הקול של אבא
23 בדצמבר 2014
מה יגידו, מה יחשבו
24 בדצמבר 2014

להתאהב

להתאהב /ארי לביא

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

הרי לכם תחילתו של קשר זוגי, שלב  ההתאהבות.
הבטן מתמלאת “פרפרים”, מוטיבציה מרימה אותנו לשחקים, העולם והחיים מעין הופכים לוורדים בעינינו ומתמלאים באור וכל זאת בזכות הורמוני הדופמין, סרוטונין, אזופרסין ועוד, שהמוח האנושי יודע להפריש בעת ההתאהבות.

לאחרונה, התחלתי לצאת עם קרן (שם בדוי). בשני הדייטים שלנו עד כה, ניכרת אהבה רבה, חום והמון תשוקה שממלאים את האוויר באנרגיה חיובית ושמחה.
אך בימים האחרונים, יכולתי לחוש מעין “התקררות” והתרחקות מצידה שבאו לידי  ביטוי במיעוט שיחות הטלפון, ההודעות והחיבה שהפגינה כלפי עד לפני כן.ואז לפתע החלו לצוץ בראשי מחשבות קודרות על פרידה, בגידה, חוסר אהבה וכו’ שמייד הביאו עימן תחושת עצבות ודכדוך.

המצב “התקררות והתרחקות” מקושר לרובנו לדבר מה שלילי ועל כן עולות גם מחשבות שליליות. מחשבות שליליות אלו ואחרות, ככל שירבו, יעצבו אמונה שלילית שתביא עימה מציאות שלילית וכושלת שהרי…
“מחשבה היא אפשרות שמעצבת אמונה שיוצרת מציאות”.

אז איך מחשבה יוצרת זוגיות וכיצד היא עוזרת בנושא טיפול זוגי?
הכל מתחיל במחשבה אחת ועוד מחשבה ועוד מחשבה אודות הזוגיות הנוכחית שהופכות מהר מאד לכדור שלג גדול שמתגלגל עד שהאמונה שלנו מתחזקת והופכת לאיתנה,לטוב ולרע, ואז קורים שני דברים:
1) בין אם מחשבותינו היו חיוביות או שליליות, אנו נתחיל להתנהג באופן מודע או לאו
    כך שנגרום לזוגיות להצליח או להיכשל (בהתאם לכמות ואיכות המחשבות).

2) נזמן אלינו סיטואציות שיביאו להצלחה או לכישלון הזוגיות, גם כאן תלוי בכמות
    ואיכות המחשבות.

אם אתם נמצאים במצב הדומה לשלי, רוצים להיפטר מתחושת העצבות ומרגישים שהמחשבות השליליות לוקחות פיקוד אזי הרי לכם שיטה טבעית לטיפול בזוגיות, בהקשר הזה:
עצמו את עיניכם, קחו שלוש נשימות עמוקות ודמיינו את הרגע הכי מאושר בזוגיות הזו, רגע שהיה או רגע שתרצו שיהיה. דמיינו את הרגע שבו הכל מצליח לשניכם ואתם מאוהבים עד אינסוף. תחזרו על הדמיון הזה במעין רוטינה ובמקביל הקישו חמש אצבעות כנגד חמש אצבעות במחזוריות. בצעו זאת במשך 10 דקות רצופות בכל יום, למשך שלושה שבועות.

התרגיל הנ”ל לטיפול בזוגיות יעגן מחשבה חיובית ואמונה חיובית בהקשר הזוגיות שתביא עימה מציאות וזוגיות מוצלחת ומלאת אהבה! בכל פעם שתשימו לב כי מחשבה שלילית צצה לה לפתע, מייד הקישו חמש אצבעות כנגד חמש אצבעות ושוב דמיינו את הרגע המוצלח הזה. תתפלאו לגלות איך הדברים משתנים לטובתכם!

אם לא תנסו את התרגיל הפשוט הזה, ייתכן מאד שהמחשבות השליליות יקחו פיקוד על האמונה, המציאות וחיי הזוגיות שלכם ויהרסו את כל מה שאתם אי פעם חולמים עליו. אז מה אתם אומרים? לא שווה לנסות?!
בהצלחה J


קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן