תשתנה, הכל ישתנה איתך
29 בדצמבר 2014
לרקוד כאילו אף אחד לא רואה
31 בדצמבר 2014

כוח הדמיון

כוח הדמיון  – ” הדרך אל ההצלחה ”  / ניבין חלילי 

“ישנם אנשים הרואים דברים כמו שהם ושואלים זה את זה ומדוע….אך אני מדמיין את הדברים שלא התרחשו ואומר כאשר לא”. ג’ורג’ ברנרד שו.

הצלחות והישגים של היום הן דמיונות וחלומות של אתמול. אם תחשוב על כך קצת ותסתכל סביבך, תבחין בבניינים המתנשאים לגובה, באניות הגדולות ובמטוסים ואם תשים לב לדברים סביבך כגון טלפון, רדיו, תמצא שכל מה שאתה נהנה ממנו היום היה באותם ימים חלומותיהם ודמיונותיהם של אנשים אחרים,,,. חלומות הן נקודת הצלחה לכל הצלחה והיא הגורם הבסיסי לכל הישג. הדבר היפה ביותר בדמיוננו ובחלומותינו היא העובדה שאין להם גבול.

אמר ג’ורג’ ברנארד שו: ” כח הדמיון הוא התחלתה של המצאה”.

אמר אלברט איינשטיין: “כח הדמיון חשוב יותר מן הידע”.

אמר פרנסיס בייקון: “כח הדמיון הוא זה המעצב את עולמנו”.

בראיון טלוויזיוני עם המתאגרף האמריקאי מוחמד עלי, הוא נשאל כיצד הגיע לדרגת הצטיינות באגרוף….ענה: “למדתי מזה זמן רב שהיותו של אדם בדרגת כשרון גבוהה אינה מספיקה, אך הוא חייב להיות בעל דמיון וחלומות”.

בעליו של חברת פדרל אקספרס, פרד סמית’ למד באוניברסיטת ייל האמריקאית. אחת המטלות הלימודיות שהוטלו על הסטודנטים  נתבקשו להמציא תוכנית שתייצג את אחד החלומות שלהם. …פרד סמית’ כתב תכנית מפורטת להקמת חברה להובלת חבילות לכל מקום בעולם שיגיעו בתוך יום אחד ממועד קבלתם. דעתם של מוריו הייתה שזהו רעיון שמבטא חלום נאיבי שלעולם לא יתממש. נאמר לו בזמנו שלעולם לא יהיה צורך בשירות כגון זה.

שם סמית’ את דבריהם מאחורי גבו והוציא את חלומו לפועל. הוא החל את מפעלו כאשר המטען הראשון שלו הכיל 8 חבילות שארבעה מתוכן שלח בעצמו. בראשית המפעל הפסיד כספים רבים והיה מושא ללעגם של אנשים, אך הוא האמין והיה משוכנע ברעיון שלו במעמקי ליבו. הוא המשיך בעבודתו עד אשר הפכה חברת פדרל אקספרס לגודלה הנוכחי אשר עולה על מיליוני דולרים, והכל התחיל רק מסתם חלום.

כך גם החל וולט דיסני במקצוע האנימציה מביתו. הוא החל את מפעלו עם שותף, מהר מאד כשלה החברה והודיעה על פשיטת רגל. כתוצאה מכך, מכר דיסני את כל מה שהיה בבעלותו וקנה כרטיס נסיעה הלוך בלבד לקליפורניה ונשארו לו בקושי 40 דולר בנוסף לחלומו. מאוחר יותר הקים חברה חדשה בקליפורניה והיה עליו להתמודד עם מספר מכשולים. הוא סבל מהתמוטטות עצבים פעמיים והא ניסה ללוות כספים מחבריו אך נכשל מספר פעמים ומסביבו החלו ללעוג לו אך הוא אף פעם לא נכנע והמשיך לחלום ולנסות עד אשר חלומו הפך לעובדה בעלת ערך של מיליוני דולרים….הוא בעצמו אמר בעניין: “מה שאתה יכול לחלום עליו אתה יכול גם להגשים”.

והיות וכל דבר מתרחש תמיד קודם כל בשכלנו הרי שאם אתה רואה את עצמך מצליח ובעל כוח וחש זאת בתוך רגשותיך, יוצר עבורך חלומך כוח עצמי והוא יסייע בידי שקולך הפנימי להיות בעל יכולות בלתי מוגבלות להגשמת חלומותיך.

