חוסר תקשורת בין בני הזוג – השעמום
4 בפברואר 2015
סיבה אחת בשביל להיות שמח
4 בפברואר 2015

טיפול זוגי “חוסר אהבה”

טיפול זוגי “חוסר אהבה” / יולאנד חלבי

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

אמצע יום קיצי שגרתי, נכנסת אליי אישה בסוף שנות הארבעים לחייה בלי הודעה קודמת ובלי שנכיר קודם, שלום אומרת  ומתיישבת מולי.

מבט עמוק ועצוב הביטה בי,  שלחה לי דרכו מסר דיי ברור שהיה עבורי, מסר שאמר שהיא שוקעת בבעיה קשה ואין לה שום יכולת לצאת משם לבד, הגיעה למבוא סתום וצריכה הכוונה איך לראות דברים אחרת, איך לתקן ולשפר את המציאות!

אני נשואה אם לארבעה ילדים שתי בנות ושני בנים, בנות נשואות , היה לי תמיד קשה עם הילדים אבל בתקופה האחרונה זה נהיה יותר קשה, כל אחת יש לה בעיות עם בעלה לא מסתדרות,  גם הבן לא מסתדר עם ארוסתו תמיד נפרדים וחוזרים. לא טוב להם בחיים, היא מפרטת ומפרטת על הבעיות שלהם..אז אני שואלת..ומה עם בעלך??

בעלי מבלה הרבה שעות מחוץ לבית,  הרבה פעמים אוכל בחוץ ואם נמצא בבית אז מסתגר בחדר מול מסך המחשב. מתנער מכל אחריות! תמיד מאשים אותי שאני גרמתי לכל זה, “את האימא שלהם ולא גידלת אותם טוב”!!  הרבה פעמים אנחנו נכנסים לוויכוחים מתישים והילדים תמיד תומכים בי כי רואים איזה מאמץ אני משתדלת והוא כלום!!

הבנתי שהיא מחפשת לפתור את הבעיה המשנית שנגרמה עקב הבעיה הראשית, היא מתעלמת או לא רואה את הבעיה העיקרית! בעיה שנמצאת בזוגיות שלה, הבעיה שהיא יצרה קוטביות בתוך המשפחה, שני מחנים, היא עם הילדים נגד האב!! היא לא יודעת ששורש הבעיה אצל הילדים שהם גדלו בתוך מערכת זוגית קרה, מערכת זוגית לא בריאה!

הרגעתי אותה שהכול הולך להסתדר בעזרת השם, אבל אני צריכה לראות גם את בעלה שהוא יגיע למפגש של “טיפול בזוגיות”, את הבעיה אני צריכה לראות משני הצדדים.

אחרי כמה ימים הבעל מגיע ומתחיל לספר,  הוא לא מרוצה מהזוגיות שיש לו , גם הוא יש לו את הרצון העז לשנות את המציאות הקיימת, גם הוא סובל שוקע ובורח, את ההכוונה הוא צריך, מספר כמה שאשתו במשך שנים הזניחה אותו כל זמנה השקיעה בילדים, אף פעם לא יצאו לבלות לבד, השיחות תמיד הסתובבו סביב הילדים והבעיות שלהם, אם זה בבית הספר ואחר כך לבעיות היותר גדולות בחייהם, כולם מאשימים אותו ומתעלמים מקיומו!! “אף אחד מהם לא אוהב אותי”!!

התמונה הייתה ברורה שהאישה במשך שנים השקיעה את מלוא זמנה בגידול ילדים ולא השקיעה אפילו קצת במערכת הזוגיות שיש לה, אפילו כשנמצאת יחד עם בעלה דיברה רק על הילדים, מסר בעקיפין העבירה לילדיה,  שרק היא דואגת להם ומטפחת אותם ואבא שלהם תמיד רחוק, הרי היא לא יודעת שהיא זאת שהרחיקה אותו והיא זאת שחסמה,  היא זאת שנכנסה ביניהם וזה מצב לקוי, מה שהייתה צריכה לעשות יחד עם בעלה ליצור מסגרת עוטפת, שהיא בצד ובעלה בצד השני והילדים באמצע ולא שהיא באמצע בין הבעל לילדים,  הילדים נהיו רחוקים ובלי הגנה מהצד השני, מצב בריא זה שילד יקבל את התמיכה של שני הצדדים כך נוצר איזון , תמיכה של צד אחד יוצר חוסר איזון, חוסר שיביא איתו מלא בעיות וחסרונות.

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן