אהבה וזוגיות
4 בדצמבר 2014
מחשבות על חרדות
6 בדצמבר 2014

חיוך כתרופה לעצבות לאחר פרידה מזוגיות

חיוך כתרופה לעצבות לאחר פרידה מזוגיות / ארי לביא

חווית הפרידה מזוגיות הינה חוויה מאתגרת לכולם, גברים ונשים כאחד ובין אם מזוגיות קצרה או זוגיות ארוכה. לכל אחד יש דרך ייחודית שבאמצעותה הוא בוחר להתמודד עם הפרידה.

במסגרת מאמר זה אספר על חווית הפרידה שלי מקשר קצר ועל האופן שבו בחרתי להתמודד באופן טבעי לחלוטין ע”י עבודה על תפיסת העולם שלי.

לאחרונה הכרתי בחורה מקסימה וניכר שיש בינינו כימיה מדהימה והתאהבות הדדית. תחושת ההתאהבות החלה לפרוח והמוח, כמו בכל התאהבות, מתחיל להפריש הורמוני דופמין וסרוטונין ותחושת שמחה, שלווה ופריחה החלה לתפוס מקום.
לאחר מספר ימים, כרעם ביום בהיר, הגיעה הבשורה כי היא איננה מעוניינת להמשיך בקשר על אף הכימיה בינינו, תחושה שאוכל להקבילה לפגיעה של חץ חד ישר בתוך הלב.
לפתע, כאילו העננים התקדרו מעל ראשי והכל קיבל צל אפלולי ותחושת העצבות החלה לבצבץ כטיפות גשם קרות. מכירים את ההרגשה הזו?

כמתמחה בייעוץ / טיפול זוגי, בחרתי להזכיר ולעבוד עם עצמי על מספר ערכים אישיים:
ראשית, בחרתי להזכיר לעצמי שאני נמצא במסע מיוחד של חיפוש זוגיות מתאימה ועל אף הקשיים הנקרים בדרכי, עליי להקפיד ליהנות מהמסע עצמו, לא פחות, מהיעד אליו אני שואף להגיע. שנית, עליי לזכור שהפרידה כבר קרתה ואין טעם לשקוע בעצבות ודיכאון כי הינה כבר נחלת העבר והעבר הוא לא יותר מן המורה הטוב ביותר שלי.
שלישית, בחרתי להחזיר לעצמי את השמחה הפנימית שכן היא אינה תלויה במה יש או במה אין לי. השמחה שלי היא החלטתי הפנימית בלבד.

הערכים המצוינים בפסקה לעיל הינם חלק מ-32 ערכים ויכולות לפי שיטת לוסקי.
שיטת לוסקי אשר פותחה ע”י ד”ר דני לוסקי לאחר 20 שנות מחקר קליני, מסבירה כי
לכל אדם יש 32 אינטליגנציות (יכולות / ערכים) אשר דרכן חווה האדם את העולם ויוצר את המציאות בה הוא חי וכי ניתן לאמן ולחזק יכולות אלו ע”י טכניקות ותרגילים פשוטים המכונים תרופות לוסקי.

השמחה הפנימית שלנו מקושרת ליכולת העושר – היכולת שלנו להבחין שהרבה או מעט אינם משפיעים על שמחת החיים שלנו ולכן תרופת לוסקי, הדרך הטבעית, בה בחרתי להחזיר ולחזק את השמחה שבתוכי הייתה שימוש בתרפיית החיוך (Smile Therapy). כל שהיה עליי לעשות היה לחייך חיוך מאולץ לכ-5 דקות רצופות וכבר יכולתי לחוש תחושת שמחה צומחת בתוכי.
החיוך המאולץ לאורך 5 דקות כבר גורם למוח לשחרר גל של הורמונים חיוביים שמורידים את לחץ הדם, מחזקים את מערכת החיסון ומעלים את רמת השמחה ואט אט הופך החיוך ממאולץ לאמיתי לחלוטין.

אז בכל פעם שפרידה מזוגיות גורמת לכם לעצבות, זכרו לחייך ובכך תחזירו לעצמכם את השמחה הפנימית שלכם. הקפדה על ביצוע התרגיל הנ”ל בכל בוקר, למשך 5 דקות
ועל פני 40 ימים רצופים תחולל בחייכם שינוי מדהים ותמלא אותם בשמחה ואושר יוצאי דופן.חיסול מלאי ספרי חוכמה רבי מכר

ימים
שעות
דקות
שניות

50% הנחה עד גמר המלאי