וכעת, מה הוא חלומך?

מה אתה מאחל יותר מכל דבר אחר בעולם הזה?  לעתים עשוי להיות חלומך לדוגמא: להתחיל בעבודה מסוימת או לנסוע ברחבי העולם או לכתוב ספרים ואולי אף לחקור אפשרויות להמצאות חדשות אשר המחשבה עליהן התבשלו להן בראשך והיית תמיד דוחה את ביצוע הרעיון.

ישנן תמיד מחשבות גדולות הנמוגות עוד לפני שנולדו ולכך 2 סיבות עיקריות:

הדבר הראשון המונע מאנשים להגשים את חלומותיהם הוא מה שמכונה “הרעל המתוק”. שם זה נבע בראשי כאשר ביקרתי בגן החיות וראיתי נחש מאד יפה. על הלוחית הקבוע על בית הנחשים היה כתוב “סכנה”….נדהמתי כיצד יכול בעל חיים כל כך יפה להכיל רעל קטלני כל כך בתוכו.

אך לגבי אנשים ו”הרעל היפה”, הוא לעולם יגיע אליהם מאויביהם היות והם מפקפקים בכך שאחרים יכולים להרוס אותם אך ההיפך הוא נכון שהרי “הסם המתוק” מגיע מן האנשים שסביבם ומבין החברים סביבם הנוגעים בדבר או מן השכנים או אפילו מבני המשפחה כי הם נותנים להם את כל הסיבות שבגללם מחשבותיהם תיכשלנה, וכיצד היו יכולים להיות מושא ללעג וללגלוג אילו  היו מבצעים אותם….כפי שישנם אנשים המותחים ביקורת על חלומותינו אך ורק בשל קנאה. לעתים קרובות הם מבקרים חלומות ללא הבחנה, על סמך ערכיהם ואמונותיהם האישיות, תוך התעלמות מערכינו ואמונותינו שלנו. למרות שעצותיהם נובעות בכנות מתוכם, הן עלולות לגרום לנזק ממשי רב, כמו הנחש היפה בעל הרעל הקטלני.

הדבר השני והמכשול הבסיסי המונע ממך להגשים את חלומותיך הוא אתה בעצמך…..אמר ד”ר רוברט שולר בספרו “כוח המחשבות”: “המקום היחיד בו חלומותיך נהפכים בלתי אפשריים הן בתוך מחשבות שלך”.

האם תוכל להיזכר אי פעם מתי רצית לבצע דבר מסוים אך אמרת לעצמך: “לא….אני לא יכול לעשות זאת” ושכנעת את עצמך לנטוש את החלום הזה….מה מונע אותך או אותי או כל אדם אחר מלהגשים את חלומותיו העצמיים? התשובה היא שתי מילים: “אזור הנוחות”. “אזור הנוחות” פירושו הדברים שעסקנו בהם למשך תקופה מספקת ולפעמים אין ספור  מרגישים נוחות בבואנו לחזור עליהם פעם אחר פעם, אך אילו הייתה בידינו מחשבה או חלום שיוציא אותנו מאזור הנוחות נחוש דאגה וחוסר נוחות ונחפש סיבות להתחמק מביצוע הדבר החדש. ישנם אנשים שיגידו לך שאין למחשבותיך ערך ויתנו לך אין ספור סיבות שבגללן לעולם לא ינחל רעיונך הצלחה, אך אתה היחיד שיש לו הכוח לקבל או לסרב למה שאומרים לך.

כתב ווילי ג’ולה בספרו “אתה צריך דקה אחת בלבד כדי לשנות את חייך” ש”אם אתה יכול לברוא חלום במוחך ולזרוע אותו בלבך, אל תיתן הזדמנות לספקותיך לכבות אותו וכך יתכן וחלומך יהפוך למציאות”.

בהיותי קטנה חלמתי לא מעט חלומות, כל גיל חווית חלום אחרת(תואם לגילי) עד גיל 20 חלמתי ושאפתי להיות טייסת, אהבתי מאוד תעופה, מטוסים וכו’

ואכן התחלתי ללמוד קורס לשם הוצאת רישיון טייס פרטי. ברגע שהגעתי למפגש הראשון הרהרתי בליבי האם זה מתאים לי? מה גודל האחריות שאני נושאת בקורס מסוג זה? יש לי אחריות למשפחתי ולילדיי. הסובבים אותי אמרו לי “ניבין מה יצא לך מסכנה זו,,? עזבי זה לא בשבילך האתגר הזה,,,”.

