איך זוגיות לא טובה משפיעה על הילדים
12 בינואר 2015
בגידה – ההשפעה על הילדים
13 בינואר 2015

זוגיות אמיתית וטובה

זוגיות אמיתית וטובה / נויה אור יהב

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

“זוגיות היא חיבור בין 2 דברים, חיבור שכאשר הוא מוצלח הוא יוצר תחושה של הרמוניה ואהבה. זוגיות היא מערכת יחסים בין 2 גורמים, שאמורה להיות להם מטרה משותפת ורצון משותף ליצור משהו ביחד. ככל שהרצונות של שני בני הזוג זהים יותר ועולים יותר בקנה אחד, כך הזוגיות כמובן טובה יותר ומתנהלת יותר על מי מנוחות ואהבה”(אליעד כהן).

אני מאמינה בכל ליבי שכאשר אדם בשל לזוגיות ועשה עבודת הכנה לזוגיות כלומר, גילה את עצמו וגילה את האני העצמי שלו, עבד על התכונות שהוא רוצה בזוגיות בבת הזוג שלו כמו לדוגמא: אמינות, חריצות, שאפתנות, טוב לב, הקשבה ונתינה. כלומר הוא העצים בתוכו את התכונות הללו. לאחר מכן הוא הגדיר מטרה איזו זוגיות הוא רוצה למשל זוגיות : מכבדת, מעצימה ומפרה, אמינה, מפרגנת ונותנת אפשרות לשני הצדדים להתפתח וכמו גם, הוא הגדיר תאריך יעד לזוגיות והוא עשה השתדלות מלאה לזוגיות וביצע התבוננות על קשרים שלו בעבר שלא צלחו ולמד מהם את השיעורים. כל הדברים הללו הם שקירבו אותו לזוגיות הנכונה והמדויקת בשבילו. רק אז בת הזוג המיועדת לו והנכונה לו תופיע בחייו ואיתה הוא יוכל ליצור זוגיות אמיתית אשר תהיה טובה לשני הצדדים.

איך כל אחד מארבעת מהכוחות יכול לסייע בזוגיות טובה יותר :

 כוח 7 : כוח ההתבוננות  : אנו חיים השתקפויות כלומר, כל המצבים שקורים לנו בחיים כל ההתנהגויות של בן הזוג שלנו ושל אנשים בסביבה שלנו כלפינו נובעים מי מה שאנחנו מרגישים עמוק פנימה בתוכנו. כוח ההתבוננות בזוגיות שלי עם שי מאפשר לי את הכוח והאומץ לבצע התבוננות מעמיקה בעצמי ובזוגיות שלי עם שי. בעצמי הווה אומר, דרך המשוב שאני מקבלת משי יש לי את היכולת להבין איזו בת זוג אני ,מהם הדברים שלי שגורמים להצמחת היחסים שהם לשימור ומהם הדברים אשר דורשים שיפור על מנת לחזק ולהצמיח את הזוגיות שלנו, איזו דרך עברתי עד המפגש עם שי, מי אני כאדם, מהו העולם הפנימי שלי ומהם הערכים שלי. כאשר אני מתבוננות על הזוגיות שלי עם שי אני רואה שיש לנו ערכים משותפים, אני רואה את החברות הנפלאה ביננו, אני רואה את הקשר הנפלא ביננו שכולל אהבה, אמון הדדי, כבוד, נתינה, העצמה, פרגון, אכפתיות, מתן חופש אחד לשני עם גבולות , הקשבה, אכפתיות, קבלה והכלה וראייה מרחבית שכל אחד מאתנו יחיד ומיוחד ושווה ערך. אני רואה את שי כבן הזוג הראוי והנכון לי וכך גם שי רואה אותי. כתוצאה מההתבוננות שלי על ה- 300 דייטים שהיו לי טרם המפגש עם שי שלא צלחו מה שהם גרמו לי בסופו של דבר זה להעריך מאוד את שי ולשמור על הזוגיות שלנו. בנוסף, מהות המפגש שלי עם שי הוא לאפשר לי להגשים את השליחות הגדולה שלי בעולם הזה ושי עוזר לי מאוד להגשים אותה הוא עוזר, מפרגן ותומך ולא עוצר לי את הגלגלים בדרך לשליחות שלי.

