בגידה זו מחלה?
14 בינואר 2015
מהי בגידה
14 בינואר 2015

ילדים חולמים בצל הפחד

ילדים חולמים בצל הפחד / יולאנד חלבי

ילדים בריאים נפשית ופיזית חייבים מסגרת בריאה, ילדים מאושרים וחזקים  חייבים מסגרת שמשדרת שמחה ואושר, ילדים אופטימיים עם חלומות גדולים ורחוקים הם אלה אותם ילדים שגדלים במסגרת יציבה, ילדים שלא דואגים מעתיד, ילדים שלא חוששים ממחר מה יהיה ומה יקרה!!

ילדים שלא הולכים לישון עם רגשות שליליות פחד, דאגה, עצב, הם ילדים שגדלים ויגדלו בתוך זרועותיה של האהבה , אהבת הזוג אחד לשני, נאמנותיהם לזוגיות ומחויבותיהם לחיים גלויים ואמתיים, בלי שקרים ובלי מסתורים.

אבל החיים הם לא כל כך וורודים, יש ילדים שלא מתמזל מזלם וגדלים בתוך מערכת זוגית לא בריאה, מערכת זוגית שחלתה במחלה הקשה ביותר, “בגידה”, אחד משני בני הזוג כבר לא נמצא כל כולו בתוך המערכת חלק ניכר ממנו במקום אחר כבר נמצא!!

מה שקורה אז זה הפרת האימון, חוסר איזון במערכת מישהו נותן יותר מהשני, חוסר איזון  מרגישים אותו הילדים, חודר אל תוך עומק “ביטחונם” ופוגע בו, האהבה האמתית שנותנת עוצמה שמוקרנת על בני הזוג והילדים ונותנת את כל הכוח שצריכים, כבר איננה, הרבה זמן שצריך שיבלה אותו הצד “הבוגד” עם המשפחה הוא לא מבלה..מעדיף לבלה אותו עם הצד השלישי..

חוסר האהבה שנוצר מרגישים אותו הילדים ומפתחים כל מיני דרכים להתעסק כדי למלאות את החוסר אם זה בבילוי שעות מול מסכי הטלוויזיה והמחשב,  ואם זה פיתוח יחסים עם אנשים חיצוניים ולפעמים זרים.

אין ספק שחלק מהם יפתח רגשות שליליות כמו שנאה וכעס, וזה יוזרם החוצה כלפי ההורים, אחים, משפחה גדולה,בסוף החברה..

זה יפגע בהתפתחותו החברתית, גם בבית הספר, זה יפגע במידת הריכוז עם מה שנאמר בכיתה, התלהבות מהדברים שנעשים,  חוסר מוטיבציה ממה שנלמד ולומדים.

במידה שה “בגידה” מתגלה סיכוי גדול שההורים יתגרשו, וזה יהיה אסון התפתחותי בתהליך הצמיחה של הילדים, תהליך התרסקות של הרבה ערכים מסורתיים בעיני הילד, יכול הילד לפתח חרדות ופחדים, הוא יכול לפתח רגשי אשמה כלפי ההורים, וגם לפעמים כלפי עצמו, שהוא עצמו יש לו את חלק האשם במה שקרה!!

בני זוג שחיים בצל ” התגלותה של הבגידה”,  יחוו הרבה האשמות, בירורים,  פחד, עצב, נפילות חדות, התרחקות, משברים נפשיים, וויכוחים, צעקות, חושך מבהיל וקר  רק יהיה בבית, , אוירה כזאת ירצה הילד לברוח ממנה

רוחנית, שכלית, רגשית תמיד…פיזית עד כמה שיוכל!!!!