ריקוד מפחית סיכון מחלות זיקנה
29 במרץ 2015
גם המכונית הכי טובה לא תיסע
29 במרץ 2015

הכול אור , הכל טוב

הכול אור, הכל טוב / רינת אדלר

“היכולת להיות בוודאות שהכול בא מצד האור  , הכל אור  , הכל טוב” הינה אחת מתוך שלושים ושתיים ערכי החיים של שיטת לוסקי (לוסקי , ד’  , 2013).

יכולת זו מלווה אותנו למעשה משחר הימים.חכמים רבים ותורות שונות טבעו אימרות כגון  “תחשוב טוב , יהיה טוב” , כאשר בבסיסי אמירה זו יושבת ההבנה כי מחשבה או הצהרה יוצרת אמונה, ואמונה זו יוצרת בתורה מציאות.(לוסקי , ד’ ,  2015 ).

אז איך זה קשור אלי?”אחת מתרופות לוסקי הינה  “הסתובב תמיד עם חיוך קבוע על הפנים.זה מתכון מעולה לתרגול שמחת חיים” (לוסקי  , ד’ 2013).

החיוך עצמו  לא זר לי , אפילו בספר המחזור כתבו שאני תמיד מחייכת והמוטו שלי תמיד היה (ועודנו) החיים יפים.אז מה בעצם הבעיה? שנים רבות הסתובבתי בעולם עם תוכנית עבודה ברורה מאוד (עליה עוד אכתוב בהמשך).הבעיה הייתה שכל סטייה מהתוכנית שהייתה לי הביאה עימה עבורי דפיקות לב מואצות , חששות  , קשיי שינה ולחצים רבים לחיי.עד מתי?עד הולדתו של זיו , בננו היקר (היום בן תשע).

אני זוכרת את עצמי בחופשת הלידה, קצינה בצבא , מקבלת הודעה טלפונית שעלי לחזור לתפקיד מוקדם ממה שתכננתי כי זקוקים לי בתפקיד אחר.לחזור מוקדם  , ואין לי עדיין סידור לזיו כי המשפחתון אליו יעדתי אותו לא נפתח בסופו של דבר.

אז מה עושים?אני , המתוכננת , אמורה לחזור בעוד פחות משבועיים לצבא ואין לי מסגרת לבן המקסים שלי , והוא בן חודשים וחצי בלבד….לחץ…פאניקה…היסטריה ….ואז בעלי המקסים נכנס הביתה.כשהוא מבין את הסיפור הוא אומר לי:”יהיה בסדר , נמצא פיתרון” ומציע “אולי תשאלי כמה אמהות מהשכונה?”.וכך היה.ירדתי למטה , לגינה , ושם הייתה בדיוק אמא (שמימי לא ראיתי לפני כן) , עם תינוק בגיל דומה.כששאלתי אותה האם יש לה רעיון עבורי היא הפנתה אותי לגן שבדיוק נפתח מתחת לביתי וכולל , הפלא ופלא , גם את ימי שישי (וכמה מטפלות מקסימות וחמודות ) , וכן-בדיוק נשאר שם מקום אחרון עבור זיו.

מאז אני יודעת שהכל טוב ושהכל לטובה והיום , כאשר קורה לי משהו שלא לפי התוכנית אני אומרת לעצמי שעלי רק לחכות שנה ואז אבין מדוע קרה מה שקרה-אני מחכה , מבינה  ואכן-וזה תמיד תמיד לטובה!!!

מקורות:

לוסקי , ד’ , “תרופות לוסקי” , 2013 , הוצאת מכללת לוסקי.