טיפול פרטני זוגי
5 בנובמבר 2014
טיפול זוגי משותף
5 בנובמבר 2014

טיפול משפחתי זוגי

טיפול משפחתי זוגי

העובדה שהטיפול זוגי מדגיש את מטפלים כבר זמן רב סוד גלוי. השדה, לעומת זאת, נראה כי החליט שעכשיו יהיה זמן מתאים לעוסקים בו כדי לטפל ברגשותיהם ולפרוק. זה התחיל עם גיליון נובמבר / דצמבר של מגזין הסחר פסיכותרפיה Networker וחבילת העטיפה שלו, “מי מפחד מטיפול הזוגי?”

“זה נרחב הודה כי טיפול זוגי הוא המאתגר ביותר,” אומר ריצ’רד סיימון, העורך של המגזין. “הסיכונים הם גבוהים. עם תנודתיות יש לך עסק. לעתים קרובות יש סודות. אנחנו רק מנסים לגרום לאנשי משהו מפורשים שיש לי טיפול זוגי נעשה כבר יודעים: אתה חש לעתים קרובות מבולבל, עולה בקנה אחד עם לפחות אחד מהמטופלים שלך, יצאו מכלל שליטה “.

חלק מהבעיה הוא שהסוג של אדם שנוטה להיות מטפל – אמפתי, רגיש, רגוע, קבלה – הוא בדרך כלל לא מסוג האנשים שהוא מטפל בזוגות טובים. “, אה-הה המסורתית, הפסיבית אה-הא היא חסרת תועלת,” אומר מר אמיתי. “אתה צריך לאהוב את הפעולה. כדי לנהל את הלחימה בחיי נישואים, מטפל צריך להגיע לשם, לערבב את זה עם הלקוח, להיות נינג ‘ה. זה מפחיד. “

“זה מפחיד להתמודד עם כוחם של שני אנשים חזקים כפי שהם מתנגשים,” הוא אומר.

פיטר פירסון ואלין בדר, פסיכולוגים ומייסדי מכון הזוגות בפאלו אלטו, קליפורניה., המציעה גם טיפול והדרכה למטפלים, לתאר את החוויה של ייעוץ זוגי גבוה סכסוך באלימות באותה מידה אם מונחים מטאפוריים, כמו “כמו מטיס מסוק בסופת הוריקן. “

הרכבה טיפול בעיה, זוגות מכרז-empath תפס-in-the-האש הצולבת, כפי שהיא מיושמת כיום – מטפל אחד ושני בני זוג יחד בחדר – החלה במה שעשוי להיראות כדרך מפותלת. לפני 1960s, בעלים ויועץ המבוקש ביותר בדרך כלל נשים צעירים ביחידות, לא ביחד; היועץ אשר סופק על ידי חבר אנשי דת, רופא או עובד סוציאלי, והמצב של שיחה היה דידקטי (הנה מה שאתה צריך לעשות), לא טיפולי (בוא להבין למה אתה מרגיש כל כך רע).

אבל אז דרך ה -60 וה מאוחר 70s, שיעור גירושין התחיל לעלות ותחום טיפול נישואים התפוצץ. בנייה את מודל הטיפול המשפחתי, שבו טופלו משפחות בכללותו – או כמערכת, לטווח של אמנות – מטפלים התחילו לראות רוב הזוגות בזוגות. זה היה מספיק רעיון נחמד, אולי אפילו טוב, אבל לא היה שום מחקר כדי לתמוך בה. כתוצאה מכך, בפועל, ידוע כטיפול conjoint, היה תוקף אותה בכתבי עת פסיכולוגיה “חסר רצינות בעקרונות הבדוקים האמפירית” ואחת תאוריות השדה נאחזו היה פסיכואנליזה “טכניקה בחיפוש תאוריה.”: עכשיו היו לי זוגות נשואים בעיות בגלל אינטראקציות נוירוטיות ופסיכופתולוגיה בודדת. (גדול, נכון?)

מסגרת אחרת באה מתנועת הפוטנציאל האנושית. וירג’יניה סאטיר, המכונה “אמא של טיפול משפחתי,” היה גם מנהלו הראשון של אימון במכון אסאלן בביג סור, קליפורניה., שבו ג’ק קרואק וג’ון באאז, בין יתר, נסוגו למצוא את עצמם. הגב ‘סאטיר טען כי מטרת טיפול נישואים הייתה “לא כדי לשמור על מערכת היחסים ולא להפריד את הזוג אלא לעזור אחד לשני כדי לקחת אחריות על עצמו.”