כמובן שדעת האחר השפיעה עליי ובראשי חלחל זאת שזה לא מתאים לי וזו הרפתקה מסוכנת. ואכן נשרתי ולא המשכתי ללמוד זאת למרות שלי, באופן אישי, היה כייף להמשיך אך המוטיבציה ירדה בשל דעת האחר שטענו אחרת ממני.

חלומי הראשון להיות עצמאית לפתוח עסק משלי להיות מנהלת בלי בוס על הראש . הייתי עוקבת יום יום אחר התקשורת בכדי להתעדכן בכל ידיעה על איך ניתן להיות עצמאית, במה לעבוד, במה לעסוק, איזה עסק מתאים לי וכיוצ”ב. ואכן פתחתי עסק מכרתי בגדים ופרפומריה. העסק היה רווחי שמינף אותי כלכלית. הייתי עוקבת אחרי מחירי המציעים בשוק ומוכרת יותר זול על מנת להגדיל את המכירות והרווחים .

אחרי מיצוי תקופה מחיי נצץ לי חלום נוסף

חלום שני  ללמוד לימודים אקדמאים ולהיות פרופסורית באוניברסיטה, לעביר הרצאות והנחיית סטודנטים בנושא הקרוב לליבי “פסיכולוגיה התפתחותית ” חלמתי להיות כמוהם. לאחר שנים מס’ סיימתי את לימודיי MA  בפסיכולוגיה  ואז נרשמתי ללמוד דוקטורט. עם כל הבירוקרטיה, המכשולים והמגבלות  בארץ נרשמתי לאוניברסיטה בחו”ל גם שם היו לא מעט מכשולים, התרשמתי ממס’ אוניברסיטאות עד שמצאתי אוניברסיטה בארצות הברית המתאימה ללימודיי.  נרשמתי ללימודים ובעוד עשרה חודשים מהיום אסיים דוקטורט בפסיכולוגיה בהתמחות ADHD

החלום השלישי  כיום אני בעלת “מרכז התפתחות הילד” יחידי בלוד ובפריפריה שנותן שירות לקהל הרחב לרבות לקוחות קופת חולים כללית ולאומית. החלום עדיין “בחיתוליו” מכיוון שברצוני לפתוח סניפים נוספים בכל הארץ,  להרחיב את השירות הקשור ל”רפואה המשלימה”.  אני מאד מאמינה ברפואה זו ולכן בתחילת השנה הבעל”ט שנת 2015 יפתח סניף שני בדרום בעיר באר שבע.

החלום הרביעי לכתוב ספרים שונים ולערוך ערכות אבחון דיאגנוסטיים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים .

ועכשיו ….תרשו לי לשתף אתכם בתרגיל שאני עושה להגשמת חלומות ותאמינו לי,,, זה עובד חזק ועוצמתי!

להלן פירוט הדרך שתוביל אותך לפתח את כוח חלומותיך:

1-         רשום עשרה דברים שאתה מקווה להגשים.

2-         רשום אותם בסדר חשיבותם, מן החשוב ביותר עד הכי פחות חשוב.

3-         שב במקום שקט ונוח, בו לא יפריע לך איש במשך 15 דקות.

4-         נשום במנוחה / בנוחות ובעומק. מלא את ריאותיך באוויר ועם הוצאת האוויר הוצא כל מתח שהוא מגופך.

שב בצורה נוחה וכסה את עיניך. התרכז בכל חלק מחלק מגופך. דמיין שאתה יורד מסולם בן עשרה שלבים. בכל שלב שאתה יורד, אתה בנוחות וברוגע גוברים והולכים. – בשלב העשירי הנח לעצמך וגרש כל מתח.

–           בשלב התשיעי הרגש מעט שינוי במנוחה .

–           בשלב השמיני הרגש מעט שינוי ברוגע.

–           בשלב השביעי תרגיש תחושת מנוחה שונה מהרגיל.

–           בשלב השישי תחוש רוגע שונה מהרגיל.

–           בשלב החמישי מנוחתך תגבר.

–           בשלב הרביעי תחוש ברגיעה נוספת.

