קורס ייעוץ זוגי
32 אינטליגנציות לשיפור זוגיות
15 במאי 2017
טיפול זוגי – אמלי
26 ביוני 2017

הילינג במקורות

הילינג במקורות/ אליזבט וייצמן
“וַיְדַבֵּר ה’ אֶל מֹשֶׁה לֵּאמֹר: דַּבֵּר אֶל אַהֲרֹן וְאֶל בָּנָיו לֵאמֹר: כֹּה תְבָרְכוּ אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אָמוֹר לָהֶם:
יְבָרֶכְךָ ה’ וְיִשְׁמְרֶךָ.
יָאֵר ה’ פָּנָיו אֵלֶיךָ וִיחֻנֶּךָּ.
יִשָּׂא ה’ פָּנָיו אֵלֶיךָ וְיָשֵׂם לְךָ שָׁלוֹם.
וְשָׂמוּ אֶת שְׁמִי עַל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, וַאֲנִי אֲבָרֲכֵם.” (במדבר, ו’,כב’)
ברכת הכוהנים ניתנת לאחר בניית המשכן, הנעשה “מלאכת מחשבת” המשכן מייצג את עשרת הספירות באופן גשמי הן המכלול כולו והן בפרטים כגון המנורה המייצגת את שבעה הספירות התחתונות.
ברכת הכוהנים נקראת גם “נשיאת כפיים” משום שהכוהנים נושאים את ידיהם ובכך משמשים כצינור להעברת השפע האלוקי מהבורא לעם ישראל. על פי שיטת לוסקי כפות הידיים מייצגות את הרובד הרגשי , את עשרת הספירות “ספירות בלימה” ללא כלום ומשום כך מייצגות את כול היש . הידיים משמשות כצינור להעברת האנרגיה האלוהית, הכוהנים מפרידים בין האצבעות , לזוגות זוגות ובכך מבטאים את “זכר ונקבה ברא אותם” בין האצבעות ישנם חלונות “חרכים” ריק , כולם , בלי –מה דרכם עוברת השפע .
כאשר נתבונן על חיבור האצבעות על פי שיטת לוסקי נמצא חיבור בין אינטליגנציות 1 ו6 , חיבור בין אינטליגנציה אור ואינטליגנציה אחדות , סיפרת אור מלמדת שהכול מגיע מהאחד “הכול לטובה” כול הנעשה בעולם נברא כדי להטיב עם הנברא. סיפרת אחדות מלמדת כל קבלת השונה כפי שהוא , מתקיים מתוך ההבנה גבוה, מהאור האינסופי, שלכול אדם יש תדר מיוחד בעולם ורק באמצעות השוני שלו יוכל להשיג את ייעודו.
2 ו3 , אינטליגנציות בראשית ואהבה, סיפרת בראשית מלמדת על היכולת להתחיל מחדש בכול זמן ומקום . כאשר האדם חי מתוך התחדשות תמידית זוכה הוא לאהבה עצמית, האדם חיי בתחושה שהוא יכול ובכך מעלה את הדימוי העצמי שלו ואהבה כלפי עצמו , מתוך חוסן אישי שאינו מושפע מגורמים חיצונים.
4 ו5, אינטליגנציות חופש ומחשבה, אדם הפועל מתוך הבחירה החופשית, מתוך היכולת “להיות או לא להיות” בכול אחד ממשימות חייו , הוא בוחר איך יראו חייו ויוצר את עולמו באמצעות כוח המחשבה המשרישה בו את האמונה ליכולתו.
7 ו8, אינטליגנציות התבוננות וריפוי, כאשר האדם מתבונן בעולם, בטבע, בסביבה בא הוא נמצא הוא לומד על עצמו ועל עולמו . כוח ההתבוננות מעניק לו את החוסן הנפשי להבריא ולהיות בריפוי, המעניק לו איזון בין הרבדים , ובכך מאפשר לו צמיחה נפשית ופיזית.
9 ו10 אינטליגנציות של חיסון וגילוי, כאשר האדם חיי ביצירתיות, חי את חייו בתשוקה,הוא מגלה את עולמו , חווה את המציאות שיצר ובכך חי מתוך שלמות , מגלה את השמחה בכול שלב בחייו.
לפני ברכת הכוהנים הקהל קורא יחדיו “כוהנים” בא ללמד על התכוונות של מקבל הברכה והרצון שלו בכך, מכאן נוכל ללמוד שעל המטופל המקבל את ההילינג עליו לבקש ולתת רשות לקבלת ההילינג , בכך המטופל פותח את רצונו לשינוי ולברכה.
לאחר ברכת הכוהנים נאמרת התפילה “שים שלום וברכה” על פי שיטת לוסקי שלום, אינטליגנציה ר’ , מתקיימת כאשר האדם מקבל את מכלול הוויתו , את הניגודים שבתוכו את הטוב ואת הרע.
ברכת הכוהנים מאשרת לנו את הקיום של העברת השפע האלוהי באמצעות הידיים, כמו כן הברכה מחולקת לשלוש חלקים, “יברכך” “יאר” “ישא” שלוש החלקים מותאמים לרובד הרוחני , מחזק את ההבנה שהילינג הינה טכניקת טיפול ברובד הרוחני.
“יברכך” מתקשר לאינטליגנציה מ’ “רצון לתת” יעניק לך ברכה ושפע, הרצון לתת שזהו עיקר של הבורא להעניק לנברא שפע.
“יאר” מתקשר לאינטליגנציה א’ “רצון חופשי” , אור הוא ביטוי גשמי המייצג את הרוחניות בעולמינו כשם שהגשמת ההוויה , רוחניות, בחייו של האדם, ביטוי גשמי.
“ישא” מתקשר לאינטליגנציה ש’ “רצון לקבל” , משוא פנים, מלמד על השגחה פרטית בין הנברא לבורא המעניק לו באופן אישי את כול צורכו.
בתחילת הפסוק נאמר “כה תברכו את בני ישראל” המפרשים מדגישים את שיש לומר את נוסח הברכה במילים המדויקות הללו ללא הוספה או החסרה מלמד על חשיבות לאותיות, ספר היצירה עליו מתבססת שיטת לוסקי מתאים בין האותיות לאיברי הגוף וליכולות הנפשיות באדם . וכך מתקיים קשר של מנעול למפתח , בהילינג על פי שיטת לוסקי המטפל מחבר אנרגטית כצינור בין היקום לאדם באמצעות האותיות המשמשים כקודים לפתיחת הסיסמה.

מקורות:
אברהם אבינו ,(שב”כ) ספר היצירה, בהוצאת קול יהודה, ירושלים.
לוסקי, ד. (2015) שיטת לוסקי,תל אביב.
מקורות אינטרנט
בן אורי, מ. ציורים וביאורים לנישאת כפיים.
http://www.daat.ac.il/daat/art/nesiat/ben-uri-2.htm
רגב, ש. ברכת הכוהנים.
http://www.biu.ac.il/JH/Parasha/naso/reg.html