פסיכו-נפש תרפיה-טיפול
12 בינואר 2015
בגידה – למה עושים את זה
12 בינואר 2015

בגידה – איך מתמודדים עם זה

בגידה – איך מתמודדים עם זה? / נורית רוזן

קורס ייעוץ זוגי,
טיפול זוגי משפחתי >> כאן

הגדרה מילונית של בגידה היא – מעילה , הפרת אמון. מקובל להגיד שנשים צריכות סיבה כדי לנהל רומן וגברים צריכים רק מקום . בכול בגידה יש צד “בוגד” וצד “נבגד” בקשר, אבל שני הצדדים תורמים את חלקם להתרחקות הדדית, שמובילה בסופו של דבר לבגידה. הגילוי שבן או בת הזוג בוגדים מערערת את הקרקע ויוצרת מתחים, ועולה תחושה של אבדן  אמון, כעס, עצב, פחד ובלבול. הדבר נכון גם לגבי בן או בת הזוג הבוגד שאצלו זה מעלה רגשות אשם, פחד וכאב. הדבר קשה יותר שישנם ילדים לבני הזוג, האווירה בבית מתוחה, הרגשה שמתהלכים על קצות האצבעות, משתדלים לא לריב מול הילדים , אבל לא תמיד זה עוזר הילדים מבינים ולרוב בוחרים צד וכך נוצרים שני מחנות. למרות כל זאת בגידה אינה בהכרח סיבה לסיים את הנישואין , לפעמים לאחר ליבון הדברים בני הזוג יצמחו מתוך השבר ואז נוצרת זוגיות חדשה ובוגרת . מה שנראה כמו סוף העולם יכול להיות לאחר שיחת הבהרה בנושא של קבלה ונתינה ,והרצון החופשי – זוגיות שניה מחודשת. בגידה יכולה לגרום למשבר חריף בזוגיות, לעתים טיפול זוגי יכול להועיל ולשקם את חוסר האמון וכך לא יצטרכו להגיע להחלטות חפוזות שמבוססות על סערה רגשית .

לדעתי האינטליגנציה שמקושרת להתמודדות עם בגידה נמצאת ברובד השכלי – ממשלה , היא  תשחרר את בני הזוג מיהירות, ידענות, צדקנות, ושחצנות , ותלמד אותם להיות מחויבים לתהליך של שיקום הזוגיות  בצוות.  אם האינטליגנציה הזו תהיה חסומה , כולך אחד מבני הזוג ילכו עם האגו שלהם ולא יהיו פתוחים לשנות אמונות וכך לשנות את המציאות.

תרופת לוסקי שאציע להם היא לעשות אהבה לפחות פעמיים בשבוע , זהו מתכון לשחרור השחצנות, היהירות והידענות שנמצאים בהם , וגם להוסיף לתפילה שלהם סליחה, תודה ובקשה- לסלוח אחד לשני וגם כול אחד לעצמו.

קורס ייעוץ זוגי,
טיפול זוגי משפחתי >> כאן