מי או מה הוא להינצל או לקח את האחריות על שרידים לא פתורים בכמה שיטות טיפול זוגי. האם הלקוח אחד מבני הזוג? שניהם?מערכת היחסים?הסבך של צרכי וחובות יכול להוביל לבעיות מהמושב 1.

“בתור התחלה, יש סיכון תמידי לנצח האמונים של בן זוג אחד על חשבונו של בן זוג האחר של”, מסביר ויליאם ג ‘דוהרטי, הפרופסור באוניברסיטה של מינסוטה של מדעי חברה משפחה, במאמר 2002 פורץ הדרך בנושא מביך ייעוץ הזוגי בNetworker, שכותרתו “טיפול זוגי רעה.” “כל המיומנויות שהצטרפו הנפלאה שלך מטיפול פרטני יכול לפעול כבומרנג בתוך שניות עם בני זוג.תצפית טיפולית מבריקה יכולה להתפוצץ בפניך כאשר אחד מבני זוג חושב שאתה גאון ואחר חושב שאתה חסר מושג -. או גרוע מכך, בברית עם האויב “

עיתוי הוא קריטי גם, הרבה יותר מאשר בטיפול פרטני, וזה גורם ללחץ למטפלים, כמו גם. “בוא כמה להפריע אחד לשני במשך 15 שניות, ועד מהרה אתה צריך אותם צורח אחד על השני ותוהה למה הם צריכים אותך לעשות את מה שהם יכולים לעשות בבית,” פרופ’ דוהרטי אומר בשיחת טלפון.

עם אנשים, מטפל יכול לעכב. “אתה תמיד יכול להגיד,” ספר לי עוד על זה, “ולקחת כמה דקות כדי להבין מה לעשות הלאה”, הוא אומר. “בטיפול זוגי, העצמה הרגשית של הדינמיקה של בני הזוג לא נותנת לך יוקרה ש.”

ואז יש את האפשרות שאחד מבני הזוג בקש את ייעוץ, על מנת לבצע את מה שהפרוף מתאר כמו “גירושין-אושר מטפל.” זה נעשה לעתים רחוקות מפורש. גם זוגות שויתרו על תיקון מערכת יחסים עלולים רוצים להיות מסוגל לספר לעצמם שהם ניסו הכל, במיוחד אם יש להם ילדים. אז הם יתחילו במהלך הייעוץ זוגי, בטענה כי הם רוצים לשנות את מערכת היחסים שלהם, כאשר באמת מה שהם רוצים לעשות הוא לשנות בן הזוג שלהם.

“לעתים אתה רואה שותף גרירה בB השותף בגלל השותף B מתנהג בדרכים שהן לא מספקות ובלתי נסבלים,” אומר מר אמיתי. “בצריכה אני אשאל,” מה רע בחיי הנישואין? “והשותף יגיד, ‘בוב’. אז אני שואל ‘מה לא בסדר עם בוב?” והשותף יגיד,’ Bob- נס ‘”.

סוגים מסוימים של טיפול זוגי ידועים לעבוד טוב יותר מאחרים. אחת השיטות המבטיחות ביותר מבוסס על תיאורית ההתקשרות של הורות: יחסים טובים בנויים על קשרים בטוחים, אלה שעוסקים ורגשי מגיבים.ועוד מלמד את בני זוג יהיה פתוח יותר לכל זמן אחר באותו הזמן פועל לשינוי חלק מההנחות שלהם והתנהגויות אוטומטיות.

שני הסוגים של טיפול בנויים, ואת התוצאות של שני מתועדות היטב, לפחות במעקב במשך כמה שנים. ובכל זאת, כל השדה של טיפול זוגי סובל מבעיה מערכתית. זוגות לעתים קרובות להתנגד מבקשים עזרה עד שהם היו במצוקה במשך זמן רב – בריאן ד דוס, פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת מיאמי, אומר בני הזוג הממוצע הוא אומלל במשך שש שנים לפני שמחפשים ייעוץ זוגי – שבו בעיות ביחסי נקודה קשים מאוד לתקן. תומאס ברדבורי, פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת קליפורניה, לוס אנג’לס, משווה זוג בעייתי לאדם עם רגל שבורה. לבקש עזרה מייד ואתה לרפא את בסדר גמור. לדדות סביב נפצע במשך חודשים או שנים, והתאוששות מלאה הופכת לכמעט בלתי אפשרית, כמו באותו זמן, הפרופסור ברדבורי אומר, המטפל צריך לעסוק לא רק במקבילה הפסיכולוגית של העצם השבור “, אלא גם לנפיחות ושטפי הדם, ירך כואבת ורגל, והזיהום שהתפתח. “

