האם תוכלי למצוא זוגיות אמתית בטרם מצאת את עצמך ?
19 במאי 2014
אני מאמין
28 ביוני 2014

זוגיות במשבר או חרדות

זוגיות במשבר או חרדות

איך משבר בזוגיות, או זוגיות במשבר קשור לחרדות, לדיכאון, למחלות ואבדן של כל מה שיש?
ואיך כל זה קשור לאבדן זוגיות, או חוסר זוגיות?
האדם הוא לא רק הגוף והאיברים שלו.

אדם הוא גם התחושות והרגשות שלו – החושים  והרצונות, המחשבות, האמונות וערכי החיים שלו. בסופו של דבר, אדם הוא גם החזון האישי, הזוגיות, הילדים, הנכדים והמורשת שלו. וגם כל מה שהוא משאיר אחריו. כל אלה יוצרים אדם שלם הוליסטי שכל חלק בו קשור לכל החלקים האחרים.
מחשבה שלילית יכולה ליצור תחושה רעה שיוצרת כאב, תקלה ומחלה בגוף. זה יכול להתחיל אחרי ריב קשה שתוצאתו חרדה. כל מחשבה שלילית שעוברת בראש מניעה מדרון מחלות תלול, משלב המחשבה השלילית עד להופעתם של סימפטומים ותופעות קשות בגוף. מדרון המחלות מתחיל מהרובד הרוחני שם נמצאים הרצון לתת והרצון לקבל כערכים עליונים. הערכים הרוחניים משפיעים באופן ישיר על הגישה לחיים, האמונות וערכי החיים. ואלה משפיעים על ההתנהלות יומיומית. אמונות וערכי חיים יוצרים עולם שלם של תחושות, רגשות וחושים שמגיבים בעוצמה. כל אלה יוצרים קושי, תקלות, פגיעות, משברים, כאב ומחלות בגוף ובנפש. כך מריבה שיצרה חרדה קלה שבאה כתוצאה ממחשבה שלילית אחת יכולה להתפתח לחרדות ופוביות קשות שמקורן באבדן שייכות, חרדות, דיכאון, אבדן זוגיות, נטישה, ופירוק המשפחה. הפיצוי המוכר הוא אכילת יתר ובמקרים מסוימים זה מוביל להפרעות אכילה. האם טיפול זוגי משולב ימנע טיפול בחרדות?
גירושים מכוערים, ניצול הילדים והסביבה ומאבקים שסופם נפילה קשה בהיבט הרגשי הכספי והבריאותי יש מחיר במובנים רבים. כמובן, כל זה אינו הכרחי וניתן בכל שלב לטפל נקודתית ולהגיע לפתרון טובאפשר לתפקד בזוגיות מתוך הסכמה ואפשר מתוך כבוד הדדי, הכלה, והרמוניה. אפשר כמובן תמיד להתאהב מחדש. כאשר כל אלה אינם אפשריים, ההמלצה החמה שלי היא לעבור ממצב של זוגיות למצב של משפחתיות. ולבצע תהליך טוב וחיובי לכל הצדדים.טיפול זוגי,  ד"ר דני לוסקי

לקביעת פגישה לאבחון וטיפול זוגי, משפחתי, רגשי, טבעי.


לייעוץ טלפוני חינם עם ד”ר לוסקי
טלפנו כעת – 1800-33-99-66
קליניקה: תל אביב, ראשון לציון, פתח תקווה, מרכז. חיפה, צפון. באר שבע, דרום.