חום וחמימות לטיפול בחרדה
1 במרץ 2015
לחלום ולגלות משמעות
4 במרץ 2015

היה המטפל של עצמך – סוג’וק

היה המטפל של עצמך – סוג’וק

זה החזון  של פרופסור פארק, מדען קוראני מיסד ומוציא לאור של הרפואה הקוריאנית  הנקראית סו ג’וק SU JOK סו-כף יד ,ג’וק-כף רגל. רפואה זו נמצאת בעולם כ 20 שנה בלבד מבוססת על הרפואה הסינית ומשדרגת אותה ,יש בה אלמנטים הלקוחים מרפואת המזרח והיא נחשבת למודרנית מסוגה  ונעזרת בממצאים של הרפואה המערבית.

 שיטת הסו ג’וק מאפשרת לכל אחד לאבחן ולטפל   בכאב וחולי  באמצעים פשוטים ללא כדורים או כלים פולשניים.

השאלה שהציב פרופ’ פארק לעצמו היתה -היתכן שבורא עולם אשר ברא את האדם לא נתן לו אמצעים לתחזק את גופו, והוא גם מצא את התשובה “יש לאדם ארבע מרפאות לתחזוקת הגוף -שתי ידיים ושתי רגליים”

הדמיון בין כף היד לגוף האדם מאפשר לכל אחד מאיתנו לרפא את עצמו מבלי שיהיה תלוי  באחר ועל ידי כך הוא יכול לעזור לעצמו לבני משפחה ולקרוביו ,לימוד השיטה קל ,ניתן לרכוש ספר או להכנס לאתר שלי-

metaplim.co.il/YONASEGEV

יש שם מצגת סו ג’וק, או באמצעות  הכשרה בת  20 שעות אקדמאיות בארבעה או  חמישה מפגשים ע”י מטפל מומחה בעל תואר בי”ל.

 וכדי להסיר ספקות  קורא מאמר זה מוזמן  להשוות בין כף ידו לגופו וימצא את הדמיון המופלא  בין שניהם-

כף יד כמו גוף האדם היא איבר מלבני ממנו יוצאים חמישה איברים-בכף היד חמש אצבעות ,בגוף האדם שתי ידיים ,שתי רגליים ,ראש וצוואר.

בכל אצבע למעט האגודל  בה יש שני פרקים ,יש שלשה פרקים התואמים את שלשת הפרקים בידיים וברגליים.

שתי האצבעות הארוכות האמה והקמיצה משקפות את הרגלים וכל פרק משקף חלק של הרגל- הפרק הקיצון משקף את כף הרגל,האמצעי את השוק והעליון הקרוב לשורש כף היד את הירך.

שתי הידיים משתקפות משני עברי האמה והקמיצה ,שתי האצבעות הקטנות באורכן האצבע המורה והזרת,

וגם כאן ניתן להשוות בין כף היד,האמה והזרוע להשתקפותם באצבעות המשקפות את הידיים, סה”כ יש באצבעות  היד- 14 פרקים יד פרקים הגלויים לעין בדיוק כמו ברגליים בידיים ובראש, רק באגודל כמו באיבר הראש יש שני פרקים הצוואר והראש.

 ניתן למצא דמיון נוסף בכוון וביחסיות  בין  אצבעות הידיים והגוף, כולן פונות כלפי מטה בדיוק כמו בגוף למעט האגודל הנמצא בכוון שונה ומאפשר הטיה כלפי מעלה כמו הראש והצוואר הנמצאים בכוון שונה.

 דמיון נוסף ניתן למצא גם ביכולת הפעולה של הגוף והיד, הגוף יכול לכפוף קדימה קיים קושי להתכופף לאחור ,כמו כף היד הניתנת לכווץ לכוון אחד וקשה לה להתכופף לעבר גב כף היד.

 מכאן כבר ניתן להסיק שכל האיברים הפנימיים של גוף האדם משתקפים  בחלק הקדמי שלו  בחלק הרך של כף היד ואילו השלד ואיברי התנועה משתקפים בחלק האחורי של כף היד ,כמו הגב הקשה כך גם גב כף היד.

