זוגיות אמיתית
29 בדצמבר 2014
תשתנה, הכל ישתנה איתך
29 בדצמבר 2014

האומץ להתגרש

האומץ להתגרש / נויה אור יהב

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

האומץ להתגרש מזוגיות לא נכונה לך.

לכל מקום שאני הולכת אני תמיד פוגשת הרבה אנשים שלא מאושרים בזוגיות או בנישואין שלהם, הם לא שלמים איתה ,לא טוב להם איתה ולא רוצים אותה והכי גרוע הם לא אוהבים את האדם אשר איתו הם נמצאים אבל ויש אבל גדול : הם בכל זאת נשארים בה בגלל הנוחות שיש באותה הזוגיות : הכסף, הנכסים, הפינוקים, הקניות והטיולים לחו”ל וכמו כן, הם נשארים בה בגלל הילדים, בגלל הפחד שלהם להישאר לבד או בכלל הפחד שלהם להתמודד עם שוק הפנויים והפנויות האכזרי שקיים בחוץ שאתה בדרך כלל נשפט בו על פי המראה החיצוני שלך ועל פי מה שיש לך מבחינה חומרית ועל פי הטייטלים  שלך .

או שאולי אין להם מספיק אומץ לקום לעזוב בשביל לקום ולעזוב את זוגיות שרע לך איתה אדם צריך אומץ, הערכה וביטחון עצמיים ואת היכולת לקחת אחריות מלאה על ההחלטה ולדעת שלכל החלטה יש מחיר ולפעמים המחיר הוא מחיר כלכלי שלא כולם מוכנים לשלם עליו, כסף זה המחיר שהרבה מאוד אנשים לא מוכנים לשלם עליו ובגללו אנשים מוכנים לחיות הרבה שנים מחייהם בזוגיות לא מאושרת לא מפרה לא מקדמת ולא טובה שמונעת בעיקר על אינטרסים אישיים.

לפני 8 שנים העזתי להתגרש מבעלי הראשון .במשך כל תהליך הגירושין הייתה לי וודאות באור שהכול לטובתי והאמנתי בכל ליבי שדברים יתרחשו כפי שהם בדיוק בזמן הנכון להם. לפני שהחלטתי להתגרש שאלתי את עצמי 3 שאלות מהותיות :
1 )  האם אני יכולה להיות בזוגיות הזאת ?
2 )  האם אני לא יכולה להיות בזוגיות הזאת ?
3 ) מה אני רוצה ?

על שאלה מספר 1 עניתי לא אני לא יכולה להיות בזוגיות הזאת. על שאלה מספר 2 עניתי כן אני לא יכולה להיות בזוגיות הזאת. על שאלה מספר 3 אני רוצה להתגרש כי זאת לא זוגיות טובה ונכונה לי ואין בזוגיות הזאת ערכים, אמון, כבוד הדדי, הפרייה, הערכה , פרגון והקשבה, צמיחה וגדילה בתוך הזוגיות. בנוסף,  ברצון העז שלי להתגרש היה המון בשלות ומוכנות מצדי והייתי לגמרי מוכנה לשלם את המחיר מכל הבחינות, במיוחד מבחינה כלכלית כי הרי ידוע שכאשר אדם מתגרש יש ירידה משמעותית מבחינה כלכלית. אין דבר בחיים שאין לו מחיר, ולכל בחירה שעושים בחיים יש את הרווח ויש את ההפסד. היום אני יודעת שלא צריך להישאר בזוגיות מתוך לחץ ומתוך  אילוצים והדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות באהבה הוא לחיות עם בן זוג/ בת זוג שלא אוהבים.

בתחילת ספטמבר 2006 התביעה שלי לגירושין כבר הייתה ברבנות ותוך 6 דקות מהדיון הראשון ברבנות פסקו פה אחד גט. כל כך שמחתי והייתי האישה הכי מאושרת בעולם כי סיימתי זוגיות עם בעל שלא אהבתי, סיימתי זוגיות עם בעל שלקח אותי כמובן מאליו כמו עבד שחייו לעבוד בכמה עבודות כדי לשלם משכנתא גדולה, סיימתי זוגיות עם בעל שיום אחד לא הייתי מאושרת איתו ושלא ראה בה אישה אלא ראה בי אימא, סיימתי 5 שנים של בכי כאב וסבל ויצאתי לחופשי.

ואם לומר את האמת גם אם היו לי ילדים גם כן הייתי מתגרשת כי אני יודעת שלגדל ילדים ולחנך אותם בבית שנקרא גיהינום ,או בבית שבו אין זוגיות טובה, מפרה, מלכדת ומאושרת זה לא בדיוק נותן השראה ודוגמא טובה לילדים.

שהתגרשתי גיליתי את הכוחות הגדולים שקיימים בתוכי, שחררתי בית של שלושה וחצי חדרים משופץ בקומה גבוהה שיש בו נוף מדהים שפונה מעט לים, שחררתי את כל החסכונות שהיו לי וחלק מהרהיטים ויצאתי לגירושים לבד!!! ככה עם חוב של 60,000 שקל בבנק עם אימא שאמרה לי לבית שלי את לא חוזרת, בלי בית ובלי כסף ושילמתי מחיר כלכלי גדול וכמו כן, שילמתי מחיר גדול בשוק הפנויים והפנויות האכזרי שאליו אני לא חוזרת אליו בחיים.

8 שנים עברו מהגירושים אז איפה אני היום :

בשיא הכנות אני יכולה להגיד שהגירושים זה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים כי בזכות הגירושים יצרתי לעצמי את הסיכוי שלי להיות בזוגיות מאושרת. היום אני נשואה באושר לשי שנותן לי את כל החופש שבעולם על מנת להגשים את עצמי ואת כל החלומות שלי, שיניתי לגמרי את המראה החיצוני שלי את השם שלי ושם משפחתי וקילפתי את כל השכבות והסרתי מסכות והגנות וכך גיליתי את עצמי מחדש וככה אני חיה את החיים שלי. הזוגיות שלי מפרה מפרגנת מעצימה וטובה והיא נכונה לי  וכעת סיימתי את לימודי האימון  במכון אדלר לקראת התואר מאמנת אישית מוסמכת וכעת אני נמצאת בשלב ההתמחות ומהשבוע הבא אני מתחילה את ההכנות שלי לקראת העלייה שלי לבימת טד העולמית השנה ב- 2015.

כאשר אלוהים ישאל אותי בסוף ימיי שאלוהים ישאל אותי האם חייתי את החיים שלך את החיים הנפלאים שנועדו לך והאם מיצית את כל הכישרונות שלך ומימשת את כל הפוטנציאל שקיים בך אז אני אצעק ויגיד לו כן, כן כן!!!

 “הגשמה עמוקה של החיים אינה מושגת על ידי צבירת חפצים, אלא על ידי מימוש עצמי. החיים אינם נסבים על ידי איסוף חפצים יפים. אין כל רע בהם, אבל הרדיפה אחר רכוש לא צריכה להיות המטרה העיקרית המניעה את חייך. אם זו נראית לך מטרת החיים, ואתה מקריב את הזמן שיכולת לבלות עם משפחתך ואת הזמן שיכולת להקדיש לעצמך כדי לרדוף אחר חפצים, תתעורר יום אחד ותגלה שמצבך עגום. האושר בחיים אינו נובע מהשגת חפצים, אלא מעצם הקיום”(רובין שארמה).


קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן