מונוגמיה
17 בינואר 2015
דפוסי בגידה
17 בינואר 2015

בגידה ברובד הרוחני

בגידה ברובד הרוחני / אליזבט ויצמן

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

בגידה בין בני זוג שמתקיימת ברובד הגשמי, במציאות, לפי תורת הצינורות מה שמתקיים ברובד הגופני מתקיים גם ברובד הרוחני, אך איך נוכל להסביר “בגידה” ברוחניות? כאשר הדחף לבגידה , הם צרכים ,יצריים בסיסיים. האר”י הקדוש מסביר שהאדם נברא מ”שבירת הכלים”- הנשמה הכללית הנקראת “אדם” , נשברה להרבה חלקים, בחלקים האלה יש חלק גברי וחלק נשי, וכול חלק מורכב בעצמו מגברי ונשי. ובכך במקרה של בגידה , נוכל להסביר שחלקי  הנשמות התערבבו בניהם, מוצאים שהם נמשכים כי הם דומים, או לחילופין שהאדם מרגיש שהוא קשור לכמה שותפים.

בשיטת לוסקי, הרובד הרוחני מכיל שלוש רצונות:

(מ)רצון לתת, זכר, מים- הרצון לתת הוא הסיבה לרצון לקבל, נובע מהצורך לרוקן את מה שהתקבל.

(ש) רצון לקבל,נקבה, אש- הרצון לקבל הוא התוצאה של ההתרוקנות, נובע מהחוסר שנוצר.

(א) רצון חופשי, איזון, אוויר- נמצא בקו האמצע בין הלתת לקבל, בין הזכר לנקבה.

הביטוי של האיזון יגיע באהבה, שזוהי המשימה של הרובד הרוחני,ובנוסף שחרור, קבלה, חופש, שינוי, תודה , יצירתיות, מיניות, התחדשות. וכשאר אנו מסתכלים על מערכת זוגית, אנו מבינים לפי הרובד הרוחני שכדי שהזוגיות, זכר ונקבה, יהיו באיזון , צריכים בני הזוג לחיות כל אחד בפני עצמו מתוך רצון חופשי. כאשר אין איזון בין הנתינה לקבלה , מתחיל הסדק שמוביל למשבר בזוגיות ואפילו לבגידה.


מרתון קורס ייעוץ זוגי, 3 ימים עד להסמכה.

המרתון מיועד למי שרוצים תעודת ייעוץ זוגי, עכשיו!!!
ולמי שרוצים לשפר את הזוגיות, לעבור לשלב הבא.
התוכנית הנמרצת והמצליחה של מכללת לוסקי בתל אביב.
לפרטים נוספים – לחץ כאן


 

“לתת על מנת לקבל” מצב שיוצר צפיות, מצב שיוצר התחשבנות על הנתינה אם לא התקבל התמורה . אך החוסר נוצר, ובכך יכול להיווצר מצב למילוי החוסר ע”י אדם אחר.

“לקבל על מנת לקבל” , הקבלה תמיד יוצר מצב של קלקול לצד הנאה, כאשר אחד מבני הזוג נמצא בקבלה תמידית, יוצר מצב של שאיבת אנרגיה, ואהבה ומוצריה, מבן הזוג השני, וכאשר אין כבר סיפוק מבן הזוג , שאינו יכול יותר להכיל את הנתינה האין סופית, יכול להיות בגידה , כדי לספק את הקבלה מחוץ למערכת הזוגית.

“לתת על מנת לתת” לאדם אין מצב כזה של נתינה, יש מאין, זהו מצב אלוהי. ולכן אם יש נתינה אז כבר היה קבלה.

“לקבל על מנת לתת” יוצר מצב של מגיע לי, בגלל הכוונה להעביר הלאה, ולכן יש קבלה , יוצר מצב של צינור נקי. מביא למערכת זוגית מתפקדת, מאוזנת, משום שכל אחד מבני הזוג פועל “בלקבל על מנת לתת ” הוא ממלא את החוסר שנוצר אצלו, מהנתינה,גם ע”י בן הזוג אך גם ע”י הסביבה והיקום, ולכן אין מצב של תלות רגשית מבן הזוג. וכמובן שינה ההבנה שהנתינה הגיע מהשפע של הקבלה.

תרופת לוסקי להידוד הנתינה, מתן בסתר, תן לפחות פעם ביום, כסף, מידע, פרגון, הקשבה, יחס טוב, ואל תספר על נדיבותך לאחרים.