זוגיות בחוסר וודאות וודאי
29 במרץ 2015
ציפיות בזוגיות
29 במרץ 2015

חושך ואור בזוגיות

חושך ואור בזוגיות / רינת אדלר

 “דע כי החושך הוא אשליה שאתה יוצר כדי שתוכל להבחין באור. אם לא היה חושך גם אם לא היית מבחין באור” (תרופות לוסקי, עץ הדעת, ערכי חיים חיוביים כתרופות)

האם יש חושך ללא אור? האם יכול להיות טוב ללא רע?וחשוב מכך,המשפט רומז כי החושך הוא אשליה שאנחנו מיוצרים כדי שנוכל להבחין באור.

אז ראשית ננסה להבין את תחילת המשפט:“החושך הוא אשליה”.

אשליה מוגדרת כ….

להבנתי הכוונה היא לכך שהחושך עבורנו הינו הקשיים, הבעיות, האתגרים, הויכוחים, הסבל בכל היבט. אנחנו מתוכננים להבין כי חושך הינו דבר שלילי ואפל. ששחור הוא רע. המשפט מתחיל בעצם בהבנה שהחושך הוא אשליה .הכוונה היא לכך שכל הדברים הרעים שקורים לנו בחיינו, בתודעתנו, עם עצמנו, עם אחרים ובזוגיות שלנו הינם אשליה. הם לא באמת אמיתיים,הם רק נראים לנו אמיתיים.

מי יוצר את האשליה הזו ומדוע?

המשפט ממשיך:”אשליה שאתה יוצר כדי שתוכל להבחין באור “.זה מעניין.אשליה אצלי מקושרת לקוסמים,קוסמים יוצרים משחר הימים אשליה של דברים מדהימים ,מסקרנים ובלתי מתקבלים על הדעת.אנחנו הולכים מרצוננו למוספים של קוסמים כדי להתרגש ולהתמודד עם הנחות היסוד שלנו לגבי המוכר והידוע:האם אדם יכול להתעופף באוויר?האם מטפחת תהפוך ליונה?.האם אדם יכול להעלם או לקרוא מחשבות?

אנחנו יודעים שלא אבל הולכים למופע כדי לראות שכן.הדרך שבה אנחנו מסבירים את זה לעצמנו היא שמדובר באשליה.משהו שרק נראה כאמיתי.אז המשפט מדבר על כך שאנחנו אלו שיוצרים עבור עצמנו את הקשיים.

מדוע? כדי שנוכל להבחין באור.

מה זה האור? האור הוא ההפך של החושך. הוא הטוב, היפה, המשמעותי, הנפלא שלנו.

הטענה היא שללא הרע לא נדע מהו הטוב.

ומה הקשר לזוגיות? הרעיון הוא מעניין. אנחנו מביאים לעצמנו בני זוג לא מתאימים ,שאנחנו מפרשים אותם כקשים,בעייתיים,מתעללים (לא עלינו) ובאופן כללי-מזמנים לנו זוגיות רעה ולא מהנה.

מדוע? כשי שכאשר יגיע בן הזוג האוהב,המפרגן,הנותן והמעניק-נדע להעריכו….

מקורות:

לוסקי , ד’ , “תרופות לוסקי” , 2013 , הוצאת מכללת לוסקי