לחפור לעומק
5 בפברואר 2015
שני עולמות
5 בפברואר 2015

הבוגד הסדרתי

הבוגד הסדרתי

בני הזוג, מיכל ודני נשואים כ – 18 שנה ולהם 5 ילדים. דני בוגד במיכל מהשנה הראשונה  לנישואין והזוגיות היתה נפלאה כי דני הרעיף על מיכל  אהבה ונתן תחושה של כבוד ותמיכה והיה המפרנס העיקרי.  במהלך השנים למיכל הייתה תחושה שדני מסתיר ממנה דבר מה ואף חששה שהוא בוגד בה . כשפנתה בשאלות כלפי בן זוגה דני לגבי הנושא , ידע דני לתרץ לה “זה הכל דמיונות שלך , כולי שלך ורק איתך..הן עמיתות לעבודה רק ידידות..” . מיכל התרצתה וקיבלה את דבריו והחליטה עם עצמה , שכל עוד היא מקבלת יחס יפה , כבוד ותמיכה וכסף אז זה בסדר .   מיכל החליטה להימנע  ולחסום את אינטליגנציה ז’ שמבטא את חוש הריח שלה בהבחנת שקר או אמת .היא פחדה לקבל את ריח האמת שהיא חשה ולכן החליטה להימנע ממצבים לא נעימים ולהדחיק מעצמה את הכעס והכאב והתסכול שהיא חשה בתוכה.

דני הינו טיפוס פלרטטן בכל מקום שמתאפשר לו ,אם במסעדה מפלרטט עם המלצרית, אם בסרט אז הקופאית, בכל מקום ציבורי .דני לא שם לב לתחושותיה של מיכל כולו היה מרוכז בעצמו .תמיד מיכל חשה אי נוחות,אי שקט אך לא העיזה להעיר לו ליד אנשים אחרים . עם השנים, מיכל התחילה ללכת לסדנאות לעצמה אישית ולהכרות מחודשת עם עצמה.פתאום היא החלה להבין שבעצם בן זוגה מזלזל בה לאורך כל השנים,היא החליטה שנמאס לה מהתנהגותו. בנוסף, היא שמה שלאחרונה דני מעלים כספים .והחלה להתעמת מול אותו ריח האמת שהתחמקה ממנו כל השנים ולומר די!!!   שהושיבה אותו לשיחה, הטיחה בו מיכל את כל תחושותיה “אתה בוגד בי כל השנים..אין לך כבוד, לא כלפיי ולא כלפיי ילדיך …כל הסביבה ידעה על כך ואני תמיד הגנתי עלייך..מה היה חסר לך???….” .דני לא ידע איך להגיב ..הדבר הראשון ששאל את מיכל: “מה את רוצה לעשות עכשיו?” . הם פנו לטיפול זוגי

דני לא הכחיש את מעשיו  ולא רואה בכך פסול , טען שזה מה ששימר את אהבתו ונתינתו למיכל. למיכל לא נותר אלא לבחור מבין השנים: 1. לקבל אותו כמו שהוא .2. להתגרש.

2 הייתה האופציה הכי מעשית כי הם הבינו שהקרע הוא הרבה יותר עמוק מתרחישי הבגידות .

התחלתי תהליך מול מיכל של התאוששות לאחר בגידה, למלא את החוסר של האהבה.

חלק מהפעולות שהתבצעו על מנת לחזק את מיכל על פי תרופות לוסקי:

  1. שריפת הקראמה שלה אל מול הבן זוג.
  2. אינטליגנציה של אהבה – כל בוקר במשך 40 יום להסתכל על עצמך במראה בעיניים ולומר בקול מה את אוהבת בהן. 3 פעמים בשבוע לעסות את אמה ימין. לומר במהלך 21 יום 7 פעמים במהלך היום  – “אני חיה עם עצמי באהבה עם עצמי ועם העולם”. כל לילה לומר תודה על מה שיש במשך 21 יום ותרגילי נשמיות עמוקות בכל פעם שעוברת מחשה שלילית על עצמה. לשים כוונה של לקבל על מנת לתת.

עונג:  תאהבי ותעריך את עצמה ללא גבולות, תחיי בהשתקפות על עצמך  ותמגנטי לחייך הרבה אהבה.

נגע:   אם לא תעשה כך  היא תהיה אישה מרירה ודיכאונית, לא תצליח בדבר, תמגנט אנשים שיתנו לה תחושה שלילית ותזמין לעצמה תקלות ומחלות.