דיכאון וכוח החופש לחיים מאושרים
9 בינואר 2015
טיפול זוגי – דע את עצמך
9 בינואר 2015

ארבעה כוחות קוסמיים – זוגיות קסומה

ארבעה כוחות קוסמיים – זוגיות קסומה / יקיר גבאי

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

זוגיות אמיתית היא כזו שמפתחת את שני בני הזוג במקביל, שמתגברת על מכשולים, שנעשית חזקה יותר, אמיתית יותר ותומכת יותר בכל משבר שעובר בדרך. ההפך מזוגיות שמונעת מתקיעות, מפחד מבדידות או מתוך מקום חיצוני.
כדי להיות בזוגיות הזו, תפקידנו לשמר אותה, לתחזק אותה, לעבוד עליה בכל יום ולרצות באמת לשפר אותה. מצורפים ארבעה כוחות קוסמיים כדי לתחזק את הזוגיות.

כוח ההתבוננות

כוח ההתבוננות בזוגיות זהו בעצם הכוח והאומץ להתבונן בעצמי, בתפיסת העולם שלי ולא להשליך את הצרות שלי על בת הזוג שלי. כדי לשפר את זווית הראייה עליי קודם כל להתבונן בעצמי ולהיות מודע שכל מה שאני רואה בבת הזוג שלי משקף בעצם את עצמי ואת עולמי הפנימי. כך גם כל תחושה שלילית או חיובית.  באופן אישי פעמים רבות במערכות יחסים הנחתי הנחות חסרות בסיס על בת הזוג שלי, שנבעו מתוך העולם הפנימי שלי. הנחות אלו התגבשו למסקנות, שהפכו לאמונות שגרמו לכעס ומריבות ושגרמו בסוף לפרידה. 

כוח הריפוי

ריפוי אמיתי בזוגיות ובכל תחום מתחיל מבפנים, מהאני הפנימי שלי, מלמידת העצמי הכולל את הצרכים שלי, את האמונות שלי, את העקרונות שלי ואת התשוקות שלי. ככל שנבין יותר טוב כך נהיה בני זוג טובים יותר. אך זה אומר גם, שככל שנדע על עצמנו יותר דברים כך נבין יותר שאנחנו לא באמת מבינים משהו. ככל שנלמד יותר, כך נבין פחות וזה למעשה יגרום לנו להיות במתח תמידי של למידה והתפתחות. וזה בסדר גמור לא להבין הכל, כי שם בעצם המסע מתחיל- בהבנה שאנחנו לא יודעים כלום. שאין למעשה כלום, ושם יש את הכל.

כוח החיסון

כמו בכל מערכת יחסים ובפרט בזוגיות, תמיד הצד השני ישמש לנו כמראה, דרכה אנו מצליחים לראות את החסרונות שלנו, את הפחדים שבנו, את הסיבות לכל הדברים. זה לפעמים מפחיד ואנו לעיתים נשליך את הפחד חזרה על בן הזוג שלנו. אך למעשה זה נובע מפחד עמוק, שאנחנו לא מאפשרים לעצמנו להסתכל במראה הטובה ביותר שקיימת.
כשנדע להבין שחלק גדול ממטרת הזוגיות היא תהליך של התפתחות וצמיחה נדע לזהות בבירור את כל מה שעלינו לתקן. רק אז נדע להתמודד עם הבעיות שלנו וניתן למראה להיות כרטיס המראה לחיים טובים יותר.

כוח הגילוי

מתוך כל אותם כוחות, כשנדע להשתמש בהם כראוי נוכל לשפר את מציאות חיינו בזוגיות ובחיים בכלל. בלעדי הכוחות הללו לעולם לא נבין מה לא בסדר או מה מקור הסבל שלנו. לא נוכל להתפתח לרמה הבאה ונישאר תקועים בזוגיות שלא תקדם אותנו לשום מקום. כי הכל פשוט יקרה סביבנו ולא נבין מה לעשות עם זה וכיצד להשתנות.
כל הכוחות הללו נמצאים אצלנו בפנים, וכשנדע להשתמש בהם חיינו יהפכו ללא ספק לטובים יותר.
כל המציאות שלנו תשתנה, כי אנחנו נשתנה.

 


קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן