תסמינים של חרדה
3 בדצמבר 2014
חרדה בזוגיות
4 בדצמבר 2014

טיפול זוגי לפתרון משברים

טיפול זוגי לפתרון משברים

קורס ייעוץ זוגי,
טיפול זוגי משפחתי >> כאן

טיפול זוגי זה אמצעי לפתירת בעיות בין בני זוג,מטרת הטיפול היא לבנות מערכת זוגית טובה המושתת על כבוד, אהבה, קבלה, ביטחון, אמון, אינטימיות ועבודת צוות.הטיפול נעשה ע”י זיהוי הבעיה והקלה בתסמינים בכדי להביא את הזוג לתפקוד בריא יותר.מתוך הבנה שכאשר אדם מוקף בסביבה תומכת ואוהבת הוא אדם יותר בריא בנפשו וגופו.
טיפול זוגי פסיכותרפיה:

טיפול החושף קונפליקטים מהילדות ואת השפעה שלהם על ההווה על מערכת היחסים הנוכחית.מתוך הבנה ששלבי התפתחות המוקדמים מכתיבים התנהגויות בבגרות,שהעיקרי זה שלב ההיפרדות מהאם ואופן ההפנמה של הילד לגבי הפיכתו לאינדיבידואל.
טיפול זוגי יחסי אובייקט:

מודל זה מציע שהאדם ממלא חסכיו ע”י בין זוגו, בטיפול נמצא את העיוותים והקונפליקטים של אישיותו התורמת למערכת היחסים לא לתפקד.
טיפול זוגי בגישה אנליטית:

גישה המעודדת את המטופל לדבר על רגשותיו וליצור מערכת יחסים המושתת על שיתוף ועל הכלה ,הגישה מסבירה שהקושי והתקיעות של המטופל נובע מרגשות אשם ובושה שמשפיעים על מערכת היחסים.
טיפול זוגי התנהגות אינטגרטיבית:

גישה הבוחנת התנהגות בעייתית ספציפית הנעשת שוב ושוב וגורמת לבעייתיות המערכת היחסים,הטיפול זה נתינת כלים לפתרון הבעיה ע”י שינוי התנהגות ותקשורת.
טיפול זוגי רגשי ממוקד:

גישה הרואה שהרגש והמחשבה תלויים זה בזה וביטוי הרגש הוא עיקר התקשורת בין בני הזוג ולכן כאשר יש מערכת יחסים לא מתפקדת זה נובע מחוסר ביטוי או חוסר מודעות של הרגש בין בני הזוג.
טיפול זוגי אסטרטגי מבני:
שיטה המשנה התנהגויות שליליות ומעלה אפשרות חלופית ע”י משחק תפקידים,שיטה שלפיה הקשיים במערכת יחסים נובעים מהקושי בהתמודדות עם שיוניים-בחיים,בסביבה ואישי,מתוך רצון לשמור על המצב הקיים.

קורס ייעוץ זוגי,
טיפול זוגי משפחתי >> כאן