כוח התנגדות וכוח ההיפוך

כוח התנגדות וכוח ההיפוך

כוח ההתנגדות

1. מותר האדם מין הבהמה – אין
כדי להפעיל כוח התנגדות אתה צריך לומר "לא", "עצור", "אין". היכולת שיש לך לומר "לא" על משהו שבאופן טבעי אתה אומר לגביו "כן" היא שעושה את ההבדל בין אדם לבהמה, זה חופש הבחירה שלך. כדי להפעיל כוח התנגדות יש לבצע עצירה ולא להגיב מייד על אירוע שמתרחש. מרגע שמתרחש אירוע ועד לרגע התגובה צריך לעבור זמן, הזמן יכול להיות קצר מאוד או ארוך מאוד.

2. חופש בחירה
הזמן שעובר צריך לייצר עבורך הארה – אפשרות נוספת לראות את האירוע וכתוצאה מכך לפעול מתוך חופש בחירה. כאשר אתה מגיב על אירוע מסוים בדרך ידועה מראש, אתה פועל כאוטומט שחוזר על עצמו, אתה אוטומט שמופעל על ידי אחרים, אתה אוטומט שמופעל על ידי האירוע, מישהו לוחץ על כפתור ואתה מגיב כצפוי. בפועל אתה מחוסר שליטה על מה שקורה לך ואחרים קיבלו שליטה עליך.
האמת היא שאתה הוא שנתת לאחרים את השליטה על חייך וכל מה שעליך לעשות הוא לפעול כמי שמשפיע על חייו ולא כמי שפועל בתגובה. אתה צריך להיות מוכן לבחור בין להיות או לא להיות, אתה צריך לקחת סיכון כדי לקבל סיכוי. כגודל הסיכון כך גודל הסיכוי.

3. הקצר
כוח התנגדות מבטא את הזמן שעובר מרגע האירוע ועד לתגובה, כאשר אתה מגיב מייד אחרי אירוע אתה יוצר קצר, כי האירוע הוא כמו פלוס והתגובה שלך כמו מינוס, וכאשר פלוס נפגש עם מינוס במעגל חשמלי, נוצר קצר. לפני שקורה קצר נוצר אור גדול, האור הזה הוא הסיפוק שאתה מפיק מהתגובה המיידית שלך על האירוע ומייד אחרי האור הגדול שנוצר כתוצאה מהקצר יופיע החושך. החושך שמופיע הוא כל מה שקורה לך אחרי התגובה שלך, כאשר אתה בתגובה אתה תמיד נופל נמוך מאוד, אתה לא אוהב את זה, אתה כועס על עצמך ולכן אתה מייצר קארמה ודין.

4. הארה
כאשר אינך מגיב מייד אתה מקבל שליטה על ההתרחשויות, אתה כמו מרחיק את המינוס מהפלוס ומכניס שם התנגדות – נגד, הזרם החשמלי עובר דרך הנגד ונוצר אור. ההתבוננות שלך על האירוע בזמן שאתה מפעיל כוח התנגדות מאפשרת לך לראות משהו חדש שלא ראית בזמן האירוע, אתה מאיר באור את האירוע ומקבל שתי אפשרויות זמינות לפעול. אפשרות אחת היא זו שאתה מכיר ושתמיד הפעלת אחרי אירוע דומה, ואפשרות חדשה שכעת אתה יכול לראות לעצמך דרך כוח ההתנגדות והאור שנוצר כתוצאה מכך.

5. מציאות שונה
גם אם תבחר לפעול כמו שתמיד פעלת בעבר לאחר שהפעלת כוח התנגדות ושיקול דעת, התוצאה שתקבל במציאות שלך תהייה שונה מזו שתקבל על אותה התגובה ללא כוח התנגדות.
כעת אתה אדם שמשפיע על החיים שלו וכתוצאה מכך יכנס שפע לחיים שלך, אתה לא כועס יותר על עצמך על התגובה האוטומטית שלך ואתה מבחין שיש בך נשמה, אתה בן אדם שמשפיע.

