זוגיות בצל משבר
10 בדצמבר 2014
מסע האינטליגנציות בטיפול זוגי
10 בדצמבר 2014

השפעת המחשבה ביצירת מציאות של חרדה ודיכאון

השפעת המחשבה ביצירת מציאות של חרדה ודיכאון/ אליזבט ויצמן

“מחשבה היא זרע ממנו נובטת וצומחת אמונה, אמונה יוצרת את המציאות שלך” (שיטת לסקי)
מחשבה היא ישות עצמית שקיימת במוחנו,מחשבה היא פרץ של אנרגיה חשמלית שעובר בין תאים עצבים במוח שמתורגמים לתמונה, זיכרון, תחושה, רעיון.המחשבה פועלת באופן תגובתי זאת אומרת מחשבה גוררת מחשבה אחרת באותו נושא. השפעת המחשבה על החומר – כאשר נסתכל על חומר מוצק מקרוב מרמת המולקולה ועד לרמת התת חלקיק נבחין בריק בין החלקים השונים אשר נמצאים בתנועה.
“כיום מכניקת הקוונטים מכירה באופן כללי בעובדה שחומר אינו יותר מאשר תנודה,כשאנו מפרידים משהו לחלקיקו הקטנים ביותר …כל מה שקיים הוא חלקיקים וגלים”(אפוק טיימס) ומכאן השפעת המחשבה על החומר היא השפעת אנרגיה על אנרגיה. ובחזרה לאדם, כאשר הוא חושב מחשבות מעוררות פחד “העולם מסוכן” האנשים מסוכנים” “יש סכנה בכול פינה” וכו’ לאחר זמן הוא באמת מאמין בכך שהעולם מסוכן ולכן הוא מתנהג בהתאם זאת אומרת הוא נמנע מהעולם, מהאנשים וכאשר יהיה גירוי לאותו גורם פחד המוח יגיב בהתאם לסכנה ויעורר את המערכת הסימפאטית למצב של “הלחם או ברח”-מצב סכנה. אותו דבר  אנו רואים בדיכאון כאשר האדם חושב מחשבות דיכאוניות,אובדניות “אין העולם זקוק לי” , “אין לי למה לחיות” , “העולם נוראי ” וכו’ לאחר זמן האדם באמת יאמין במחשבות אלו ויתמלא בייאוש ויפעל בהתאם בהתחלה יעדיף להישאר בחדר חשוך ולהימנע מהעולם הנוראי עד שבהמשך יפגע בבריאותו ,חוסר בתאבון והפרעות שינה מתוך רצון לא להתקיים בעולם הזה.
לסיכום כשם שמחשבה גורמת למציאות ע”י שינוי מחשבה נוכל לשנות מציאות שאנו חיים ולכן חלק מטיפול בחרדה ודיכאון זה  התבוננות ותשומת לב למחשבות ושינוי המחשבות השליליות למחשבות תומכות.