ארבעה כוחות קוסמיים – זוגיות קסומה
9 בינואר 2015
מדיטציה ותת מודע
9 בינואר 2015

טיפול זוגי – דע את עצמך

טיפול זוגי – דע את עצמך / נורית רוזן

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

דע את עצמך דרך המשוב שמתקבל מהסביבה, מהאנשים ומהמאורעות המתרחשים סביבך .ערך זה אומר לנו שכאשר אנו מסתכלים על העולם החיצוני , הוא משקף לנו מי שאנחנו וניתן ללמוד עלינו  מההתבוננות החוצה. אם אני רואה מישהו אחר כועס , זה מכעיס אותך ואתה לא אוהב את החלק הזה בך, שכועס , לעומת זאת אם אתה רואה מישהו שמח וצוחק וזה משמח אותך אתה אוהב את החלק הזה בך, ששמח .כשאתה כועס על מישהו  זה אומר שזה אני שכועס על משהו שקרה לי בעבר, או משהו שקורה לי עכשיו, או משהו שיקרה לי בעתיד. לכן הדרך להתמודד עם כעס, תסכול, כאב שאתה רוצה לשנות באחר  היא להתבונן בתוכך ולזהות את החלק שמתבטא גם בך, הדרך לשנות היא לשנות משהו בך וכל העולם ישתנה בעיניך .

לצערי בזוגיות שלי ושל בעלי המשפט הנ”ל לא מתקיים, למרות שהוא מאפשר לי להתפתח מבחינה מקצועית, בחירת חוגים , שינוי פני הבית , וגם לגבי מאכלים שונים שאני מכינה , אני לרוב לא מקבלת ממנו משוב . מילדיי מחברותיי ומהסביבה הקרובה אני  כן מקבלת משוב .הדבר מתסכל אותי ואני אומרת לעצמי שהדברים שאני עושה הם בשבילי , אבל חסר לי המשוב ממנו.

טיפול זוגי או יעוץ הוא אחד הצרכים החשובים בכל משפחה , יש לתחזק ולשמור על הזוגיות ולהגיע לטיפול זוגי עוד בטרם חל המשבר. הטיפול הזוגי יצור שינוי לטובה במערכת היחסים , זה ישפר את הבריאות הנפשית וזה ישפיע גם על הבריאות הגופנית .                                                          

לסיכום אני מקווה שהשינוי שאני יעשה מרצוני החופשי , ישנה את פני הדברים בינינו והוא יבין כמה המשוב שלו חשוב לי וישנה את הזוגיות , או שישנה את דעתו על טיפול זוגי ויסכים לזה . כולי תקווה.

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן