מובילים או מובלים
27 בדצמבר 2014
מי אוהב אותך יותר ממני
27 בדצמבר 2014

לגעת ביהלום

לגעת ביהלום / מלכה שומרוני

“חלומותינו ה’בלתי אפשריים’ לא יושגו בלילה אחד, זוהי ריצת מרתון ולא ספרינט.”

כולנו רוצים להגשים את חלומותינו, כולנו רוצים להגיע לפסגת ההר, לכולנו יש שאיפות ומטרות….

האם אנחנו מגיעים, מממשים, מגשימים?

הסיפור הוא על מחפש יהלומים בוונצואלה, רפאל סולנו שמו, רפאל היה אחד מבין אלפי ילידים דלפונים שבאו לחפש את מזלם ולחפור בסלעים של ערוץ הנהר היבש שיצא לו מוניטין כמכיל יהלומים. לאיש מהם לא התמזל המזל, מיואש ותשוש גופנית ונפשית החליט רפאל שהגיע הזמן להיכנע. הוא הרים ובדק 999,999.00 חלוקי נחל מבין מליארד האבנים החלקות שריפדו את ערוץ הנחל, אולם כל אחת מהן הייתה אבן סלע רגילה. אחרי חודשים של עבודה קשה, רפאל כבר החליט לנטוש ולחזור אל ביתו בחוסר כל, אבל בפרץ אחרון של נחישות הוא התכופף בפעם האחרונה ולו רק כדי לומר שהוא באופן אישי הרים ובדק מליון חלוקי נחל, הוא שלף אבן אחת מתוך ערימת החלוקים שבכף ידו, היא נראתה כבדה יותר ושונה מהאחרות, הוא אמד את האבן ושקל אותה, היחס היה גדול מידי, הייתכן?

כן, זה היה יהלום !

נכון, אנו חווים בחיינו כישלונות, קשיים, משברים וטלטלות, הבחירה היא שלנו אם לוותר, להרים ידיים ו”לתקוע” את חיינו בחוויית הכישלון, ה”אני לא מוצלח”, “אני לא שווה”, “אני אפס”, “לא מגיע לי” או להמשיך בדרך באומץ, בנחישות, תוך התמדה ודבקות במטרה עם הידיעה הפנימית העמוקה שאנו מייצרים את מציאות חיינו. מה שמוביל לתוצאות של הצלחה וניצחון שלנו את עצמנו היא המחשבה והרגשת אני ראוי !

אז מי הם האנשים שימצאו “יהלומים” ?

הנחושים, המתמידים, אלה שמאמינים שזה אפשרי גם אם נתקלים בקשיים ומשברים…   אלה שמרגישים ויודעים שמגיע להם, אלה שמסכימים לשחרר ולעבור באומץ דרך הפחדים, אלה שלא מוותרים על החלומות והתשוקות, אלה שבוחרים לחיות את החיים ולא ליד החיים, אלה שמתקשים לעשות זאת לבד ופונים לבקש עזרה, אלה שבוחרים בעצמם.

נחישות והתמדה מאפשרת בטחון, שמחה,אהבה,חיים. טיפול זוגי?