ספירות וזוגיות
9 בספטמבר 2015
מהו עושר
9 בספטמבר 2015

חיים

אינטליגנציה כ- חיים

היכולת לחולל שינוי פנימי ולהעביר הלאה :

חיזוק אמונה ביכולת שלך-

נשים רבות מחפשות זוגיות, הרבה פעמים מעלות או מורידות את הציפיות אודות בן הזוג המיוחל. אך עם השנים הן בעיקר מורידות את הציפיות מבן הזוג העתיד לבוא. אנחנו תמיד נרצה את הכי טוב שיכול להיות בשבילנו ואם המציאות לא מראה לנו סימנים שקיים כזה ומשם לאט לאט נוריד ציפיות, אך הרצון יישאר אותו רצון. כאשר אנו מורידות יותר ויותר את הציפיות שלנו, עלולה להיווצר דיסהרמוניה פנימית ותחושת אכזבה.

אחד הקשיים הנפוצים במערכות הזוגיות הם מאבקי הכוחות. אותו אדם שאמור להיות החבר הטוב ביותר שלנו הופך לעיתים לזה בו אנחנו נלחמים הכי הרבה. כל אחד מושך את החבל לכיוון שלו, כל אחד רוצה שהשני ישתנה  לפי צרכיו ובכך מפספסים את כוחה האמיתי של הזוגיות. שיתוף פעולה בזוגיות אומר שבני הזוג מבינים שהם פועלים יחד למטרה משוטפת, זוגיות טובה ושמחה. כאשר המטרה היא זו שעומדת לנגד העניים ולא איך לשנות את בן הזוג, כל אווירת הזוגיות משתנה.

 בזוגיות-

מאוד קל להיכנס לשגרה ועשייה יום יומית. אם חשוב לנו לשמור את חיי הזוגיות ושלמות המשפחה שלנו אסור לנו לשכוח לתת מקום של כבוד לזוגיות במעשיה היום יומית. חובה לשים עליה דגש, “להשקות” אותה כדי שתצמח ותלבלב. לקיים שיחות, להקפיד ליצור הזדמנויות לבילויים משוטפים, לזמן שקט, לפרגן, הקשבה וטיפוח.

אם כך, התאהבנו, נישאנו לבחיר\ת ליבנו, המסע רק מתחיל. אהבה לבדה לא תצליח לשאת אותנו לאורך כל החיים באופן מיטבי. אנחנו חייבים לעזור לה לשרוד, רק אם לא נפיל עלייה את כל המשא של חיינו המשותפים על כל המשתמע מכך, היא תצליח לשגשג ולפרוח ואיתה גם אנחנו!

אנו גדלים על האשליה שברגע שנישאנו אנחנו “מסודרים” . כביכול הגענו לנחלה, השגנו אהבה וזוגיות ואפשר להפסיק לעבוד. אנשים “מתפטרים” מההשתדלות שמאפיינת את כולנו בתקופת החיזור. רבים מתחילים להזניח את עצמם פיזית, יש שמפסיקים להתפתח , נכנסים לשגרה והתנהלות מונוטונית שמנוונת את כל מי שהיינו שרק הכרנו את בן הזוג. במקרים רבים ה “אש” שהייתה שם פשוט נעלמת. הרגע בו “התפטרנו” מההשתדלות ומהחייבות שלנו לעצמנו ולבן זוגנו, הוא הרגע בו הצרות מתחילות לנבוט. אנו מתחילים לזלזל, להשתעמם, לשעמם. אנו שוכחים שהאדם לו נישאנו הוא ישות נפרדת עם צרכים ורצונות והידרדרות לא מאחרת לבוא.

אז מה גורם לנו לדפוסים הלוו של “דעיכה” וכניסה לשגרה? הרי אנו חיים עם האדם שכל כך רצינו וכל כך הסעיר אותנו בתחילת דרכנו. מדוע עכשיו הוא הפך להיות מישהו שנמצא בחיינו ללא הפרפרים בבטן וההתרגשות הנלווית? אם חושבים על זה לעומק, ברור שלא ניתן לחיות כל הזמן בתחושת ההתעלות שהאהבה בתחילת דרכה מספקת לנו. כולנו נכנסים לסוג של רגיעה ונכנסים לשגרה. ניתן להבין זאת על ידי הקבלה לתופעה פסיכולוגית שנקראת הסתגלות .

תרופות לוסקי-

חשוב מאוד לשבור שגרה ולא להיות אם דפוסי התנהגות נוקשים ומוטבעים.

האדרנלין שבשינוי בחידוש בשונה בשובר שיגרה יתרום רבות לצמיחה ועניין בזוגיות (אליו בדברים קטנים)

לדוגמא:

  • לשתות תה במקום קפה.
  • לראות קומדיה במקום טרגדיה.
  • לקחת כמה שעות ולהכין ארוחת בוקר מפנקת.