גם המכונית הכי טובה לא תיסע
29 במרץ 2015
מה צופן לי העתיד
29 במרץ 2015

לאהוב על השונות

לאהוב על השונות / רינת אדלר

קורס ייעוץ זוגי,
טיפול זוגי משפחתי >> כאן

אחת משלושים ושתיים ערכי החיים עליהם מלמד ד”ר לוסקי הינה ערך האחדות שפירושה “היכולת לחזק את השונות כדי ליצור אחדות והרמוניה.”

נושא השונות בין בני הזוג הינו נושא מוכר וידוע והתפיסה לגביה בספרות הנשים הפופולרית וגם בקרב חלק מן המומחים הינה כי הפכים נמשכים , הכוונה היא לכך שפעמים רבות גבר ואישה  , שהם שונים בתכלית השינוי ימצאו עצמם מתאהבים ונמשכים זה לזה .

אבל מה עושים אם אחד מבני הזוג בזבזן והשני חסכן (שלא לומר קמצן?) , או אם אחד מהם מסודר ופדנט והשני חייב שהכל יהיה על הרצפה כדי לדעת איזה בגדים יש לו?

הדרך להתמודד עם הנושא הינה  , לדעתי , קודם כל  , להכיר בחשיבות שבשונות שבין בני הזוג ובמה שעומד מאחוריה. הרי לעיתים רק אנחנו בוחרים באדם מסוים דווקא בגלל שהוא משלים אותנו. לדוגמא, במקומות שקשה לנו להיפתח  , נבחר בבן זוג גלוי ופתוח , שסיפר לנו כבר בערב הראשון את סיפור חייו.אם אנחנו יצורים מתוכננים  , שחייבים לדעת מה יקרה בעוד איתנו חמש שנים  , הרי לעיתים ניקח את זה ש”לא יודע מה יקרה איתו בעוד חמש דקות”.למה? כי זה כיף , כי זה מעניין. שונה , מהנה ומפתיע!

כל זה נכון. אבל אחרי כמה שנים ברוב המקרים זה יתחיל להפריע לנו. לפעמים זה בגלל שנמאס לנו שבן הזוג שלנו לא יכול להעביר יום מבלי לרכוש משהו חדש וחשבון הבנק מתרוקן תמידית. לפעמים נשתגע בגלל שהוא לא מאפשר לנו לתכנן מראש את החופשה הבאה או את סוף השבוע הקרוב ולפעמים אנחנו נמצא את עצמנו חוזרים מיום עבודה קשה וארוך  , כשאנחנו רק מייחלים לשקט ונמצא בית מלא ילדים משחקים וצורחים.

אז מה ניתן לעשות? אפשרות אחת היא להיות מודע לנושא זה ולהבין שמה שנראה לנו מקסים כרגע יהפוך להיות מורכב בהמשך (אפשרות בהחלט מומלצת אולם לא תמיד ישימה) או שניתן שוב ושוב להיזכר שוב במי התאהבנו-ומדוע , ולעשות עבודה עם עצמנו , כי הבעיה היא בנו ובן הזוג לא אשם שהוא כזה , אנחנו הרי ידענו הכל מראש .

ומה לגבי עצמי? אני התחתנתי לפני שבע עשרה שנה עם אדם מהמם, שונה ממני אבל גם דומה לי מאוד  , שאוהב אותי  , את משפחתנו ואת החיים שלנו ביחד. ומאז אנחנו נהנים מהדומה וברוב הזמן מצליחים להעריך וליהנות גם מהשונה. ואולי, זה בעצם, למען האמת, הכי חשוב ….

 


מרתון קורס ייעוץ זוגי, 3 ימים עד להסמכה.
המרתון מיועד למי שרוצים תעודת ייעוץ זוגי, עכשיו!!!
ולמי שרוצים לשפר את הזוגיות, לעבור לשלב הבא.
התוכנית הנמרצת והמצליחה של מכללת לוסקי בתל אביב.

קורס ייעוץ זוגי,
טיפול זוגי משפחתי >> כאן

 


מקורות:

לוסקי , ד’ , “תרופות לוסקי” , 2013 , הוצאת מכללת לוסקי.