קבל אותה כפי שהיא
14 בינואר 2015
חוסר אמון בין בני זוג
14 בינואר 2015

חוסר תקשורת בין בני זוג

חוסר תקשורת בין בני זוג /קובי סימנר

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

מה שקורה לנו שחסרה לנו תקשורת, אנחנו ממתינים לרגע שתהיה תקשורת, מה הדרך שהתקשורת הזאת מגיעה?

הדרך היא מריבה, זו הדרך היחידה שבה נוכל לתקשר, נצעק כל מה שאנחנו שומרים בבטן, נסתגר, נפתח מה שבלב כי אנחנו מעוניינים בתקשורת, נצעק עוד, נבכה, נשחרר מילים נעימות ופחות נעימות.

לעיתים קרובות אף אחד לא יקשיב לנו אנחנו לא נקשיב לאף אחד אחר, נלך בעולם כשחווית הקיום שלנו היא שאנחנו לא נוכל להשיג מערכת יחסים זוגית, ראינו מה היה בבית, צעקות, היא לא מבינה אותו הוא לא מבין אותה.

ברגעים של כעס וצעקות גם לא מקשיבים לרגע הצעקה, הוא משוחרר החוצה והימים חוזרים כאילו דבר לא קרה, לא עצרנו ברגע הזה, לא דיברנו על רגע הצעקה, לא דיברנו על רגע שבו אמרנו די, לא אמרנו הנה זו הזדמנות לשנות להשתנות לפעול אחרת, אנחנו נחזור שוב להתחלה כשיש לנו חוסר תקשורת, כשאנחנו מדברים על דברים שיוצאים מהעיקר, ואז נתערב לילדים בחיים שלהם, נגיד להם תמצאו עבודה, תמצאו בת זוג, כשכל הזמן ברקע הילד ראה מה שראה במהלך חייו, מתקשה למצוא לעצמו מערכת יחסים זוגית.

ההורים יותר ללוחצים, כי הילד לא מצליח, ואם הילד לא מצליח מה זה אומר עליי כהורה?ואז שוב מתערבים, לא נותנים לילדים לחיות את חייהם, להתמודד, מתערבבים ולא יודעים איפה הגבול של העזרה, איפה הגבול של הילד להתמודד עם החיים.

ברובד השכלי-קשה להאמין שאני אזכה  למערכת יחסים זוגית בחיים שלך.

ברובד הרגשי- אני מרגיש שעדיף לחיות את חיי בעצמאות, הריי אני מסתדר עם עצמי מאוד יפה.

ברובד הגופני- אין לי בחיים שלי בת זוג.

ברובד הרוחני- יש משבר, גם אם ארצה לתת לבת הזוג, מי זאת תהיה? עדיף לתת בדרכים אחרות ולהפסיד אפשרות של מערכת יחסים זוגית.