הליצן הפנימי

 הליצן הפנימי
לגלות, לשחרר ולבטא את הליצן שבי "הליצן הפנימי"
קורס סדנאי תהליכימותאם למגמת לימודי פסיכותרפיה הוליסטית

 דרך דמות הליצן החבויה בתוכנו, נוכל לשחרר את המבוכות ולגלות את עצמנו. להרשות לעצמנו למצוא את הביטוי החופשי. נילמד לצחוק, להשתטות, לאלתר, להשתחרר. לגלות את המבוכה האישית, להרגיש טוב איתה, ולתת חיים חדשים לליצן שבנו. לצאת מהשגרה, להשיל את העול היום יומי, לפגוש את הילד שבנו. להשתמש בשפה הקומית בעבודה היום יומית, למצוא את המפתח ליצירתיות. הקורס כולל משחק בטעויות, תרגילים ורבליים, תרגילים של שפת גוף.

בבואנו למצוא את הליצן הפנימי, עלינו להתמודד עם לא מעט מחסומים והגנות עצמיות; דעות קדומות, תדמית, הפחד מבושה, מחשבה דוגמאטית, ציניות ועצלות. בכל אדם מצוי ליצן פנימי. הדרך להביאו לידי ביטוי ושימוש משתנה מאדם לאדם.
סדנת "הליצן הפנימי" באה ללמד את משתתפיה את העקרונות הבסיסיים עליהם מושתתת שפת הליצן. לתרגם אותם לפסים שימושיים בעבודתכם היום יומית, גם אם אתם רואים את עצמכם כ"לא ליצנים".
שפת הליצן מבוססת על כנות, נאיביות, והנאה. הליצן חושף את הצדדים המגוחכים שבו בהנאה ובמשחק של ילד. הוא חי בין נשיקה לסטירה, יודע הכל ולא מבין שום דבר. כמו ילד הוא חוקר, מופתע ומגלה.
הליצנות היא שפת תקשורת, דרכה נוצרות אפשרויות בחירה חדשות בתקשורת הבינאישית. הליצן והאף האדום מקלים על תפיסת החשיבות העצמית ומאפשרים לגיטימציה להתנהגות הפורצת מחסומים אישיים, דבר המאפשר אופציות התנהגותיות שונות מוקצנות וגם מעודנות.
לעיתים הליצן דובר את שפת הג'יבריש – שפה ללא משמעות מילולית אך בעלת התכוונות  משמעותית בהגייה של ההברות. מעבר לג'יבריש, שפת הגוף היא האמצעי התקשורתי העיקרי הבא לידי שימוש. המסרים מועברים בצורה בלתי מילולית.


יוגה צחוק נלמד במסגרת לימודי הנחיית קבוצות, לימודי פסיכותרפיה


אחד הדברים המשמעותיים המכתיבים לליצן את תוכן דבריו הוא דווקא קהלו, או האדם איתו הוא מתקשר. הליצן מאד קשוב למי שעומד מולו, עד כדי רצון ללמוד ממנו את אופן עמידתו ,ואופי התנהלותו הפיזית .וכל הדבר הזה בא מתוך סקרנות, נאיביות, כנות ובצורה הכי לא מאיימת וצינית.

הליצן הפנימי הוא נקודה שבה המסכות, שנבנו מסיבות חברתיות, נופלות, ומאפשרות לאני האותנטי להתבטא, משוחרר ממוסכמות חברתיות. אין הפרדה בין האני הפנימי והחיצוני, ואין קונפליקט בין צדדים מנוגדים באישיות שלי. אני יכול להיות באופן טוטאלי מי שאני, ללא ביקורת ושיפוט עצמי או חשש בתפיסתם של האחרים אותי.

כליצן אני מחבק פרדוקסים, אני יכול להיות מצחיק ברצינות, עצוב בשמחה, מגלה חוסר ביטחון בביטחון מלא.
מי שהתחבר והפנים את התפקיד הליצן, והשימוש בהומור, יכול להיכנס ולצאת ממנו ע"פ בחירה. זה הופך לכוח נוסף בחיים האישיים והמקצועיים, המאפשר ספונטאניות, גמישות, הומור, והגברת אנרגיה ויצירתיות, נוחות מעבר ל'תחום הנוחות'.

מעבר לחוויה האישית מקבלים כלים להפגת המתח במפגש ראשוני עם אנשים בסביבה הקרובה או בכלל.

בחברה שלנו זה לא דבר קל ליצור תקשורת ראשונית ולליצנות יש כלים, ויש בה משהו אותנטי שמאפשר לך להיות אתה במפגש הראשוני, למרות החוקיות החברתית. כמטפל לאפשר יותר גמישות, יצירתיות, אילתור, משחקיות והתייחסות מקלה מבחינת ביקורת עצמית ועם המטופל. שימוש מושכל בהומור הוא אמצעי המחזק את הקשר הטיפולי ומאפשר ליצור את הסביבה והאווירה החזקות, הטובות והמאפשרות.
בסדנה השובבה הזאת, משתתפים ילמדו מה זה להיות ליצן, מקומו וחשיבותו של השוטה בתרבות ובהיסטוריה, ולגלות הליצן שלהם. משתתפים יעסקו בתרגילים ופעילויות שיאפשר להם לכבד את החברה, לציית לדחף, ולשחרר עכבות להיות טיפש חכם. הליצנים שלנו הם בתוכנו, מחכים לנו להזמין אותם ל לצאת ולשחק!

 

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