השילוב המנצח בטיפול
28 בדצמבר 2014
האומץ להתגרש
29 בדצמבר 2014

זוגיות אמיתית

זוגיות אמיתית – אין בעיה, יש פתרון/ נורית רוזן

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

זוגיות אמתית היא שותפות והתפתחות משותפת המעצימה ומובילה לצמיחה .

תהיה מי שאתה באמת ללא מסכות והעמדת פנים , אל תחשוב מי תורם יותר לזוגיות, יש לטפח ולהשקיע כדי שהזוגיות תפרח, לחשוב על התכונות החיוביות בבן הזוג – הטוב יגדל והרע יתרחק,    הקשבה יחד עם שיתוף פעולה צריכה להיות מטרה משתפת להצלחת זוגיות, כמו כן עידוד וחיזוק יעשה טוב לשני הצדדים , להיות בקבלה ונתינה , והתבלין שאין לו תחליף – הנאה כייף ושמחה .

הזוגיות שלי ושל בעלי אבידר החלה כשהיינו בני 32, בשלים רוצים ומוכנים לחתונה , הכול קרה מהר מאוד, תוך שלושה חודשים מהיום שהכרנו  נערכה החתונה, תשעה חודשים לאחר מכן נולד איתי , בננו הבכור ושנתיים לאחר מכן נולד דור, בני הצעיר. בשני לינואר נחגוג 25 שנות נישואין. במבט לאחור אנחנו מרגישים שלא הכרנו טוב לפני החתונה. מערכת היחסים ביננו  במשך השנים חוותה עליות וירידות. ישנן מתחים באוויר כי בעלי הוא טיפוס שנלחץ מכול דבר ולרוב מגיב לכך  בכעס, גם מדבר פשוט כמו אור שנשר דלוק סתם, לזכותו יאמר שכמו שהוא נדלק בקלות הוא גם נכבה במהירות ולרוב אני נשארת פגועה. הבעיה החריפה  כשהילדים גדלו והחלו להגן עלי כי חשבו שאני הצד החלש ובעצם אני שתקתי לרוב  בניסיון להרגיע את הרוחות . חשוב לציין שהיו לנו הרבה שיחות שבהן ניסיתי להסביר לו שחשוב לי הטון של הדברים שיוצאים מהפה שלו אלי , לילדים , להוריו, לחברים מהעבודה, אבל ללא הצלחה , הכעס על כלום חוזר ואני חוששת מתי זה יקרה שוב . אבידר שלי הוא אדם משכיל , חרוץ , בעל תחומי עניין רבים שמשותפים גם ל , הוא מעולם לא עצר בעדי להתפתח בחוגים או בסדנאות שרציתי, וגם לא ביציאות עם חברות .

רוב הזמן הדברים הם על מי מנוחות בבית, אבל עם מתיחות קלה באוויר. אנחנו אוהבים אחד את השני ומשתדלים להעניק לילדנו את החום והאהבה החשובים כל כך אבל ההרגשה היא של מתי תהיה הפעם הבאה היא קשה . הכתיבה עוזרת לי לשפוך הכול החוצה ולנסות לראות את הדברים מולי  , וכשאני שואלת את השאלות  האם אני מוכנה להמשיך להיות בזוגיות איתו התשובה היא חיובית , והאם אני יכולה לא להיות בזוגיות איתו התשובה היא שלילית ולשאלה  החשובה מה אני רוצה היום התשובה תהיה חיובית .


קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן