זוגיות מועשרת בכוחות קוסמיים
4 בינואר 2015
סוגי פסיכותרפיה
7 בינואר 2015

זוגיות ואהבה

זוגיות ואהבה / מירי נחמיה

כל אחד מייחל לזוגיות מושלמת,זוגיות שבה גם שחשוך וכואב לי , הבן זוג יהיה קשוב, יראה לי את האור ויגרש את החושך, בן זוג שיוכיח לי שגם בשעת משבר ניתן להתחיל מבראשית, והפעם ליצור מהאור, ליצור יש מיש. גם ברגעים כואבים האור מחמם את הלב, נר קטן מאיר ומסלק חושך גדול.

אין זוגיות טובה בלי אהבה, כח האהבה מדביק אותנו אחד לשני, וגורם לנו לפתוח את הלב, רצון לתת, לאהוב זה שבן הזוג שלי יאהב אותי כפי שאני, עם המגרעות והחסרונות, אהבה אמיתית מייצגת גם את כח החופש, הבן זוג שלי רוצה להיות איתי, אך מסוגל גם להיות בלעדיי, אך מהרצון החופשי שלו נמצא איתי, ואנחנו מאוחדים בכח האחדות, למרות שאנו דבר והיפוכו, זכר ונקבה, אנו ניגודים שיוצרים את השלם, כמו מינוס ופלוס במעגל חשמלי, אנו יוצרים זרימה וחיים. ע”י התבוננות, נקבל משוב איך אנחנו, אם אני כועסת על בן הזוג שלי, אני צריכה להתבונן במשוב, להתבונן על עצמי כמו במראה, כנראה התכונה שמכעיסה אותי קיימת בי עכשיו, או שהיתה בעבר, או שאני מפחדת שתהיה לי בעתיד, במצב כזה אני צריכה לסלוח לעצמי ולהרפות, וע”י כך בן הזוג שלי אולי לא ישתנה, אבל אני אחיה בשלום ואהבה עם עצמי, וכך הכעס יתפוגג, ואם בן הזוג כועס במקום לכעוס בחזרה ולהיות בחושך, צריך למצוא נקודת אור, ולקבל את בן הזוג כפי שהוא, לא לנסות לשנות אותו, כמו שהוא לא רוצה לשנות בי כלום.

ב-16 שנות נישואיי, חווינו בעלי ואני מהמורות (במפרים) בדרך, לא הכל הלך חלק, בתחילה לבד אח”כ עם ילדים, והשותפות הזוגית לעיתים נשחקת, אך אהבה צמחה והאירה גם מבעד לעננים שהיו לפעמים, ענני כעס, עננים רגשיים אחרים, או החיים עצמם, לעולם לא ראיתי באהבה שלנו דבר מובן מאליו, אבל עכשיו אני מבינה איך אהבה רק מתעצמת עם הזמן ולמרות הקשיים בדרך.  שאני הייתי עצובה, בעלי ידע לשמח אותי ולהצחיק אותי, שכעסתי ממש,הוא לא התרגש מזה, וכך יכולתי לצאת מהר יותר מהכעס שלי, שהייתי למטה הוא הרים אותי למעלה, ומהתבוננות בו הבנתי שהוא אוהב אותי באמת, ובינינו לא תמיד הבנתי מה יש לאהוב. וכך גם הפוך, שהוא כועס אני לוקחת צעד אחורה ולא לוחצת (משתדלת), זאת עבודה תמידית, שלא תמיד אנו עומדים בה יפה, אך מחויבים לה בשמחה, על מנת שתמיד נהיה באור.