סלבוס תזונה
ארעיות מול העיניים

איפה עובר הקו

איפה עובר הקו? /אלון פאר

 אז היכן עובר הקו? היכן עובר הקו בין מי שמשוגע לבין מי שלא? במגדיר מחלות הנפש של עולם הרפואה המערבית (D.S.M) יש כל כך הרבה סיווגים ופתולוגיות שמחצית האוכלוסייה מוצאת את עצמה בעלת מום/הפרעה נפשית המתאימה למגדיר. הללויה. ואני שואל….רק חצי?
מתי שמים אדם מאחורי דלתות סגורות של מוסד לנפגעי נפש? כאשר הוא יכול להיות מסוכן לעצמו או לאחרים? האם אנחנו לא מסוכנים לעצמנו בכל יום?  כאשר מתוך אגרסיה או מתוך רצון להרשים נוסע בחור צעיר במהירות כפולה בתוך העיר תוך כדי סיכון עצמו ואחרים? האם אנו לא מסוכנים לעצמנו כאשר אנו ממלאים גופנו ברעלים שונים ומשונים כדי להדחיק רגשות?  (אכילת יתר, עישון, סמים, אלכוהול, סוכרים ועוד). האם אנחנו לא מסוכנים לעצמנו כאשר המחשבות השליליות, הקנאה, הדאגה, התשוקה, היהירות השנאה מציפים אותנו בכל יום? אם אני נכנס בשערי בית חולים לחולי נפש ומישהו מעליב אותי וקורא לי בשמות האם  אעלב? או שאני אגיד לעצמי שהוא לא מסוגל לשפוט או לבקר לכן אני לא אתייחס. ואם במקרה המוזכר מעלה אני אגלה שהוא לא אחד המטופלים אלא אחד מאנשי הצוות? או אז יש לי את הזכות המלאה להיפגע? הלא כן? איפה עובר הקו? איפה עובר הקו בו אני אומר לעצמי שמאדם זה אין אני אמור להיפגע כי דבריו נובעים מתוך אפלה גדולה של אשליה קשה לבין אדם שאני אומר שדבריו ראויים לתגובה או להתייחסות רגשית כי הוא כנראה יודע על מה הוא מדבר?
הנה שאלה שעולה בהרצאות בקורס מדריכי מדיטציה: מה אתם אומרים על המשפט הזה, בואו תראו אם אתם יכולים לשבור את תקפותו: אדם לא יפגע (יהיה אלים פיזית או מילולית) באדם אחר בכל צורה שהיא מתוך ראיה נכונה של המציאות. ז”א, כל אדם אשר פוגע באחר עושה זאת מתוך אשליה קשה ובורות.
אז הנה השאלה שוב. איפה עובר הקו בין מי שהוא חי באשליה קשה לבין מי שלא?

ואם אנשים נמצאים מעבר לקו ומוצאים עצמם בקרב אלו אשר חיים באשליה קשה האם כלפיהם אני צריך להרגיש אכזבה, כעס, סלידה כי הם מלאים ברגשות שליליים? אם אני מרגיש כלפיהם כעס וסלידה האם זה לא שם אותי גם כן באותו צד? או שמא עלי להרגיש חמלה פשוטה וכנה כלפי אלו ששוהים עמוק בין רגשות שליליים ועוכרים? אז הנה שתי שאלות שמי שמתרגל מדיטציה צריך לשאול את עצמו (גם מי שלא מתרגל) : איפה עובר הקו? ואיפה אני עומד ביחס אליו? תרגול מדיטציה עוזר לנו להסיר אבק עיקש ועתיק מעינינו ומאפשר לנו לראות את המציאות בצורה ישירה, מעבר לכל אותם משקעים של רגשות שליליים מטעים. ויפה שעה אחת קודם. פמה תופדהן

 

 

 

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