם הראשון..זהו מתחם היצירה.כאן אתם מוצאים צבעי ידיים, פלסטלינה,חימר,חומרי יצירה,דפים ועוד ועוד..אתם מתיישבים ומתחילים ליצור…תתחברו לחוויה שביצירה …(הפסקה) כעת,משסיימתם ליצור במתחם,המשיכו למתחם התנועה.כאן מתנגנת לה המוסיקה ואתם נעים בריקוד חופשי לקולות הצלילים….אין כללים,כל שאתם צריכים זה להיות אתם ולנוע בחופשיות……(הפסקה) כעת אתם עוזבים וממשיכים הלאה למתחם האחרון.זהו מתחם בו עליכם לחלוץ נעליים ולכסות את עינכם בעזרת כיסוי עיניים..אתם מובלים לקופסא גדולה..אין מה לדאוג ,הקופסא אינה מכילה דבר שיכול להזיק לכם.אתם פותחים את הקופסא,מכניסים את ידיכם ומתחילים להוציא פריטים ולמשש.שימו לב איך כל דבר שאתם נוגעים בו מרגיש לכם..חפץ רך…….חפץ קשיח……..חפץ מחוספס…. או חלק….שימו לב לתחושות שעולות בכם.. כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
נ
הגדרה: דרך/הלוך
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת להפוך תהליך ליעד לפתרון בעיות הישרדות מורכבות
למי מומלץ:עסוק ביעדים וממהר ליעד,קיצוני,קנאי,בעל הרס עצמי
עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
ראו בעינכם יעד שאליו רצונכם להגיע.אותו יעד נמצא בקצה דרך אותה עליכם לעבור.הדרך נראית לכם ארוכה ומעייפת.התחילו לצעוד…בעודכם מתבוננים סביבכם,אתם פוגשים את מראות ואנשים אשר גורמים לדרך הנראית ארוכה להפוך לנעימה וקלילה…..(הפסקה) כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…
ס
הגדרה: רוגז/בטן
זמן נדרש:כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת תרגול הפנמה ואימון אישי, יכולת פעולה מתוך אמונה
למי מומלץ: לא מתרגל,חסר אמונה,כועס

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
בדמיונכם ,כל פעולה שאתם עושים,תואמת בדיוק את דרכי האמונה שלכם,אתם עושים רק מה שבאמת אתם מאמינים בו ,אין קונפליקטים ,יש זרימה,אתם פועלים על פי הבטן,היא זו שמנחה אתכם…(הפסקה 3 דקות)
כעת כל אחד בזמנו חזרו לכאן ועכשיו..

ע
הגדרה: שחוק/מוח
זמן נדרש:כ – 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת משחק, הגיון, מיון, עיבוד, ניתוח, שאלה, חקירה, מודעות
למי מומלץ: דאגן,חומרי,נוקשה,קמצן,מרובע.

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
ראו בדמיונכם את חייכם כלוח משחק…אתם השחקנים הראשיים,אתם שולטים על כל מהלך,כל תזוזה,כל החלטה היא בלעדית שלכם..עצם ההבנה הזו נותנת לכם תחושה טובה וקלה..כעת מתוך הידיעה הזו,שחקו את משחק חייכם באהבה ובקלילות… כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

צ
הגדרה: הרהור/לב
זמן נדרש: כ- 20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת חברות, חמלה, מחויבות, קבלה, שילוב וניהול אחרים
למי מומלץ: פועל נגד,קר,פחדן,מנוכר,רצון לקבל לעצמו

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
ראו בעינכם את ליבכם..התבוננו על חדרי הלב..על זרימת הדם ..ראו כיצד הלב מתרחב ומתמלא סליחה וחמלה .ראו בעינכם כיצד אתם מדריכים אנשים אל עבר הייעוד שלהם..כיצד אתם מחויבים לתהליך של סיוע לאחר לבצע משימות חיים מהותיות עבורו..אתם שם בכל דבר שיזדקק .אנשים פונים אליכם ואתם מאירים את דרכם כפנס..אתם פנס שכולו אור בעולם הזה..
כעת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

ק
הגדרה: תא/שינה
זמן נדרש:כ -20 דקות
יכולת נרכשת: יכולת התמודדות בדילמות ערכיות ומוסריות/כבוד האדם וחירותו
למי מומלץ: יוצר אשליה ומאמין בה,לא מציאותי

עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות. תנו לגוף להירגע,בכל נשימה אתם מכניסים אנרגיה חדשה וטובה ובכל נשיפה מוציאים את כל מה שלא נחוץ לכם יותר.כוונו לניקיון.
בדמיונכם אתם שוקעים בשינה טובה ועמוקה…..אתם חולמים ונטענים באנרגיה חדשה וטובה….תרגישו כיצד אתם מתחברים לעצמכם בשינה הזו ומתמלאים בכל מה שהנשמה צריכה… (הפסקה של 3 דקות ) עת לאט בקצב שלכם חזרו לחדר זה,למודעות,לכאן ועכשיו…

סיכום
כולנו מדמיינים באופן טבעי ולא מודע בחיי היום יום.לפני כל פעולה אנושית פשוטה קיים הדמיון המוביל אותנו לעבר המעשה.אנו רואים את הפעולה,כלומר במילים אחרות אנו מבצעים אותה בדמיון.כל אדם חולם את המציאות בה יחיה וממציא אותה.אנו לא מגלים את המציאות אלא בוראים אותה.
ארווין שרדינגר – פיזיקאי אוסטרי שהתפרסם בזכות תרומתו למכניקת הקוונטים וחתן פרס נובל לפיזיקה בשנת 1933מדגיש כי “תמונת העולם של כל אדם הינה ותמיד תהייה פרי יצירה של מוחו ולא ניתן להוכיח שיש לה קיום אחר כלשהו”.לדבריו של פריצוף קאפרה, (פיזיקאי,תיאורטיקן מערכות ומחברם של חמישה רבי מכר בינלאומיים) אנו דפוסים של גלי אנרגיה הנמצאים בתנועה מתמדת,מכאן ניתן להסיק שאנו מושפעים מדפוסי וויבראציות אחרות ומרובות שסביבנו ולכן כדאי שנשפיע אנו וננתב את אותן השפעות לגלים חיוביים.את זאת נוכל לבצע בעזרת הדמיון המודרך.
גופנו/מוחנו אינו יודע להבדיל באמת בין דבר שקרה במציאות לבין תמונה דמיונית של אותו מקרה.התגובה הפיזיולוגית בגוף דומה בשני המקרים והחומרים הפעילים מגיבים בהתאם לסיטואציה גם אם היא מתרחשת רק בדמיון.הדמיון המודרך מסייע בגישה לאינטואיציה,לתת המודע.אחד הדברים שקורים כאשר אנו מנותקים זמן רב מתת המודע זה שאנו הופכים לכודים במעגל מחשבות ורעיונות שלמדנו לפני זמן רב.האמונות והדעות הללו של העבר אינן יכולות לפתור את הבעיות של היום ואינן יכולות להאיר אפשרויות חדשות למחר ולכן רצוי שנבחן אפשרויות חדשות בעזרת הדמיה.
יש לנו יכולת טבעית לרפא את עצמנו.לצורך כך עומד לרשותנו השימוש בדמיון,בו אנו מניחים למחשבות ולמציאות היום יומית על כל גווניה ופונים אל עבר תת המודע ונעזרים ביכולת מולדת זו בצורה מכוונת על פי הרצון שלנו ליצירת מציאות בריאה יותר בחיינו.אנו הבמאים, התסריטאים וגם השחקנים-נפלא לא?
הרוח האנושית משתוקקת ליותר ממה שאנו מכנים העולם הממשי,הריאלי.עולם הדמיון מאפשר לעשות את הבלתי אפשרי לכאורה.עולם זה הוא מקסים ושובה לב.
אתם מוזמנים לדמיין באהבה ♥

אינטליגנציות ויכולות נרכשות – בתהליך פסיכותרפיה או נטורופתיה טיפול טבעי:

