בגידה – ההשפעה על הילדים
13 בינואר 2015
להתבונן בזוגיות
14 בינואר 2015

כנות בזוגיות

כנות בזוגיות / אסף ליברמון

קורס ייעוץ זוגי,
טיפול זוגי משפחתי >> כאן

“אם אני מוכרת את הבית אני עוברת רק לפנטהאוז”, “מה פנטהאוז? מה אני מוכר בית גדול אחד בשביל להחליף אותו באחר? אני רוצה דירת 4 חדרים”.

שנים שההורים שלי משלמים משכנתאות,ונמצאים בחובות כבדים לבנקים, מה שמזיק מאוד לחיי היום יום שלהם הם חיים בסטרס תמידי שפוגע להם בבריאות ובשמחת החיים שלהם, הם חושבים למכור את הבית שלנו וזה תמיד נתקע באותו מקום אימא רוצה פנטהאוז ואבא רוצה דירה זולה 4 חדרים. אין שום שיח בעניין אין אכפתיות ושאלת שאלות אחד את השני יש רק הבעת עמדה באופן השטחי ביותר יותר אין שום תקשורת מה שגורם באופן ישיר לכך שאין התפשרות אין התקדמות. לעומתם העצב הכעס ונטירת הטינה גדלים ומגדילים את הפערים ביניהם.

זוהי רק דוגמא אחת שבה חוסר בתקשורת בין בני זוג יכול להיות בולם ואף הרסני, דוגמא נוספת היא חוסר בכנות ושיתוף לגבי תחושות רעות שעולות לגבי המערכת יחסים או הבן זוג פעמים רבות הייתי מוצא את עצמי בחוסר מול הבת זוג שלי או מערכת היחסים שלנו ומחשש לפגוע בה הייתי שומר בבטן את התחושות שלי זה היה גורם ל-2 בעיות שונות:

  1. היא לא יודעת מה עובר עלי – היא מרגישה שמשהו לא בסדר אבל אני לא משתף אותה בזה אני אומר שהכל בסדר, היא יודעת שאני משקר.

 אני גורם למתח בינינו והיא לא יכולה לשפר את מה שאני מוצא בחסר כי היא פשוט לא מודעת אליו.

  1. כאשר דברים נשמרים בבטן הם גדלים ומתעצמים ובסוף הם ימצאו את הדרך שלהם לצאת במקרה הטוב זה יהיה בוויכוח שמלווה בתחושות קשות ובעצם מה שהיה קורה הוא שבכל מקרה הייתי פוגע בבת הזוג שלי ואפילו בצורה הרבה יותר גדולה מאשר אם פשוט הייתי משתף בתחילה בתחושות שלי, במקרה הגרוע יותר זה יכול לצאת בצורה של מחלות שונות.

יש עוד אין ספור דוגמאות למה גורמות בעיות בתקשורת זוגית ממה שלמדתי זה הדבר הבסיסי ביותר והחשוב ביותר במערכת יחסים מוצלחת וארוכה לכן התרופה שלי לחוסר בתקשורת היא פשוט כנות דבר ראשון כנות ובהירות שלי עם עצמי  לגבי איך אני מרגיש ומה אני באמת רוצה לקבל ולאחר מכן כנות עם הבן זוג לנהל שיחה כנה ועמוקה איתו אם זה קשה מדי אפשר להתחיל בכתב, העברת מכתבים או הקראה של מה שכתבתי העיקר שתוציאו מעצמכם את התחושות לא משנה מה הפחד שלכם  (ויכול להיות הרבה סיבות לפחד, פגיעה בבן זוג, ביישנות ועוד) תסמכו על עצמכם שתעבירו את התחושות שלכם בצורה מכובדת ושהצד השני חזק מספיק בשביל להתמודד איתם זה יעשה למערכת היחסים פלאים .

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן