מאיסור לטהרה
26 בינואר 2015
5 חסמים שמונעים מאיתנו להתקרב לבן זוג
27 בינואר 2015

לא רוצה את הזוגיות הזאת יותר

לא רוצה את הזוגיות הזאת יותר / קובי סימנר

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

לקליניקה שלי הגיעה, דפנה. דפנה ביטאה מצוקה מאוד גדולה, תסכול יומיומי, אדישות שלה כלפי בעלה, שנובעת מתחושת מיאוס במצב שבו היא נמצאת, נמאס לה גם מעצמה.

ברובד הגופני, דפנה סיפרה שהיה לה גידול בחזה שהיא הסירה אותו, לדפנה יש שני ילדים, שניהם בגילאים מתקדמים , לא זה מה שמונע אותה מלהתגרש לטענתה.    בעלה עוקץ אותה הרבה פעמים. אומר לה דברים כמו: “תראי איך את נראית” “כל הזמן עייפה או עצבנית” “מה שאני מבקש ממך את לא עושה”.

שאלתי את דפנה, אם יש דברים שהיא רוצה לעשות ולא עושה? היא ענתה שכן, שיש הרבה דברים שהיא רוצה לעשות ולא יודעת מאיפה להתחיל, שאלתי אותה אם היא זקוקה לעזרה מקצועית של תזונה? מה היא עשתה עד עכשיו בשביל לעשות את מה שהיא רוצה? סיפרה שניסתה בכל מיני דרכים,לעזור לבריאותה.

זיהיתי אצלה ואצל בעלה שבא  לטיפול הזוגי אחריה, חוסר איזון באינטליגנציה שכלית,ברובד השכלי. האינטליגנציה שקשורה לאות ת’, חן- מודעות וערנות לסובב אותך שאומרת,” היופי הפנימי שלך, אם אתה יפה מבפנים ומודע לעצמך ככה יגידו אחרים”.(שיטת לוסקי 32 אינטליגנציות- מקורן מספר היצירה)

הסבתי את תשומת ליבה של דפנה, והחלטנו על טיפול זוגי אשר יתמקד בה ואך ורק בה, לפתע כשדפנה קבלה את מלוא תשומת הלב, שפת הגוף שלה נפתחה והיא כבר לא ישבה עם ידיים סגורות, היא הרגישה שאין לה צורך להסתיר, ושהישועה תגיע רק ממנה ולא מבן זוגה, היא סיפרה שהיא יודעת שיש לבן זוגה יותר בעיות משיש לה עצמה, והחליטה להתמקד בעצמה, היא הבינה שזה הרבה יותר קל לשנות דברים בעצמה מאשר לרצות שהוא ישתנה.

כאן הסבתי את תשומת ליבה שוב, והסברתי לה שברגע הזה היא יותר ערנית למה שקורה סביבה, ועכשיו כשהיא ערנית יותר קיימת אפשרות שהיא תגיב אחרת למה שאנשים משקפים לה על עצמה, במקום לפעול על אוטומט,היא תעצור ותתבונן על מה שקורה לה מבפנים.  תשובותיה לבעלה יהיו  יותר במודעות, היא תגיב לו בשלווה, ותכיל אותו כפי שהוא, כי היא תזכור בכל רגע שיש לו יותר בעיות ממנה,שיש  לו יש יותר קשיים ממה שלה יש.   היא זו שמתייחסת לעצמה, היא זו שמעניקה לעצמה תשומת לב והקשבה, ובנקודת המציאות הזו יהיה לה הרבה יותר קל לחולל שינוי בחייה.

כאן אני גיליתי לה שהיא משתמשת ב”תרופת לוסקי”,פעולה פשוטה ואנושית, לתרופה קוראים תשומת לב, כשמוסיפים לתשומת לב גם את כוח האהבה שזו אינטליגנציה ברובד הרגשי, ניתן להגביר את האהבה כלפיי עצמך, וכשתאהבי את עצמך דפנה ותשדרי לבעלך, כל הקשיים שלו יתמוססו והוא פשוט יאהב אותך כי לא נותרו לו מילים לעקוץ אותך בהן.

לסיכום- דרך טיפול בבעיה, על דפנה להתמקד בעצמה, לתת לעצמה תשומת לב (תרופה 1), להקשיב לרצונותיה ולעשות דברים שהיא רוצה בשביל עצמה ולבקש לעצמה בקול רם ולהתפלל (תרופה 2), בעת התפילה אנחנו יכולים להתכוון עמוק ובאמונה שנראה תוצאות לפי מה שביקשנו. מעשים למענה, לצאת לסרט עם חברות, לצאת להליכה עם עצמה ולעורר הנאה מהתהליך ומהנתינה לעצמה מבלי להיות תלויה באחרים,באילוצים או בתירוצים, יש לה רצון חופשי יכולת בחירה ובהגברת הרצון החופשי,שהינה אינטליגנציה ברובד הרוחני, דפנה תוכל להכניס לחייה יותר שמחה פנימית.

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן