לתקשר אהבה
12 בינואר 2015
איך זוגיות לא טובה משפיעה על הילדים
12 בינואר 2015

בגידה: למה הם עושים את זה

בגידה: למה הם עושים את זה? / יקיר גבאי

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

כדי להבין את נושא הבגידה בזוגיות, עלינו להבין תחילה את אופים השונה בין שני המינים בכיוון אבולוציוני, זאת כדי לראות מה גורם להם לבגוד אחד בשני ולהרוס מערכת יחסים זוגית גם אם הם לא בגדו בפועל.
הגבר- תפקידו העיקרי הוא להבטיח את המשך הזרע, הוא עושה זאת לא במודע, הוא רוצה לשכב עם הרבה נשים כי הוא רוצה להבטיח את המשך החיים שלו, זהו גורם סיבתי אבולוציוני. כמו זרע של צמח שמפיץ את עצמו למיליוני זרעים נוספים כדי שהאדמה תוכל לקלוט אותו והוא יוכל לשרוד, שהמין שלו ישרוד. ברגע שמצא את בת הזוג שלו והביא איתה ילדים הוא רוצה לקבל ממנה חום ואהבה, שתצמיח גם אותו ותהיה לו כוח מניע לחיים עצמם.  
האישה- תפקידה להכיל את הזרע, היא הכלי שמקבל, היא האדמה שמכילה. האישה גורמת להתפתחות הזרע יחד עם הביצית, האישה מכילה את שניהם עד שנוצר תא בודד, ממנו מתפתח עוד תא עד שנוצר עובר, עד שנולד תינוק ויוצא לאוויר העולם. לאחר שמצאה את בן זוגה והולידה לו ילדים, תפקידה העיקרי הוא לטפח אותם כדי שיגדלו וימשיכו את המין שלהם יחד.
(ההתייחסות לשני המינים היא אך ורק בכיוון אבולוציוני).

כשגבר לא מקבל מספיק אהבה, הוא עושה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב, הוא רוצה לחזר אחרי נשים אחרות שיספקו לו אהבה, גם אם זאת אהבה ‘מזויפת’. אם הוא לא יקבל מספיק אהבה מהאישה שלו, הוא יפנה לנשים אחרות, כדי לקבל את מה שהוא הכי רוצה- אהבה.
כך גם האישה, אם היא לא תקבל אהבה מבן זוגה, היא תחפש את זה במקום אחר.
אם בפועל הם בגדו אחד בשני או לא זה לא ממש משנה. בפועל, במציאות של שניהם או של אחד מהם הם לא מקבלים מספיק אהבה ולא מרוצים מקשר זוגי שלהם, ושניהם יחפשו אותה במקומות אחרים. כל בגידה מתחילה בחוסר רגשי באהבה. אי אפשר לחיות אחד עם השני אם האהבה אינה קיימת. ישנם זוגות רבים שנשארים רק בגלל המשפחה שהם בנו יחד, בשביל שהילדים לא יפגעו, או מתוך חוסר הביטחון לחפש בני זוג אחרים בגילאים מבוגרים יותר. בסופו של דבר חוסר באהבה הוא המניע העיקרי לבגידה, אנשים שלא טוב להם בפנים תמיד מחפשים פתרונות בחוץ.

לאחר שהגדרנו שאהבה היא הסיבה העיקרית לבגידה, עלינו לראות כיצד היא הופכת גם לפתרון.
ברובד הרגשי- החוסר הוא באהבה ובמוצריה השונים (פרגון, הערכה, אכפתיות).
ברובד הרוחני- הרצון הוא לקבל אהבה ולהעניק אהבה (של שני בני הזוג) הם לא יוכלו לתת אחד לשני לפני שיתמלאו, ולכן הפתרון הוא להגדיר את הרצון כרצון לקבל על מנת לתת.
ברובד השכלי- האמונה שלהם צריכה להיות מותאמת לכך שאם הם מקבלים, עליהם להעניק אחד לשני, להראות יחס, חיבה, פרגון, מגע, אכפתיות, חיוך.  ומצד שני לא לצפות לקבל חזרה, לא להתנות את זה ולא להתחשבן אחד עם השני. ברגע שיעשו זאת הצינור שלהם יתרוקן, הם יוכלו לקבל מעצם הנתינה אחד לשני, ומערכת היחסים שלהם תפרח.

תרופת לוסקי: עשה בכל יום פעולה אחת שמביעה אהבה לבת הזוג שלך. זה יכול להיות נשיקה, קניית זר פרחים, חיבוק במשך 30 שניות, ארוחת ערב רומנטית עם נרות ומוזיקה, אמירת המשפט “אני אוהב אותך” בכוונה. כוון לניקוי צינור הנתינה, כדי שתוכל להתמלא שוב.