מדיטציה כתרופה
15 במרץ 2015
מקלחת כתרופה
16 במרץ 2015

חבק עץ

חבק עץ / אליזבט ויצמן

“צא לטבע וחבק עץ למשך 10 דקות” (תרופות לוסקי)

לכוון לנתינה, שחרור של אנרגיות שמעמיסים על הגוף וע”י החוסר שנוצר מהריקון, התמלאות תתבצע באופן טבעי, התמלאות בכוח החיים, באור הריפוי.

בחיינו המודרנים אנו חשופים באופן תמידי לשדות, קרינה, אלקטרומגנטית אשר נפלטים מעמודי חשמל, אנטנות סלולריות, פלאפונים,מיקרוגל ועוד.. גוף האדם שהוא בעצם חומר מוליך חשמל, הופך להיות כאנטנה, ובהשפעת השדה האלקטרומגנטי ,שמעורר את האלקטרונים שבגוף ובכך משפיע על מתח החשמלי בגוף. כאשר אדם מחבק עץ, נוצר מצב של “קרקוע”, מצב של הארקה חשמלית. בגלל שגוף האדם קטן וזניח לעומת המסה של כדור הארץ, ומשום שהמטען החשמלי מחפש שיווין, המתח החשמלי בגוף יורד לרמת המתח של האדמה או של העץ. במדידות שנעשו אדם בחדר טיפוסי  בבית, נמדד ברמה של 1.8 וולט, ולאחר שניות של קרקוע הרמה ירדה ל0.02 וולט, ואף יכולה לרדת יותר.

כיצד משפיע על הבריאות ?

תאי הדם האדומים ,הזורמים במערכת הדם, במצב טוב כל תא נע באופן עצמאי, ההפרדה נגרמת ע”י כך שהקרום המקיף את התא הוא בעל מטען שלילי, ולכן נשמר ההפרדה בין תאי הדם כמו דחייה של מגנט. כאשר המטען השלילי נחלש יש מצב של היצמדות והדבקות של התאים. מה שגורם לתנועה איטית של זרימת הדם ושל חילוף החומרים. ויש הטוענים, למרות שלא נעשו מספיק מחקרים  לביסוס טענה זו, שזה אחד הגורמים למחלות ניווניות כמו מחלות לב, סכרת, השמנה, מחלות דלקיות ואוטואימוניות ואף סרטן.

במחקר שנעשה על קרקוע, משתתפי המחקר הוארקו במשך שעתיים , נמצא שבממוצע פוטנציאל הזטה, החוזק של הקרום בעל המטען החשמלי, עלה פי 2.7, הצטברות התאים ירדה באופן משמעותי, ואף התאים זזו מהר יותר. בנוסף  לממציאים אלו המשתתפים דיווחו על הקלה בכאבים כרונים.

  “במגע ובקשר הבלתי אמצעיים עם הטבע יכול האדם להעמיק את המגע והקשר עם טבעו הבסיסי: לחוש אוטנטיות ולפתח מרכיבי אישיות ודרכי חיים חשובים שהתקשו לקבל ביטוי באינטנסיביות החיים המודרניים”  (ברגר, 2005).

טבע תרפיה, פעילות טיפולית בטבע, מתוך התחברות לתחושות ולמראות שהטבע מזמן, נוצר מצב שהאדם יכול לעקוף את מנגנוני ההגנה. מתוך התחברות למחזורי החיים בטבע, כמו הקמילה והפריחה בפרחים, ניתן להתבונן בתופעות אלה ולעזור לאדם, להכיר בפשוטות ויכולת התחדשות, להרגיש את כוח הריפוי העצמאי שיש לטבע.

במחקר בתחום הטיפולי באמצעות שטח ואתגר, במחקר שהתבצע בקרב נפגעות אונס אשר טופלו בתוכנית בת 4 ימים בשטח, נמצאו שינויים ניכרים ברמת הפחד, תחושת המסוגלות העצמית והדימוי העצמי של המטופלות.

“וישבו איש תחת גפנו ותחת תאנתו ואין מחריד כי פי יהוה צבאות דבר  “(מיכה ד,ד)
מתאר מצב של אחרית הימים , מתאר שלווה, רוגע ושלום.

בביוגרפיה:
 ספר שיטת לוסקי , ד”ר דני לוסקי
ספר תרופות לוסקי , ד”ר דני לוסקי
טבע תרפיה, המרכז ל טבע תרפיה , ד”ר רונן ברגר
טיפול באמצעות שטח ואתגר , בלוה גל
קרקוע/ הארקה –הסבר כללי, ד”ר דולב גילמור
Tree Hugging Proven To Improve Health Issues, Matthew Silverstone