6. תמשוך אור
כל דרך שתבחר לאחר הפעלת כוח התנגדות תייצר אור לחיים שלך. הייה אתה הוא שבוחר את האירוע ולא במצב שהאירוע בוחר אותך. הפעלת כוח התנגדות בכל עניין ונושא בחיים היא הדרך המעשית והאפקטיבית ביותר לראות אור בחיים.
לכן עשה לך הרגל, הפעל כוח התנגדות בכל דבר ועניין בחיים שלך, אם תתמיד להפעיל כוח התנגדות בעניין שתמיד היה לך שם קצר, עם הזמן תגיע למקום בו לא יהיה צורך בכוח התנגדות, כי המחשבה שמפעילה את הקצר לא תופיע בכלל.
בזמן הזה אתה תהייה מואר, כי תראה כל דבר דרך האור הנוצר מהפעלת כוח ההתנגדות.

כוח ההיפוך

1. עשה הכרות עם עצמך
אתה מכיר את עצמך וגם יודע בדיוק איך אתה מגיב במצבים שונים בחיים שלך, אתה יודע מה מפעיל אותך כמו אוטומט. כאשר מתרחש אירוע כלשהו בחיים שלך ואשר כתוצאה ממנו אתה נכנס למתח, לכעס, לחרדה, קושי או בלבול ואתה כבר יודע איך הגבת לאירוע דומה בעבר, עצור ורשום את האירוע ואת התגובה הצפויה לאירוע.

2. כוח התנגדות
הפעם אל תגיב מייד, הפעל כוח התנגדות.

3. פעל הפוך מהרגיל
אם אתה רוצה תוצאה מפתיעה, לא שגרתית ומיידית, עליך לפעול הפוך מהטבע שלך, הפוך מההרגל שלך. כאשר אתה פועל הפוך מהטבע שלך, אתה משתנה. כאשר אתה משתנה, אתה רואה את העולם שונה ממה שראית אותו עד לרגע השינוי. אתה מתבונן על העולם ממקום אחר, אתה רואה את הדברים ממקום אחר ולכן גם העולם יהיה אחר עבורך.

4. תניח לאגו שלך
כאשר אתה מוכן לשינוי וגם משתנה, אתה מניח לאגו שלך ופועל בלי אגו, התהליך הזה חושף אותך, אתה לוקח סיכון כדי לקבל סיכוי לראות משהו חדש, ברגע שאתה חושף את עצמך באמת ובתום לב גם מי שמולך מוכן לחשוף את עצמו ולקחת סיכון. אתם כמו שני לוחמים שפרקו את נשקם והניחו אותם בצד, אתם חשים קצת יותר בטחון, וכעת אתם שני אנשים שמוכנים להניח את האגו שלהם בצד, כאשר אתה מניח לאגו שלך בצד ומוכן להשתנות אתה מאפשר לאחר להרגיש בטוח לידך ולבצע שינוי בעצמו.

5. כוונה נכונה
אם אתה פועל הפוך ממה שאתה רגיל ועובר שינוי רק כדי שהאחר ישתנה כתוצאה מכך, התוצאה שתתקבל לא תהייה טובה, יתכן שלא תתקבל תוצאה בכלל ויתכן שהתוצאה תהייה הפוכה מהמצופה, לכן חשובה הכוונה שלך והמניע שלך, חשוב המקום ממנו אתה יוצא אל השינוי שאתה מחולל בעצמך.

6. הפוך על הפוך
אחרי שביצעת את השינוי ופעלת הפוך מהרגיל, אל תבקש מהאחר שיעשה גם הוא את חלקו, פעל גם כאן הפוך ממה שאתה רגיל. אם אתה רגיל לעשות את חלקך ומצפה מייד שהשני יעשה את חלקו, תקפיד לומר שאינך מצפה לשום דבר, ומה שאתה עושה נובע מצורך שלך לתקן מבלי לבקש דבר מהאחר. הצהרה זו היא שתגרום לשינוי.
חשוב שהצהרה זו תהייה מתוך האמת שלך ולא מתוך כוונה לגרום לאחר להשתנות. אם לא תהייה לך כוונה נכונה כל התהליך יתהפך ואתה תקבל דימוי רע יותר מהדימוי שהיה לך לפני התהליך כולו, והתוצאה תהייה גרועה מזו לפני התהליך כולו. לכן לך לשינוי ולתיקון מתוך כוונה טובה ובתום לב. הייה ישר עם עצמך, הייה נאמן לעצמך ואז התוצאה שלך תהייה מדהימה ומפתיעה, אתה משנה את המציאות שלך.

כותב המאמר: ד"ר דני לוסקי, יוצר ומפתח שיטת לוסקי.

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