דע את עצמך – הנחיית קבוצות

דע את עצמך – בהנחיית קבוצות

 "דע את עצמך דרך המשוב המתקבל מהתבוננות בטבע, בהתנסויות שלך ובבני אדם סביבך" – ערך הליבה הראשון בשיטת לוסקי, המייצג את עולם הרוחני. במסגרת לימודי הנחיית קבוצות

 המשתמע מהמשפט הזה הוא שהדרך בה אתה מתייחס ומתבונן בטבע ובבני אדם סביבך מעידה על הגישה שלך ועל העמדה שלך. העמדה שלך נוצרה כתוצאה מההתנסויות שלך ומהשפעות הסביבה עליך. המציאות כפי שהיא משתקפת בעיניך היא מי שאתה, הדרך בה אתה מדבר ומתייחס אל בני אדם גורמת להם להגיב בדרך מסוימת. אתה יכול להבין מי אתה דרך המשוב שאתה מקבל מהסביבה שלך. במשוב שאתה מקבל מהסביבה יש את עמדת הסביבה וגם את העמדה שלך, אתה תמיד חלק מהתהליך ואתה משפיע עליו באופן שהוא יכול להשתנות. מכאן שההתבוננות בטבע ובאנשים סביבך היא שיעור לדעת איך אתה משפיע על הסביבה שלך.

האהבה שאתה מקבל מאדם אחר מעידה על היכולת שלך לקבל אהבה. באותה מידה הכעס של אדם אחר כלפיך מעיד על היכולת שלך ליצור תנאים של כעס עבור אחר. בכל מקום בו אתה נמצא אתה משפיע על המתרחש בדרך שלא תמיד מובנת לך, אבל אתה משפיע. העובדה הזו מחייבת התבוננות והתייחסות אל הסביבה שלך כאל משוב, מראות שלך, סימני דרך, תמרורים ואורות בדרך שלך אל הצמיחה.

כאשר תקבל את העובדה שאתה חלק מכל תהליך ומכל התנהגות אנושית שהתרחשה בסביבתך. כאשר תקבל את העובדה שיש לך את היכולת להשפיע ואף לגרום לשינוי בהתנהגות הסביבה שלך רק בעובדה שאתה מתבונן בדרך מסוימת על המתרחש, אז תוכל לשכלל את שלוש האינטליגנציות הרוחניות (הרצון לתת, הרצון לקבל והרצון החופשי). אז יהיה לך כלי לצמיחה מתמדת, לתחזוקה ושכלול בלתי פוסקים. כאשר תרכוש את היכולת להתבונן, תתפתח יכולת קבלה ושלום פנימי, שלווה ושקט. האהבה שלך לעצמך תגדל והשמחה הפנימית תתבסס. מהמקום הזה תוכל ליצור אהבה עם הסביבה ועם ההתנסויות שלך.

 

 

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