שני עולמות
5 בפברואר 2015
איך לחיות במערכת יחסים אוהבת עם בעלך
8 בפברואר 2015

הפקת לקחים

הפקת לקחים

הם נראו זוג מותשים, אך אוהבים, צעירים שרק התחילו את חייהם. ירון ותמי זוג צעיר שעשה הכל מהר. התחתנו אחרי חצי שנה יחד, הביאו 3 ילדים אחד אחרי השני ללא מרווחים גדולים, לקחו משכנתא וקנו בית, הכל היה כפי שתכננו .בני הזוג פעלו בדיוק לפי צו החברה והלחץ המשפחתי משני הצדדים.  אט אט הם  חשו עומס ומרדף אחרי הכסף אחרי התשלומים למשכנתא, לגנים ולמטפלות , שניהם עבדו בעבודות תובעניות בכדי להחזיק את כל מה שבנו עד כה. העומס גרם להם לריחוק ולהתבטא בכל רובדי החיים.       הסקס היה מכאני, ללא תשוקה אך ורק לסיפוק רגעי , הדיבור הפך להיות טכני: ” תאסוף את הילדים, תעשי כביסה , תלך לסופר..תביאילי…תעשה לי…”  הילדים עדיין קטנים, אירגון זמן בין ההנקות , לילות בלי שינה , חוסר תקשורת , חוסר התבוננות אחד בשניה.

הלך החיים הביא למריבות רבות בבית “את לא עושה מספיק..אתה לא עושה מספיק…”.  ירון החל להכנס לתיסכול וברח כל הזמן לעבודה והיא חוזר מאוחר. על תמי היה לתמרן בין העבודה לילדים למטלות הבית.  ירון מצא את עצמו בוגד בתמי , זו היתה בגידה חד פעמית  שהביאה את ירון לקריסה . הוא לא האמין על עצמו שזה מה שקרה ואיך העיז כאדם ישר ומסור.  יום לאחר מכן הוא סיפר לתמי את מעשיו , תמי חרב עליה עולמה, היא ידעה שהיא לא תוכל להתמודד לבד מול ירון  וביקשה לגשת טיפול זוגי, ירון הסכים מיד. 

שאלתי למה אם הגיעו אליי לטיפול זוגי?

בני האם לא ידעו מה לעשות, להתגרש עם שלושה ילדים קטנים ומשכנתא על הראש?? הגירושין יקרים, לא היה להם כוח אפילו להתמודד עם הגירושים, שהם אינם רוצים לאבד אחד את השניה, הם מוכנים להילחם על הזוגיות.

שאלתי מה הוביל את ירון לבגידה? יש סיבה לבגידה. שאלתי את תמי מה לדעתה הוביל לבגידה?  

הם הבינו שהם לא יודעים לתקשר בניהם  ושסדרי העדיפויות שלהם לקוי , שהם שקעו בלחץ היום יומי, הם לקחו אחריות על מעשיהם והתוצאה(הבגידה).

לאחר טיפול ממוקד הם הבינו שהבגידה היתה שעון מעורר לזוגיות שלהם ולכן הם מודים היום לבגידה שאיחדה אותם מחדש.

הכל קורה לטובה.