–           בשלב השלישי תחושת מנוחה כללית בכל חלקי הגוף.

–           בשלב השני תחושת רוגע בנפש ובגוף.

–           בדרגה הראשונה מדרגות המנוחה ורגיעה מקסימאלי.

דמיין שלפניך דלת….גע בדלת ופתח אותה. הבחן באור שמאחוריו….זהו אור העתיד שלך.  כנס דרך הדלת ותחל ללכת בחייך העתידיים לכיוון מטרתך. המשך ללכת בפס של המרחב הזמני שלך עד אשר תגיע למקום ולזמן אשר בו תוכל להגשים את חלומך. שים לב היכן אתה נמצא בדיוק….מי נמצא סביבך….מה אתה לובש….שים לב לכל דבר שאתה רואה וכל דבר שאתה שומע…וכאשר תגשים את חלומך, הבחן במה שאתה אומר לעצמך בדיוק….שים לב לרגשותיך, שים לב לנשימותך…שים לב לאוויר המקיף אותך….הבחן בדרגת החום של החדר בו אתה נמצא, חוש כל דבר בכל מעודך.

כעת המצא בראשך תמונות לאחר שהגשמת את מטרתך….הגדל את התמונה וקרב אותה אליך יותר. הוסף אליה את כל הגוונים המועדפים עליך. תן לתמונה משהו מן האנרגיה כדי לנשום עמוק. אחר כך שחרר את הנשימה הזאת בתמונה. חזור על כך שלוש פעמים….הבט אל התמונה המרחפת מעליך.

כעת, הנח לתמונה בה אתה מגשים את חלומך והתבונן על ” ציר הזמן שלך  ” לעתיד וצפה בתמונתך שעליה יהיה חקוק עתידך וזאת תהיה התמונה שתצפה להגיע אליה.

קח דקה והודה לעומק שכלך והודה לאלוהים אשר נתן לך את הכוח להגשים את חלומך. כסה את עיניך והחל כעת לעלות בסולם. עם כל צעד תהיה לך אנרגיה רבה יותר ואמון רב יותר ותחוש בהתעוררות רבה יותר.

–           בשלב הראשון ספק אם תחוש את האמון.

–           בשלב השני אדאג לחוש את תחושת הכוח.

–           בשלב השלישי תחוש אמון רב יותר בעצמך וביכולותיך להצליח.

–           בשלב הרביעי תחוש באנרגיה ונשימתך תהיה עוצמתי יותר.

–           בשלב החמישי תחוש יותר באנרגיה הולכת וגוברת.

–           בשלב השישי תחוש שילוב של אמון, כוח ואנרגיה.

–           בשלב השביעי תחוש את עוצמת האנרגיה והאמון שבך.

–           בשלב השמיני תחוש את עוצמת הכוח גובר.

–           בשלב התשיעי תחוש רק אנרגיה חיובית וכאשר תגיע לשלב העשירי, פקח את עיניך והבא עמך את כל הידע, הכוח והאמון אליהם אתה זקוק כדי להגשים את חלומך.

אני מברכת את שנינו כעת בכך שעברת את ניסוי הדגם החזק  ב”מציאת עתיד חיובי”.

חזור על התרגיל בכל חלום וחלום שלך. התאמן עליו מס’ פעמים בכל יכולתך היות והאימון הזה יכול לעשות פלאים בחייך כפי שהוא עשה לי באופן אישי.

החל כבר היום ותחלום חלומות גדולים.

קרא אודות דרכם של המצליחנים וחוש בהצלחתם. דמיין לעצמך שאתה מגשים את הישגיהם. הזהר מ”שודדי החלומות”. הזהר מן “הרעל המתוק”. אל תיתן הזדמנות לשום אדם וגם לא לעצמך או לכל דבר לגזול או לגנוב ממך את חלומותיך….תן לדמיונך לשוט באוויר כי לדמיונך הכוח לעזור לך לשנות את חייך. האמן בעצמך ושנן פעמים רבות: “אני יכול להצליח…אני מאמין ביכולתי להצליח” וכך בעזרת אלוהים תגיע לדרגה הגבוהה ביותר.

זכור תמיד: “חייה כל דקה בחייך כאילו  זו הדקה האחרונה בחייך, חייה באמונה, חייה בתקווה, חייה באהבה, חייה במאבק, הערך את חייך”.