הקדמה אישית

הקדמה אישית
המקור לשיטת לוסקי ושלושים ושתים האינטליגנציות הוא ספר יצירה. הפרשנות לספר יצירה, כפי שהיא מופיעה בספר זה ובשבעה ספרים נוספים שכתבתי, נרשמה מהתבוננות אישית ומאחריות קדושה.מצאתי לנכון לספר על הדרך בה נכתב ספר זה כדי להאיר במעט על העבודה הרבה שנעשתה לצורך איסוף החומר, מיונו, החקירה, המקורות לחקירה והתוצאה הסופית כפי שהיא מופיעה בספר זה.חקירת שיטת לוסקי, חקירת 32 האינטליגנציות, ערכי החיים והרפואה המשולבת, על פי ספר יצירה לוותה בעבודה מאומצת ומקיפה, כעשרים שנה קודם לכתיבת ספר זה (1993), לכאורה, ללא קשר.ההכרות שלי עם ספר יצירה לא הייתה מקרית והיא תוזמנה במדויק לזמן שהייתי ערוך ומוכן. שמעתי על הספר באחד משיעורי הקבלה בהם נהגתי להשתתף. מאותו היום הייתי חסר מנוחה, קראתי את הספר עשרות פעמים ברציפות, הייתי מאוהב במה שמצאתי ומאותו יום למדתי הכל דרך הספר. מאז אני מבלה ימים ולילות עם המשמעויות והערכים שהספר ומחברו, אברהם אבינו, העניקו לי. חקרתי את ספר יצירה, מתוך הכתוב בו ומתוך מה שפרשנים אמרו וכתבו עליו. במהלך השנים אספתי מידע רב מרשימות וכתבים של חוקרים, מדענים ורבנים שנגעו בדרך ייחודית בספר יצירה ופרשו אותו.כל פירור של מידע שהגיע לידי עבר בדיקה והשוואה למה שאני ראיתי מתוך הכתוב בספר יצירה, ולפרשנות שאני נתתי. הפירושים שאני מצאתי לספר יצירה נתמכו במסקנות של חוקרים אחרים ורבנים. במקרים רבים, קודם ראיתי אני ופירשתי בדרכי את הכתוב ורק אחר כך חיפשתי תמיכה ופירושים תומכים אצל חוקרים נוספים. הדרך הזו אפשרה לי חופש חקירה בפרשנות הייחודית שלי לספר יצירה. כך הגעתי אל שיטת לוסקי, תבנית  32 האינטליגנציות, ואל הרפואה המשולבת.

במהלך השנים חקרתי את משמעותם של האינטליגנציות ואת ערכי החיים לצורך שינוי מציאות, עם אלפי משתתפים, בסדנאות וקורסים למודעות עצמית שערכתי ברחבי הארץ. לימדתי על אינטליגנציות וערכי חיים לשינוי המציאות בקורסים והרצאות בחיפה, בקריות, בטבריה, צפת, ראשל”צ, תל אביב, ובירושלים.  המשתתפים, בחלקם היו אנשים שביקשו להבין את מהות החיים ואת נפש האדם. חלקם באו ללמוד מקצוע טיפולי, והיו גם אנשי מקצוע, רופאים, אחיות וצוות סיעודי שביקשו ללמוד וליישם את הערכים של הרפואה המשולבת במרכזים הרפואיים.

 הפרשנות שלי לשלושים ושתים האינטליגנציות של ספר יצירה, ניזונה מארבעה מקורות עיקריים:
א. פרשנויות של רבנים וחוקרים על ספר יצירה .
ב. עבודות ומחקרים מדעיים בתחום הגדרת האינטליגנציות – בינה, סימון, גארדנר ואחרים.
ג. העבודה שעשיתי בשטח עם אלפי משתתפים בקורסים ובסדנאות.
ד. עבודה עם מטופלים ונבדקים, דרכם יכולתי לבחון את ההבדלים בין הערכים השונים ולהגדיר את משמעותם בדרכי הייחודית.

העבודה שלי למתן פירוש מסודר ומובנה לאינטליגנציות על פי ספר יצירה הובילה אותי לכתיבת שבעה ספרים. כל ספר דן בקבוצת אינטליגנציות על פי ספר יצירה.ספרי הראשון היה:  “תשעה כוחות קוסמיים להצלחה”. הספר דן בעשר האינטליגנציות הרגשיות. תחילת הכתיבה בשרבוט של סקיצה של תשעה כוחות בצורת מעגל עם רישום שמות כל תשע אינטליגנציות לפי הסדר בתוך המעגל ופירושם. מרכז המעגל הוא האינטליגנציה העשירית המסמלת את המציאות שנוצרה בפועל. כאשר סיימתי לכתוב את ספרי הראשון ידעתי שזה גם הזמן עבורי לסיים את חיי. רק כאשר עוד באותו הלילה, כתבתי את כותרתו של ספרי השני, השתחררתי ונולדתי מחדש. נולדתי אל הייעוד ואל תכלית חיי.
שבע שנים אחר כך כתבתי את ספרי השישי: “הרפואה המשולבת”, ספר מחקר ייחודי. ספר זה הוא ההיפוך הגמור, בדרך כתיבתו, מספרי הראשון. הספר נכתב בצורה תבניתית ועל פי כללי כתיבה מדעיים. זה גם הספר שמציג את התבנית לרפואה משולבת עבור מטפלים, מחנכים ורופאים. הספר מרכז, מארגן ומסביר את הדרך ואת הרציונאל של כל מה שכתבתי בספרי הקודמים.
העבודה הרבה שעשיתי נותבה בסופו של דבר ליצירת שיטה טיפולית חינוכית, טבעית, הקרויה:  “שיטת לוסקי”.
ספר זה הוא גולת הכותרת של עבודתי על שיטת לוסקי.

מאהבה גדולה לחיים.

 דני לוסקי

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