 לכאורה הנאמר כאן נראה הזוי, היתכן שבאמצעות כף היד אוכל לרפא את עצמי, זו גם היתה השאלה ששאלתי את עצמי  לפני שקיבלתי החלטה ללמוד את השיטה,את התשובה מצאתי כשנוכחתי במספר מפגשים בפלא הקוריאני שעושה השיטה   לאלה שבאו להתנסות ולהרפא,

ראיתי איך תוך מספר דקות נמס דורבן בכף הרגל,יד משותקת חוזרת לאיטה לפעול,כאב ראש וצוואר נעלמים בחלקי דקות,כאב גב תחתון נעלם,

קושי בהליכה בגלל פרקים נעלם ואיננו,אבנים בכיס מרה נעלמות ועוד ועוד……

איך השיטה עובדת

לאבחן באמצעי פשוט -מקל איבחון,לאחר האיבחון ומציאת נקודת הריפוי  נעשה טיפול על ידי גרוי והמרצת נקודת הריפוי בתהליך שנמשך בחלקי דקות ובאמצעים פשוטים, נשלח תדר -גל ריפוי למקום הפגוע בגוף ומיד האדם חש הקלה ועד לריפוי מוחלט.

 נכון שקיים הצורך בלימוד היכן משתקף כל איבר בכף היד , מי שמעוניין מוזמן  ללמוד או בלימוד עצמי או בלימוד מודרך, לטיפול עצמי יספיקו לימוד מודרך של  ארבעהעד  חמישה מפגשים בסך של   20 שעות אקדמאיות, מי שמעוניין להרחיב את הידע ולקבל תואר בי”ל  של מטפל מוסמך בשיטת הסו ג’וק או מטפל בכיר , בין 40 ל80 מפגשים ולימוד רפואה מערבית  יקנו לו תארים והסמכה לטיפול באחרים.

 הלימודים מתחלקים לידע תיאורטי ולחלק מעשי , כל אחד יכול ללמוד את השיטה ללא רקע מוקדם, לימוד השיטה מאפשר לכל העוסקים ברפואה משלימה לשדרג  באופן מפתיע את הענף בו הם עוסקים.

 הקץ לכאב בצוואר

 לכל אחד מאיתנו  יש לעיתים קרובות כאב צווארי,יש כאלה ההולכים לאורטופד ויש הנוטלים תרופות  ויש המעדיפים לסבול בתקווה שהכאב יעבור,

באמצעות הכרות קצרה עם השיטה המופלאה הנקראית  סו ג’וק, ניתן לעיתים תוך מספר דקות להפטר מהכאב אם הוא אקוטי או לפחות להקל  ב 70 עד 80 אחוז מהכאב אם הוא כרוני.

כפי שציינתי במאמרי הקודם ,השתקפות הצוואר נמצאית באגודל בשתי הידיים, החלק הרך של האגודל מייצג את השתקפות  הפנים במפרק העליון ואילו המפרק התחתון מייצג את הצואר,

בגב כף היד נוכל  למצא באגודל  את המפרק התחתון המשקף את שבע חוליות הצואר ,בין מרפק העורף למפרק שורש האגודל,

אם יש לך כאב בצוואר או בכתף ואף בחלקי הידיים אני ממליץ לעסות את השתקפות האגודל מאחור בחלק הצווארי תוך מציאת נקודת/ות כאב באגודל המשקפות בדיוק נמרץ את המקום בו קיימת בעיה בצוואר,

לאחר עיסוי של מספר דקות ,חל שיפור בהרגשה ולעיתים הכאב נעלם כליל.

איך האמור לעיל עובד.

כל כאב או חולי בגוף שולח למקום ההשתקפות של האיבר בכף היד נקודת ריפוי,איתור נקודת הריפוי באמצעות לחיצה/ות בדרך כלל מלווה בכאב חד,כשאנו מגרים את נקודת/ות הריפוי –נשלח גל ריפוי אל האיבר הכואב/החולה ,ככל שנגרה יותר את נקודת הריפוי בהשתקפות, עד להעלמת הכאב של נקודת הריפוי במקום ההשתקפות כך ילך ויעלם הכאב /המחלה באיבר המטרה.

האמור כאן נכון לא רק לכאב הצוואר אלא כאב או חולי בכל מקום בגוף.

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 14 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799