מדיטציה – תרגיל של אלופים לטיפול בחרדות ללא תרופות
25 בדצמבר 2014
ארגז צרות או תיבת אוצרות
27 בדצמבר 2014

כתיבה כתרופה לזוגיות טובה

כתיבה כתרופה לזוגיות טובה/ ארי לביא

נשים וגברים רבים מתקשים למצוא זוגיות מתאימה עבורם. הם נוטים למצוא בני זוג שאינם מתאימים להם, חווים סבל ועצבות במערכת היחסים במקום לחוות שמחה ואהבה ובסוף הכל מתפרק ומסתיים במשבר כואב.

דורית, צעירה רווקה בשנות ה-20 לחייה, שיתפה אותי כי מנסה מזה מספר שנים למצוא זוגיות מתאימה איך אינה מצליחה. בכל פעם שמכירה מישהו, לאחר פרק זמן שלעיתים גם ממושך, היא מגלה כמה הוא רחוק מלהיות בן הזוג שהייתה רוצה לצידה.
שאלתי את דורית איך הייתה רוצה שבן הזוג האידיאלי עבורה יראה, מהן תכונותיו, עיסוקו, העדפותיו, תחביביו ופרטים נוספים. דורית התקשתה לענות על מרבית שאלותיי בצורה קלה ונדרשו ממנה מספר רגעים ארוכים של חשיבה.

הסברתי לדורית כי הזוגיות מתחילה מיד עם הרצון לזוגיות וממשיכה דרך שלב החיפושים ומציאת בן או בת זוג וממשיכה לכל אורך החיים המשותפים. הטיפול הזוגי שהצעתי לדורית, כחלק משלב מקדים להמשך החיפושים, היה לכתוב מסמך קצר בן שני עמודים, לכל היותר, המחולק לכותרות משנה ושמכיל פרטים, ככל הניתן, אודות בן הזוג שהייתה רוצה להכניס לחייה, כגון: פרטי זהות כלליים, מראה חיצוני, תכונות אופי, עיסוק, תחביבים וכדומה וכן התבקשה דורית לכתוב ולפרט גם אודות המפגש הראשון שלהם שיגיע, הזוגיות וחיי המין הצפויים, הבילויים המשותפים ועוד. הדגשתי לדורית שאם ברצונה שהטיפול הזוגי הזה יצליח, יידרש ממנה להשקיע מחשבה רבה בכתיבת המסמך ולא לחסוך בתיאורים, צבעים, שמות, רגשות וכו’.
בתום כתיבת המסמך, התבקשה דורית לקרוא אותו בכל יום ולבצע בו תיקונים ושינויים כאוות נפשה,  גדולים כקטנים – העיקר להתעסק בו בכל יום.
אז איך בעצם הכתיבה תסייע ותהווה  טיפול זוגי עבורה?

עיסוק יומיומי בתיאור פרטי בן הזוג האידיאלי, יסייע לדורית להיות יותר ממוקדת בחיפושים תוך יכולת אבחנה טובה ומדויקת יותר מי מתאים לה יותר ומי פחות מבלי שתצטרך לבלות בקרבתם תקופת זמן ממושכת. כמו כן, מיקוד בתהליך יגרום לדורית לפעול בצורה טובה ואיכותית יותר ויעניק לה מוטיבציה ליזום מהלכים שיקדמו אותה לקראת בן הזוג המתאים. מכאן, כל שיוותר זה לתת גם לחיים לעשות את שלהם ולזמן אליה את האנשים הנכונים.

גם אתם, זכרו! מיקוד בכל שלב שהוא בזוגיות יביא עמו תוצאות טובות ומוצלחות. כתיבה פשוטה שמסייעת לנו להיות ממוקדים יותר מהווה טיפול בזוגיות באופן טבעי, פשוט ואמין אז אם גם אתם נמצאים במקום בו אינכם מרוצים מהזוגיות שאתם מוצאים ואינכם רוצים להישאר כך לאורך שנים רבות, תנו הזדמנות לכוח הכתיבה והמיקוד.
אם תתנו הזדמנות, תגלו כמה החיים מפתיעים לטובה ותזכו לזמן אליכם בני זוג מתאימים יותר ותוכלו למלא את חייכם וחיי הזוגיות שלכם באור, שמחה ואהבה!