למה אתה לא באמת רוצה זוגיות
14 בדצמבר 2014
חסימה בדיבור
15 בדצמבר 2014

חרדות וכוח של תפילה

חרדות וכוח של תפילה / יקיר גבאי

באופן אישי, חוויתי התקף חרדה בתקופה מאוד ספציפית, אם כי לא הבנתי באותו הזמן שזהו התקף חרדה. .תקופה זו הייתה תקופה לחוצה, באותו הזמן עבדתי בתור איש קבע בתפקיד מטה בחיל האוויר, תפקיד לחוץ שדורש המון משאבים נפשיים. במקביל , למדתי תואר ראשון בפרסום ושיווק. באותה התקופה התחילה לי דלקת בעצם הבריח, אני זוכר שחזרתי מיום עמוס מאוד במשרד, ישבתי בסלון הדירה שלי והתכוננתי למבחנים שהיו למחרת. למרות שהלימודים לא דרשו ממני כל כך הרבה, בכל זאת הייתי לחוץ וטרוד במחשבות שונות. לפתע הרגשתי גלי חום שעולים לראשי, והם חוזרים ומתגברים, נוספו אליהם יחד תחושות של ערפול וטשטוש בעניים, ומצאתי את עצמי עומד להתעלף. בתוך מס’ רגעים הייתי שרוע על הרצפה, מנסה לזחול לעבר חדרי כדי להדליק את המזגן ולנוח במיטה. זה היה נורא. מחשבות על מוות התחילו לצוץ, וכל מה שרציתי הוא שהרגשה הזאת תחלוף במהרה.
באותו הזמן קראתי לתופעה הזאת התמוטטות עצבים, אם כי כיום אני חושב שמדובר בהתקף חרדה עוצמתי. מאותו הרגע למעשה התחלתי לעשות חושבים עם עצמי ולבחור מחדש כיצד עליי לפעול במסגרות השונות בחיי. החלטתי להפסיק את שירותי בקבע ולמצוא תחום שבו אוכל לממש את עצמי ולחוות הגשמה. שכן זה כל מה שהיה חסר לי. הייתי במקום שהוא לא טוב לי, גם לא במסלול הקריירה הצבאית, וגם לא בתחום הלימודים. זאת הייתה תקופה שבה שיקרתי לעצמי בנוגע למה שאני באמת רוצה לעשות, וכלל לא הייתי מודע לזה. מאותו הרגע, הרגשתי שאני מתעורר מחדש לחיים שאני בוחר ליצור במו ידי.
אם יש דבר שאמליץ עליו לכל מי שחווה התקף חרדה מכל סוג, אמליץ על אמירת תפילה.
תפילה שבאה ממקום כנה ואמיתי, מקום בטוח שמפורר את פיסות הפחד ברוגע ושלווה. תפילה שמקנה לנו תחושה של רוגע, שלווה ואהבה. כי הרי את הכל אנו יצרנו, ובידינו נוכל לתקן.
“שמע ישראל, השם אלוקינו, השם אחד”