איך להתמודד עם פרידה מבן זוג
26 בינואר 2015
מאיסור לטהרה
26 בינואר 2015

טיפול זוגי בעקבות חוסר פריון

טיפול זוגי בעקבות חוסר פריון / אליזבט ויצמן

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

יעקב, בן 35 , מורה לגיאוגרפיה. שמחה בת 33, קוסמטיקאית, נשואים 3 שנים ,ללא הצלחה להיכנס להריון.

יעקב:” אני לא יכול, היא משתפת את כולם במה שקורה לנו, היא אפילו מתקשרת לאימא שלי, אני מרגיש שכול העולם, איתי במיטה!”

בטיפול הזוגי נבחין בחוסר איזון באינטליגנציה ח’, שאצל שמחה נמצאת בעודף,בעוד שאצל יעקב בחוסר. אינטליגנציה ח’, דיבור, השיתוף, המילים, מבטא את המחשבות והתחושות כדי להבחין מה נכון ומאוזן ומה שגוי.מקושרת למזל “סרטן” ,מזל הרואה במשפחתיות ערך עליון, רגיש מאוד, חודש תמוז, המסס( הנוזלים שבמערכת העיכול), מקושר לצבע ירוק עמום, לצליל מי# .

תורפת לוסקי, כל יום לרשום 10 משפטים ביומן אישי, לעשות למשך חודש ברציפות.

שמחה:” הוא עצלן, במטלות הבית, ואפילו בסקס, הוא מעדיף לשחק במחשב”.

בטיפול הזוגי נבחין בחוסר איזון באינטליגנציה י’ , שנמצאת בחוסר אצל יעקב. אינטליגנציה י’ ,מעשה, היכולת לעשות מעשים יזומים, היכולת לאזן את הדיבורים, המחשבות והתחושות עם המעשים. נוצר עם בתולה, אשר המאפיין של בתולה, הוא “שאיפה לשלמות” , ראיית הפרטים הקטנים, פרפקציוניסט, ביקורתיות, אוהב שיגרה ושיטתיות, דיוק. אינטליגנציה מקושרת לכליה ימין, צבע כחול, חודש אלול, צליל פה.

תרופת לוסקי, ערוך רשימה של 10 דברים שהיית רוצה לעשות, סדר לפי עדיפות, את הראשון לעשות כבר היום. “דע כי מעשה יזום פותח לפניך דלתות , אל מה שלא ידעת ,שלא ידעת.” פתח דלתות לאנשים אחרים, כפי שפתחו עבורך רבים, כול דלת שנכנסת בה, נפתחה ע”י אחר, תעביר את השפע.

בטיפול הזוגי נבחין במשותף אצל שני בני הזוג , הרצון לשנות את השני, לפי הצורך והגישה של האחר. ולכן אצל שניהם ישנו חוסר איזון באינטליגנציה 6,אחדות, נמצא בחוסר. מתאפיינת ביכולת ליצור אחדות מתוך השונות, להפוך רעש להרמוניה, מקושר לאגודל שמואל , צבע כחול כהה, צליל מי#.

תורפת לוסקי, עסה את אגודל שמואל במשך 5 דק’, שלוש פעמים ביום(בבוקר שקם, צהריים אחרי הארוחה, לילה לפני שינה). עשה מעשה טוב אחד ביום, מעשה טוב יכול להיות מחשבה טובה, תרומה, פרגון לאחר, תמיכה, הקשבה,חיוך, תגדיר מהו מעשה טוב בשבילך.

בנוסף בטיפול הזוגי עולה שהקושי בפוריות הוא ביטוי של הקושי הזוגי, מתקשר לאינטליגנציה 2, בראשית, שנמצאת בחוסר. מתאפיינת ביכולת לברוא את עצמך מחדש, בכול מקום, בכל גיל בכול זמן ומצב. מקושר לאצבע ימין, צבע סגול,צליל סי.

תורפת לוסקי, טייל במקומות חדשים, עשה דברים שלא עשית עדיין. הכן שרשרת חרוזים צבעונית, פרק אותה ,והתחל מחדש עם צבע אחר ,וראה שבכול פעם התוצאה נפלאה ושונה.

עונג-התועלת אם תטפלו בזוגיות שלכם, תהפכו כל אחד מכם להיות שלם וביחד תצרו שלמות. ע”י העבודה עם עצמכם תוכלו לבנות בסיס טוב ויציב למשפחה שלכם. ולילדים עתידים שלכם, תעניקו זוג הורים הפועל בשיתוף פעולה.
נגע-אם לא תבצעו את התרופות במדויק, כפי שניתן בטיפול זוגי, אתם תלכו לאיבוד במערכת הזוגית שלכם. כל אחד מכם ימשוך לכיוון אחר, לגישה ורצונות אחרים, בלי יכולת לתקשר ולברוא חדש.    

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן