3 אינטליגנציות לטיוב זוגיות
10 בפברואר 2015
לבחור בשלמות
10 בפברואר 2015

חופש ומרחב אישי בזוגיות

חופש ומרחב אישי בזוגיות / יקיר גבאי

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

עם הזמן הרצון לחופש בכל ההיבטים בחיינו הופך להיות יותר ויותר טריוויאלי בזמנים אלו.  רבים הם אנשים שקנאים לחופש שלהם ולאינדיבידואליות שלהם, חלק יותר וחלק פחות.  האמת היא שכל אדם באשר הוא שואף להיות אדם חופשי בחייו, חופשי לעשות מה שנראה לו לנכון , להחליט בעצמו, לא לתת דין וחשבון ופשוט להיות חופשי ומשוחרר מכל מגבלות הסביבה. אלא אם כן מציאות חיינו לא מאפשרת לנו זאת, אנחנו נבחרים ולא בוחרים את מציאות חיינו, כמו גם בזוגיות.  ואז אנחנו מגיעים למצב של ‘פשרה’, שיוצרת תסכול ואשמה.

פעמים רבות הצורך בחופש מתנגש עם הרצון לזוגיות. המון אנשים פשוט מעדיפים להישאר לבד מאשר בזוגיות רצינית וזה בעיקר מהפחד לאבד את זהותם או למסור את החופש שלהם לידי מישהו אחר. עם זאת, למרות שמערכת זוגית מצריכה השקעה וויתורים מסוימים, אין זה אומר שהיא צריכה להיות מחסום לחופש ולמימוש הפוטנציאל העצמי, ההפך הוא הנכון, על כל מערכת זוגית צריכה להוות בסיס להתפתחותם של בני הזוג. אחרת מהר מאוד נרגיש שאנו מוותרים על הרצונות ועל שאיפותינו בחיים, דבר שישפיע לרעה על הקשר.
על מנת ליצור מערכת זוגית טובה, כזאת שמתחשבת בבן זוגנו עלינו לכבד את צרכיו של האחר וזה אומר גם להתחשב בחופש ובאינדיבידואליות של בן הזוג.

אינטליגנציה של חופש – מסומנת בספרה 4
, מציינת שבכל רגע מתון אתה יכול להיות מי שאתה רוצה להיות ולעשות מה שבא לך לעשות, היכולת קיימת, אך השאלה היא מה אתה באמת רוצה?

כדי לענות על השאלה הזו, בכל פעם שאתה עומד בפני התלבטות, תיצור לעצמך מרווח תגובה כדי להיות בריק, בלא כלום. ורק אז לבחור את הבחירה החופשית שלך. כששתי אפשרויות עומדות בפנינו, כמו הרצון להיות בזוגיות והרצון לשמור על החופש האישי שלי אלו הם שתי האפשרויות שעומדות לנגד ענינו. ואז אנחנו מתפשרים על זוגיות שלא מתאימה לנו, כי לא יצרנו את האפשרות החופשית שאנו רוצים בה, לפי הצרכים, הערכים והעקרונות שעליהם איננו מוכנים לוותר. התפשרות זו לבסוף תיצור  תסכול וכאב, דבר שיגרום לקלקול בקשר עצמו כי תמיד נאשים את הצד השני שהוא לכאורה “לקח” לנו את החופש. לבחור בפשרה זוהי גם בחירה, להחליט לא להחליט זוהי גם החלטה, ההבדל היחידי נמצא רק במחשבה. תמיד תבחר בדבר שאתה רוצה בו במקום שהפשרה תבחר בך, כשאתה בוחר מתוך חופש פנימי אתה בוחר בטבע, בזרימה ובבריאות.

כמו כן, בכל כניסה למערכת יחסים חשוב שנבהיר את עמדתנו לגבי החופש בזוגיות. כל אדם ורמתו . אין זו בושה ואין זה אומר שנהיה פחות רציניים בקשר. ההפך, מערכת זוגית כזאת רק תועיל לנו ודרכה נוכל לצמוח ולהתפתח ויחד עם זאת לשמור על מערכת זוגית הרמונית וטובה.

וויתור על החופש העצמי והמרחב האישי לא בהכרח יתרום רבות לזוגיות, אפשר ליצור זוגיות מדהימה גם כששומרים על המרחב האישי.

כדי לבחור את הבחירה הנכונה צור לעצמך תמיד אפשרות נוספת שנוצרה על ידך ולא אפשרות שהגיעה אליך מכורח המציאות
אפשרות אחת >>>  פשרה  >>> תסכול

כשתעשה זאת, תיצור לעצמך מרחב של בחירה חופשית, ורק אז תוכל להיות חופשי באמת.
– שתי אפשרויות >>> בחירה חופשית >>> שינוי

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן