טיפול נטורופתיה

טיפול נטורופתיה

מאחר שהמטופלות סירבו להשתמש בתוספי תזונה, בצמחי מרפא או בפרחי באך, נאלצתי להשתמש בטיפולי מגע בלבד לפי בקשתן, למרות שרציתי לשכנע אחרת. סירובן נבע מהתנסויות בטיפולים שנכשלו בעבר, וגם מהתרשמות חיובית שלהן מטיפולי מגע שהענקתי לקרובת משפחה שלהן כטיפול בפתולוגיות אחרות, אשר הניבו  תוצאות טובות. המטופלת השנייה הגיעה לטיפול נטורופתיה בעקבות המטופלת הראשונה שגם היא טופלה נטורופתיה ובהמלצתה.
תיאור מקרה:
אישה בת 48, מורה, גרושה + ילדים. גובה: 169 ס"מ.
משקל: 59 ק"ג. ל"ד: 100/75. לא מעשנת, לא שותה.
מבצעת פעילות גופנית, הליכה וריקוד.
תלונה עיקרית: חמש שנים של מיגרנות קשות, שמתחילות תמיד בלחץ  באזור עין ימין. תכיפות המיגרנה: 3-2 פעמים בשבוע,  במיוחד קשורה למחזור. מגיעה למצב של אי תפקוד או לשימוש מוגבר במשככי כאב – עד חמישה כדורי נורופן ביום
למרות התנגדותה לתרופות. טיפולים כמו דיקור, תוספי תזונה והומאופתיה לא עזרו.נטורופתיה – רפואה נטורופתית היא רפואה טבעית, הוליסטית, הרואה את האדם כיחידה אחת – שלם. השלם על פי הרפואה הנטורופתית מכיל 4 רבדים: הרובד הגופני, הרובד הרגשי, הרובד השכלי והרובד הרוחני. "נפש בריאה בגוף בריא". בנטורופתיה בשילוב שיטת לוסקי, ניתן לטפל בגוף באמצעות הנפש באותה מידה שניתן לטפל בנפש באמצעות הגוף.


תיאור מקרה
שיר באה אליי לטיפול בגיל 48, כשבפיה תלונה כל כך מוכרת: "כל התעטשות, כל שיעול הכי קטן – 'בורח' לי." התופעה חדשה יחסית, אבל שיר מרגישה שבזמן האחרון קשה לה להתאפק גם בנסיעות ארוכות.  בשיעור הראשון ניסיתי, בין השאר, לאסוף פרטים על בריאותה מאז ילדותה. התברר שלאורך שנים היא סובלת מאלרגיה – קדחת השחת – שגורמת לה להתעטשויות רבות. השיעור הראשון הוא גם ניסיון לתהות על קנקנה – האם היא אדם סגור או פתוח? האם היא אקטיבית או פסיבית? איך מצב רוחה בזמן האחרון? האם הווסת סדיר או שהמנפאוזה כבר בפתח? האם לעיטוש המוגבר יש קשר ל"בריחת השתן?" מנסיוני – כן. כל עיטוש דוחף את המערכת למטה. אך אם שיר תלמד להחזיק את השרירים התחתונים, או תצליח לחזקם באופן טבעי כך שיגיבו בכיווץ ובהחזקה – "יברח" לה פחות, או בכלל לא. אני מאמינה בניסוי ותעייה ו'בחנוך למטופל על פי בעיותיו  ואישיותו'. היות שזיהיתי ששיר קצת עצלה, ולשנות וללמד גוף לשינוי בתגובה האוטומטית יקח זמן ארוך משחשבה והתכוונה, לימדתי אותה לשנן את התגובה בזמן העיטוש: להכניס את הבטן תוך כדי כווץ הספינקטר הקדמי. אבל זה רק "טיפ". לחיים שיר חייבת לתרגל את חיזוק השרירים התחתונים, בעיקר הקדמי, כי שם חולשתה העיקרית. על ידי תרגילי כווץ-שחרור עיניים, שפתיים לשון וגם הספינקטרים התחתונים, מצבה השתפר. שיר העדיפה תרגילים קבועים וביצעה אותם תוך שינוי תנוחות ושינוי עוצמת התרגיל. בהתחלה היתה צריכה להרגיש את שרירי העיניים, שבעצם לא רגילים להפעלה מודעת. עבודה מעודנת עזרה בכך. אחר כך הרשתה לעצמה לנסות לכווץ ולשחרר יותר חזק וארוך, או חזק ומהר. חזרה על אותו גירוי, באותו קצב ובאותו חוזק, הובילה לתגובות  שונות – גם מבחינה תנועתית. לפעמים  אחרי כיווץ חזק ושחרור בהתאם שמגיע אחריו, הגוף נע בתנועות גדולות עד שנרגע. ולפעמים התעייף ונח מייד. מצב הגוף ברגע הנתון, היכולת לשחרר אחרי הכיווץ – אלה היו בלתי צפויים. כמובן שהנשימה של שיר השתפרה  והתעמקה. כדי לעזור לשיר בבעיות הנשימה, הוספתי לה תרגילי פתיחה וסגירה של העיניים  ושל אצבעות הידיים, ותרגילים נוספים שעבדו  על שרירי הסרעפת, הזרועות ועוד. בזמן התקף היה  נוח לשיר לעבוד חלק מהשיעור בעמידה, בלי לחץ על הריאות, והתנועות גדלו במרחב בהתאם. בשלב מסוים שיר מאוד אהבה  "ידיים על העיניים" – תרגיל מזהה ועוזר לגוף להבין על עצמו ובאיזה מצב הוא, וגם עזר לה להרפות. על ידי כיווץ ושחרור העיניים בעוצמה משתנה ובקצבים משתנים, והנחת כפות ידיים על העיניים לאורך זמן, הגענו לכך ששיר החלה לחוש תחושות ולהרגיש תנועות קלות-קלות בבטן התחתונה. גם השפתיים קיבלו הוראת כיווץ ושיחרור בכל מיני קצבים, וגם שינינו תנוחות בשכיבה: אפרקדן, רגליים עומדות או מוצמדות לבטן, והתגובות השתנו בהתאם. אם שיר תתרגל כל יום ותאפשר לגוף להגיב, וגם במשך היום תתרגל את תרגילי החיים שנתתי לה (ישיבה נכונה; סחיבת משאות קלים בלבד כדי לא להגביר את אי השליטה בסוגר [incontinence] שהיא סובלת ממנו) – אני מאמינה שיכולת השליטה שהחזירה לעצמה תישמר. שיר התקדמה מהר ואחרי 10-8 שיעורים הצטרפה לקבוצת נשים שנפגשות פעם בשבוע כדי לשמר את ההישגים ולהתקדם הלאה.


לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