טיפול בחרדות ברפואה משלימה
1 בדצמבר 2014
טיפול בחרדה ברייקי
3 בדצמבר 2014

טיפול זוגי לביטחון ויציבות

טיפול זוגי לביטחון ויציבותיוסי לוי

קורס ייעוץ זוגי,
טיפול זוגי משפחתי >> כאן

הפחד וחרדה מאינטימית הנובע ממשקעים שטמונים באדם יכולים לנבוע מחרדות של אובדן החופש, אובדן מנטישה ,לאבד את עצמנו, לאבד את הבן/ת זוג שיפגעו בנו, הפחד שנאבד שליטה ועוד. כאשר אנו נמצאים במערכת זוגית אנו מביאים עמנו את עמדותינו הנפשיות הכוללות ביניהם את החרדות . יש לנו שלוש סוגי קשרים המביאים עמנו את ביטחוננו או לחילופין את חרדותינו, להלן:
קשר של ביטחון ויציבות – נובע מיחס ההורים לפעוט שהינו ראוי לאהבה והזולת הוא אמין ע”י מעשים מקרבים ויוצרים ביטחון.   זה יוצר קשר של קרבה ותלות שהינם חלק טבעי ללא כל תחושת חרדה .
קשר של הימנעות – התעלמות של ההורים ממצוקותיו של הפעוט ,כך שהוא למד שהזולת אינו אמין מעדיף ליצור ריחוק ובדידות על פני הקרבה. אינטימיות תעורר בו חוסר נוחות עד כדי אמפתיה והבאת החרדות לקשר.
קשר דו ערכי / אמביוולנטי – כאשר אין עקביות בתגובותיהם שך ההורים לפעוט, לפעמים מסייעים לפעמים מתעלמים. הדבר יוצר בלבול ואינו בטוח שהוא יכול לסמוך על הוריו. ביחסי קרבה יתאפיינו תחושת אי-ביטחון וחשש מנטישה, תלות, תחושת חוסר הערכה מהזולת  וחשש מקרבה יתרה .
בשלושת הקשרים חוזר מוטיב הנתינה והקבלה , האמון וחוסר אמון = אהבה.
במהלך טיפול זוגי מתבצעת התמקדות בבחינת מערכת היחסים בין בני הזוג ובדוק את דפוסי התקשורת, מאבקי הכוחות, חלוקת תפקיד הלא מודע ומספק תובנות וכלים לשיפור מערכת היחסים . בפן המשפחתי, בודק את יחסי הגומלין בין חברי המשפחה . במקביל , במסגרת הטיפול בוחנים את  המקום ממנו מגיע כל אחד מהבני זוג וכיצד זה משפיע על הזוגיות / המשפחתיות כדי שנוכל לבנות שיתוף הבנה קבלה הדדיות ,אהבה. מה שאני למדה בתחקיר הקצר ,כל האנושות והיקום מושתת על קבלה ונתינה  וללא ביטחון מהסביבה ללא קבלה ללא אהבה נוצרים (אנו מייצרים) תבניות שלילות על סביבתנו הקרובה והן הרחבה .
אם אני לא אקבל מינקותי אהבה ייווצר לי קושי רב לתת והיפוכו.