בגידה ברובד הרוחני
17 בינואר 2015
איך ידעתי שזה הזמן המתאים להתגרש
19 בינואר 2015

דפוסי בגידה

דפוסי בגידה / אליזבט ויצמן

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

מחברת הספר “דפוסים של בגידה” , אמילי בראון , מחלקת את הבגידות לחמישה סוגים עיקריים.

רומן כתוצאה מהימנעות מקונפליקטים-  מאפיין בעיקר זוגות הנשואים פחות מ12 שנה, נובע מכך שבני הזוג אינם מביעים את עצמם, ואת רצונם. ישנם זוגות שנמנעים מקונפליקטים , בגלל החינוך שקיבלו, “להיות ילדים טובים”, לא להתלונן, לא לריב , לא להביע רגשות- בכלל ובמיוחד שלילים . והם בעצם צוברים תסכולים עד שמגיעים לבגידה, ובכך הבגידה היא דרך התקשורת שהם לא מרוצים מהזוגיות.

במקרה זה נוכל לראות חוסר איזון באינטלגציה ח’ , דיבור, היכולת לשתף, שיחה. מקושר למסס , הדיבור כמו נוזל לפירוק השומנים, למחשבות ותחושות, כדי להבין את המצב , את מה שנכון או שגוי, על ידי השיחה יש לאדם כבוד למילה שלו, לצרכים שלו ולו עצמו. בחוסר איזון יש רגישות במערכת העיכול “קושי בלעכל את חייו”.


קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן


 

רומן כתוצאה מהמניעות מאינטימיות-  אופני אצל זוגות צעירים, נשואים פחות מ6 שנים. שהם כול הזמן עסוקים במריבות , כמעט על כול דבר ובכך הם נמנעים מאינטימיות וקרבה. הבגידה כאן נובעת מחשש ליצור תלות ואינטימיות אמיתית, שמלווה בחרדת נטישה.

במקרה  כזה נוכל לראות חוסר איזון באינטליגנציה 3 , אהבה, אינטלגנצית אהבה מתאפיינת ביכולת להניח לפחדים, ולפעול מתוך חמלה, ואהבה עצמית, היכולת לקבל לעצמך כדי להעביר הלאה, מתוך הצורך של האחר.

התמכרות למין מחוץ לנישואין- ההתנהלות של הבוגד אינה קשורה לאופי של הנישואים אלה נובע מבעיות אישיות שבאות לידי ביטוי בכיבוש של כמה שיותר נשים, יש לציין שהתופעה בעיקר אצל גברים.

במקרה כזה נוכל לראות חוסר איזון באינטליגנציה נ’, דרך, נאמנות, מקושר ליצירתיות, מיניות, קיצוניות, חשדנות. במצב מאוזן של האינטליגנציה יש הנאה ושמחה מהתהליך, בחוסר איזון היעד , במקרה של בגידה – כיבוש הנשים הנוספות, הוא העיקר.

רומן “הקן המתרוקן”- אצל זוגות הנשואים יותר מ20 שנה, זוגות שבעיקר נישאו לצורך הקמת משפחה, וכאשר הילדים עוזבים את הבית, נוצר גם הרצון להרגיש התרגשות ונעורים. בדרך כלל הבגידה תהיה רומן ארוך עם בן זוג אחד,שהבוגד חש רגשי אשמה, בין הנאמנות למשפחה לבין נאמנות לצרכיו.

במקרה כזה נוכל לראות חוסר איזון באינטליגנציה ו’, שמיעה, מקושר לשור המייצג ארצי, שורשי, רכושני, עקשן, בררן, היכולת לשמוע מתוך משמעת את הסביבה , היקום, את האדם עצמו. ובמקרה של הבגידה, הבוגד איבד את המשמעות לזוגיות בעקבות עזיבת הילדים.

בגידה ככרטיס יציאה- מתרחש אצל נישואים צעירים וותיקים, הבגידה מהווה בקשה ליציאה מהנישואים, מבלי להודות בכישלון והאכזבה שנובעים מפירוק הזוגיות.

במקרה כזה נוכל לראות חוסר איזון באינטליגנציה פ’, ממשלה, המאפיינת ביכולת להשתחרר מידענות, מצדקנות, מרצונות ומזיכרונות שכובלים אותך באזיקים.אך בניגוד למצב מאוזן , אשר השחרור נעשה ע”י כוח הרצון, במצב של חוסר איזון השחרור , הבריחה נעשה מתוך אגו, ציניות, יהירות ושחצנות.

הניסיון להגדיר בוגדים או את סיבותיהם  נועדו לכישלון , משום שכול אדם מגיע למצבו מסיבותיו שלו , והחיים הם מורכבים וכך גם בנית תבניות. ולכן בטיפול הזוגי נתייחס לאדם כשלם, ונבדוק את המניעים שהביאו אותו לבגידה, ונטפל בו ברבדים השונים.


קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן