חרדות וצללים בכוח האור
16 בדצמבר 2014
שכפול זוגיות שחווינו בבית
16 בדצמבר 2014

חרדות לפני לידה

חרדות לפני לידה/ מירי  נחמיה

בהריון השלישי שלי, בבדיקה הראשונית שהלכתי לרופא התברר שיש לי תאומים,לאחר שהתרגלתי לרעיון. הקפדתי לעשות את הבדיקות השגרתיות שהמליצו לי לעשות, בשלב הראשון הייתה בדיקה שנקראת “שקיפות עורפית”,בבדיקה זו מצאו שלאחד העוברים (עובר מצד ימין) יש מומים קשים וקיבלתי פירוט על המומים, והמלצה שאשקול ברצינות הפלה לעובר אחד, נתנו לי זמן להחליט עד הסריקה המוקדמת שהייתה כמה שבועות אחרי, כמובן שהלכתי הביתה עם מועקה גדולה וחרדה עצומה,חוץ מבעלי לא שיתפתי אף אחד,וגם בעלי לא ידע להתמודד עם הבשורה.

התפללתי לאלוהים, שלא יעמיד אותי בניסיון ולא יתן לי להחליט על יצור חי אם לחיות או למות,כמובן שהימים עד אותה בדיקה לא עברו במהירות,והחרדה והציפייה רק גברו,וזו חרדה שלא ניתן להתעלם ממנה,כי מספיק מבט על הבטן שגדלה מיום ליום להזכיר לי  מדוע אני בחרדות.

לבדיקה הנוספת שהגיעה סוף סוף ,הלכתי לבדי,בתחושה שמה יהיה יהיה, אלוהים יודע מה טוב בשבילי,בבדיקה המוקדמת בדק אותי פרופסור, והוא אמר שהעוברים בריאים ואין שום בעיה,

מה??!אתה בטוח? שאלתי,והוא חייך ואמר לי מה את מחפשת בעיות בכוח…גם בסריקה המאוחרת בשלב מתקדם בהריון,הכל היה תקין ויכולתי סוף סוף לנשום לרווחה,ליהנות מהמשך ההריון, ולפתח חרדה נוספת מהלידה עצמה..

אך הלידה היתה טבעית ומדהימה,ב-8:02 נולד תאום א’,ב8:10 נולד תאום ב’ , הכל טוב ויפה ואני באופוריה מאושר שאני אחרי הלידה שכ”כ פחדתי ממנה,אך הסיפור לא נגמר רק התחיל,לאחר מס’ דקות תאום א’ לא הצליח לנשום (אותו עובר מצד ימין), לקחו אותו מיד לבדיקות,ואני כואבת אחרי לידה לא יודעת מה קורה רק לאחר מס’ שעות של בדיקות של התינוק,שאושפז בפגייה להשגחה,מסבירים לי את תמונת המצב,התינוק נולד עם מס’ בעיות,כבר למחרת עבר ניתוח,יש לו חיך שסוע (פנימי), בעיות בלב בכליות ועוד דברים נוספים, וכינו את הבעיה כסינדרום   PIERRE ROBIN

תאום א’ היה מאושפז ארבעה חודשים,תקופה לא קלה,עם תינוק נוסף בריא בבית,עם ריצות ניתוחים נוספים,ואפילו החייאות במהלך האשפוז,את הברית עשינו לו  בבי”ח,בכל התקופה הזאת לא נתתי לנפילות קטנות שלי וחרדות לעתיד שאכן הייתה להם יישות פיזית בחיי לשבור אותי,נקודת האור תמיד הייתה,הרי לא ייתכן שעברתי את הבדיקות הנוספות שהיו תקינות לחינם,התינוק הזה היה חייב להוולד!

לסיכום: בחיים יש הרבה דברים לא מובנים, אך אם נראה את נקודות האור (שיטת לוסקי) שיש בכל אחד מאיתנו, אם נחשוב שבאמת הכל לטובה כך יהיה. בזכות הבדיקות התקינות לכאורה לא הייתה שום התלבטות והבאתי לעולם ילד מדהים, כיום בן 6 , שמתקדם בצורה יפה, בזכות כוחה של התפילה האמנתי שהכל יהיה בסדר וכך לא פיספסתי את המתנה המופלאה הזאת .