לא כלום
21 באוגוסט 2013
המנגנון לקלקול
21 באוגוסט 2013

כוח המים

כוח המים – אינטליגנציה של רצון לתת
פוטנציאל הנתינה היא האפשרות שניתנה לאדם כדי להשוות צורה עם הבורא, להיות בנתינה ולא רק בקבלה.
יסוד המים מסמל את הרצון לתת בעוד יסוד האש מסמל את הרצון לקבל, שני הרצונות ההפוכים והמשחק המתהווה ביניהם הוא כוח החיים.  החיים הם משחק בין הרצון לתת ובין הרצון לקבל.
אם היו חיים בלי מוות לא היינו מבחינים בחיים מכאן שנוכחות המוות היא רק לצורך ההבחנה בחיים וכדי שנוכל לחיות את החיים במלואם. צריך לזכור שמה שחי אינו מוכרח למות, אבל מה שמת מוכרח היה שחי קודם. המוות הוא רק כדי ליצור חיים חדשים אבל אם אתה דבק בחיים מתוך וודאות אין לך צורך בנוכחות המוות כדי לדעת שאתה חי.
יסוד המים – הוא הצד החיובי האקטיבי. האור, הסיבה הנסתרת לכל ההתרחשות, העתיד והתיקון. יסוד המים מבטא שמחה ואהבה, הצלחה ובריאות טובה ואת כל מה שמאפיין אמת, נכון, טוב ומותר.
כנגד יסוד המים ניצב יסוד האש הצד השלילי הפסיבי –  החושך, התוצאה הגלויה של כל התנסות, העבר והקלקול. דאגה ופחד, כשלון ומחלות וכל מה שמאפיין שקר, שגוי, רע ואסור.
יסוד המים מסמל את כל החיובי בתוך המרחב הריק. זהו היש שבחר האדם כדי לעצב את עצמו ואת אישיותו. האדם קיבל את החופש ליצור את עצמו במרחב הריק ולהיות מה שהוא בוחר להיות.
יישום של הפוטנציאל לכלל כוח מניע בכל תהליך התפתחותי מחייב בחירת ערכים, אמונה ומתן משמעות ותכלית לדברים.
הרצון לתת הוא פוטנציאל של נתינה ועדיין זו אינה הנתינה עצמה, רק כאשר יופיע הצד המקבל (האש) תתרחש העברה, זרימה בין הנותן והמקבל. פוטנציאל הנתינה היא האפשרות שניתנה לאדם כדי להשוות צורה עם הבורא, להיות בנתינה ולא רק בקבלה. בהתנהגות האנושית החוק הזה תקף בתחומי החינוך והפסיכולוגיה, בפוליטיקה ועבודה סוציאלית, באהבה ומערכות יחסים, בעבודה ובקריירה, בכלכלה וכספים, במשפטים ובדת ובכל העשייה האנושית. כוח הרצון הוא כוח החיים, אם אין רצון לתת גם אין אפשרות לקבל.

 

 

 

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