אות/ ספירה אינטליגנציה היכולת לזהות חוסר, להגדיר רצון, לשנות גישה ולהשיג מטרות
רצון הגדרת הרצון וכיוונו – 3 אינטליגנציות רוחניות
א רצון חופשי היכולת להבחין שהעולם הוא מרחב ריק שמתמלא ברצון חופשי
מ רצון לתת היכולת להגדיר את הרצון לתת כמטרה נעלה ותכלית החיים
ש רצון לקבל היכולת להגדיר את מידת כוח הרצון לקבל לעצמו ואת כיוונו
מורים שינוי גישות ואמונות – 7 אינטליגנציות שכליות
ב חוכמה היכולת לתזמן פעולה – היכן, עם מי, למה, כמה, מתי ואיך
ג עושר היכולת להבין שהרבה או מעט אינם משפיעים על השמחה שלך
ד זרע היכולת לשים מניע וכוונה נכונה כזרע שבונה כל הפעולה
כ חיים היכולת להיות בשינוי פנימי ובתנועה. להעביר הלאה באהבה ללא תמורה.
פ ממשלה היכולת לשחרר את עצמך מיהירות, ידענות, צדקנות, ושחצנות.
ר שלום היכולת להכיל אותך ואחרים כדי ליצור שלם ושלמות
ת חן היכולת להעלות את ההתרחשויות למודעות עצמית ולגלות אותך
כוחות זיהוי ואבחון חסרים – 10 אינטליגנציות רגשיות
1 אור היכולת להיות בוודאות שהכל בא מצד האור, הכל אור.
2 בראשית היכולת להתחיל כל דבר מהתחלה בכל מקום בכל גיל בכל זמן
3 אהבה היכולת לעשות דברים מאהבה כתרופה של כל התרופות
4 חופש היכולת להיות או לא להיות בכל מקום בו אתה נמצא
5 מחשבה היכולת ליצור באמצעות המחשבה, אמונה שמעצבת מציאות חדשה
6 אחדות היכולת לקבל את השונות כדי ליצור אחדות והרמוניה
7 התבוננות היכולת לדעת את עצמך דרך אחרים ודרך ההתנסויות שלך
8 ריפוי היכולת להבחין שככל שאתה לומד יותר אתה מבין פחות
9 חיסון היכולת ללמוד איך ללמוד ולמצוא את הידע הדרוש בזמן הנחוץ
10 גילוי היכולת לקבל את המציאות ולטפל בסיבה לצורך שינוי התוצאה
חושים הגדרת יעדים ומימושם – 12 אינטליגנציות גופניות
ה ראיה יכולת ראיה חזותית, מרחבית, על חושית, דמיונית, רב מימדית
ו שמיעה יכולת שמיעת קולות, צלילים, תדרים, עיבוד, משמעת ומשמעות
ז ריח יכולת להריח אמת ושקר ויכולת פעולה מהאמת האישית
ח דיבור יכולת דיבור, כתיבה, שיתוף, הרצאה, אבחנה בין נכון ושגוי
ט טעם יכולת להבחין בין טוב ורע, ויכולת פעולה בטעם טוב
י מעשה יכולת לעשות מעשים יזומים ויכולת להבחין בין מותר ואסור
ל תשמיש יכולת גילוי דרך מגע, גוף, טבע, ריקוד, תנועה, אמנויות, ציור.
נ הלוך/דרך יכולת להפוך תהליך ליעד לפתרון בעיות הישרדות מורכבות
ס רוגז/בטן יכולת תרגול הפנמה ואימון אישי, יכולת פעולה מתוך אמונה
ע שחוק/מוח יכולת משחק, הגיון, מיון, עיבוד, ניתוח, שאלה, חקירה, מודעות
צ הרהור/לב יכולת חברות, חמלה, מחויבות, קבלה, שילוב וניהול אחרים
ק שינה/תא יכולת התמודדות בדילמות ערכיות ומוסריות/כבוד האדם וחירותו

מקורות
שיטת לוסקי 32 האינטליגנציות/ד”ר דני לוסקי 2005
חלום הנפש/אדיר כהן 1996
המוח והגוף/שרון פרומיסלו 2000
דמיון מודרך/ג’רלד אפשטיין

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