 

כוח 8 : כוח הריפוי : הריפוי אמיתי בזוגיות בכל תחום בחיים מתחיל ממודעות עצמית וחשיבה תודעתית ככל שאני אכיר את עצמי לעומק כולל הכרות עם האני הפנימי שלי כך אדע באמת  מי אני כאדם, מהם העקרונות שלי, מהם הרצונות שלי, מהם הערכים שלי, מהם האמונות שלי ומהם התשוקות שלי כך בעצם אוכל להיות בת זוג יותר טובה וכך בעצם אני אדע להכיל את בן הזוג עם הרצונות, הערכים, האמונות והתשוקות שלו. כל מה שנאמר לעיל כולל גם את העבודה של בן זוגי עם האני הפנימי שלו וההכרות שלו עם האדם שבו, עם צרכיו, עם אמונותיו ועם ערכים וכך בעצם נוכל להיות בני זוג יותר טובים אחד לשני ונוכל ליצור זוגיות טובה ומוצלחת שתאפשר לכל אחד להמשיך להתפתח ולגדול כל אחד בקצב שלו לחוד וביחד בתוך הזוגיות עצמה וזה מה שיעצים את האהבה ואת ההנאה מהזוגיות וזה מה שיביא ליותר שמחה בזוגיות

כוח 9 : כוח החיסון : מכיוון שאנו חיים השתקפויות אנו יכולים לראות זאת במיוחד בזוגיות שלנו. בין הזוג שלנו מהווה עבורנו מראה הוא משקף לנו את הדברים שאנו מרגישים פנימה למשל את החסרונות שלנו, את הפחדים שלנו, את הדברים שאנו צריכים לשפר ואת כל הסיבות לאירועים שקורים בתוך הזוגיות שלנו. לאור מה שנאמר לעיל אנחנו חייבים להביט במראת ההשתקפות הזאת באומץ ככה בעצם אנחנו נוכל לראות את מטרת הזוגיות כמטרת העל שעל מנת להצמיח ולהגדיל אותה אנחנו צריכים לעבוד על הבעיות שלנו ועל החסרונות שלנו, לשפר את הדברים אשר ניתנים לשיפור ולהתמודד עם הפחדים שלנו בגבורה. רק אז המערכת הזוגיות שלנו תצמח ותגדל ותשתפר מיום ליום ותהיה טובה וחזקה ששום גורם לא יוכל לערער אותה.

 כוח 10 : כוח הגילוי :  כוח הגילוי מאפשר לי לקבל את המציאות כפי שהיא ללא כל רצון לשנות אותה כי אם אני לא אקבל אותה אני אחיה בסבל, בכאב ובפחד וזה גם יעצור אותי מלהתקדם בחיים בכל התחומים בחיים זה בדיוק כמו לנסוע ברכב ולהסתכל על השמשה האחורית, ככה גם נישאר תקועים בזוגיות ולא נתקדם בה לשום מקום .למדתי שכל מה שקורה לי במציאות בחיים שלי ובפרט בזוגיות אני מקבלת באהבה ויודעת שכל דבר שקורה לי במציאות בחיים קורה לטובה וכל משבר שקורה לי בחיים עוצר אותי לחשוב ולהגיד רגע מה הדבר הזה בא ללמד אותי ואיך הוא יכול לקדם אותי. בחמש וחצי השנים שאני בזוגיות עם שי היו לנו הרבה מאוד משברים קשים ובזכות הכוח הזה אני קיבלתי את המציאות הזאת כפי שהיא וידעתי בוודאות איך להתגבר על המשברים הללו על ידי שינוי של המציאות. אני מאמינה שעל ידי ידיעת הכוחות הקוסמים הללו והבנה שהם נמצאים בתוכנו והידיעה שבעזרתם אנחנו יכולים לשנות את מציאות חיינו,כל אדם יכול לשנות את מציאות חייו בכל התחומים בחייו. על ידי ידיעת הכוחות הללו לעומק והפנמתם שיניתי את מציאות חיי הזוגיות שלי והיום הזוגיות שלי היא זוגיות : אמיתית, חזקה אשר נבנתה מערכים, מעצימה, טובה ומפרגנת.  

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן