ביקורתיות בזוגיות
24 בדצמבר 2014
להתחיל מבראשית
25 בדצמבר 2014

חרדת ביצוע

חרדת ביצוע / אסף ליברמן

אני מקבל אס אמ אס נוזף מהבוס אני נכנס למצב חרדה אני מרגיש בהתגוננות אם אני מרגיש בהתגוננות זה גם אומר שאני מרגיש מותקף האנרגיה שלי משתנה המחשבות שלי הופכות לשליליות אני מרגיש מכווץ.

מה בעצם גורם לי את כל זה? אני מסתכל מלמעלה ומבין בראש שאני יוצר פסימיות לחינם ואין שום סיבה לחשוב בצורה הזו אבל בכל זאת אני חושב מחשבות ומדמיין בעיקר סיטואציות רעות אני ממש רואה את השיחה העתידית עם הבוס שלי, והיא לא נראית טוב.

 אני יודע שאני טוב במה שאני עושה, זה כנראה לא מספיק… עדיין הבעיה קיימת אז הגעתי למסקנה שאני יודע שאני טוב במה שאני עושה אבל אני מרגיש שהבוסים שלי לא רואים את זה, שאולי הם חושבים עלי את ההפך הגמור.  שאני כל הזמן צריך להוכיח את עצמי ולכן כל הערה מתקבלת בצורה קשה מבחינתי וממש משפיע לי על ההרגשה והמצב רוח.

אני מקשר את זה כל זה לאמונת יסוד שיש בי של : “לא מספיק טוב” זה הולך איתי בכל מיני מקומות בכל מיני מצבים וכאן הקול הנוזף של הבוס שלי הוא בעצם הקול שלי הקשבתי לו, קיבלתי אותו, והבנתי שאני יכול לעשות רק את הכי טוב שאני יכול לעשות ולא יותר מזה השאר לא תלוי בי ההבנה הזו שיחררה אותי שינתה את דרך המחשבה שלי ושינתה את איך שאני מרגיש בעבודה.