אז מה הוא השדה מנסה לעשות, לכל הנוגע בדבר? יחד עם האוורור, כמה מטפלים מחפשים להשתפר בעבודתם על ידי הצבת דגש רב יותר על אחריות ומשוב. רוב המטפלים לא יודעים עד כמה הם עזרו לחולים שלהם לטווח ארוך או איך לעקוב אחר רשומות שלהם, אם הוא ידוע, להשוות עם אחרים בתחומם.

ויליאם מ ‘Pinsof, פרופסור לפסיכולוגיה ונשיא המכון המשפחתי קליניים באוניברסיטת נורת’ ווסטרן באבנסטון, אילינוי. מנסה לתקן את זה. כחלק ממחקר שהוא המנהל כדי להשיג הבנה טובה יותר של הבסיס האמפירי של שינוי פסיכולוגי והתנהגותיות – מה דפוסי השינוי נראים ומה מטפל התנהגויות המשויכים להם – יש לו מטפלים שואלים את הלקוחות למלא שאלון מקוון על החיים שלהם לפני כל פגישה. לאחר הפגישה, המטפלים למלא שאלון על מה שהם עשו. מטרתו של ד”ר Pinsof היא ליצור מסד נתונים שיכולים להיות חזוי עבור מטופלים והן מטפלים (למשל, זוגות שמתחילים טיפול עם נמוך אמון, גמישות נמוכה ומחויבות גבוהות בדרך כלל מגיבים היטב לסוג X של טיפול), לוקח חלק מהניחושים מתוך ייעוץ זוגי.

“רוב התיאוריות הפסיכולוגיות על שינוי הן רק ש, תאוריות,” אומר ד”ר Pinsof. “הם לא מחקרים של כמה אנשים באמת לשנות.” כבר, לפני שהוא סיים את לימודיו, ד”ר Pinsof משתמש במידע שהוא אוסף על זוגות בודדים. קח לקוח שהוא בנישואים גרועים אישה מדוכאת. “איזו הוא עוף ושהוא ביצה?” ד”ר Pinsof שואל. “האם הדיכאון משפיע על הנישואין או יותר הוא הנישואין ולחולל את הדיכאון יותר?”

מעקב איך הדיכאון שלה ונישואיה משתנים משבוע לשבוע – ומראה אותה ואת בן זוגה גרפים של שינויים אלה על מסך מחשב במשרד הטיפול – יכול לעזור מדריך מטפל ולשלוט בטיפול, הוא אומר, ובכך הופך אותו פחות מלחיץ ומפחיד לכולם. “הרבה אנשים שבעיקר עובדים עם אנשים מרגישים מאוים על ידי מספר משתנה שהם צריכים להתמודד עם כאשר הם עובדים עם זוגות,” אומר ד”ר Pinsof. “אתה צריך להיות מאוד פעיל בבניית הישיבה, או המערכת יכולה לפוצץ אותך משם.”

ובכל זאת, כל זה לא הולך לפתור את הבעיה בסיסית האמיתית. אומר ד”ר פירסון של מכון זוגות: “אם אתה רואה זוגות, לא משנה מה אתה עושה, אתה הולך לראות הרבה כעס ותנודתיות. אתה הולך לראות אנשים נלחמים במשרד שלך, ושמפעיל חוסר ביטחון הרבה וספק – בכל הנושאים שלך מהילדות שלך, מערכות היחסים שלך. מי רוצה להירשם לעוד מנה של זה? “

אליזבת וייל הוא מחברו של הספר החדש “לא רמאות, לא למות: אני היה נישואים טובים. ואז ניסיתי לעשות את זה טוב יותר “(סקריבנר).

חיסול מלאי ספרי חוכמה רבי מכר

ימים
שעות
דקות
שניות

50% הנחה עד גמר המלאי