חרדת ביצוע
24 בדצמבר 2014
להעיר את המוח והחושים ליוזמה
25 בדצמבר 2014

להתחיל מבראשית

להתחיל מבראשית/ אליזבט ויצמן

קורס ייעוץ זוגי,
טיפול זוגי משפחתי >> כאן

לְךָ מֵֽאַרְצְךָ לֶךְ וּמִמּֽוֹלַדְתְּךָ וּמִבֵּית אָבִיךָ אֶל-הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַרְאֶֽךָּ” (בראשית י”ב,א).

תחושת חוסר אונים, תלישות, ייאוש ואכזבה הציפו אותי ברגע שניתקתי את השיחה, מודיעים לי שצריך לפנות את הדירה. אחרי שנה מטורפת שעזבנו (אני,אישי וביתי בת שנה) את ירושלים לרמת הגולן בתקווה גדולה להתחבר לטבע, להתחבר ליעוד, לחיות בפשטות אבל לחיות ולהפסיק לשרוד, והנה שוב צריך לזוז ,עדין לא הגענו לנחלה.

רעיון שהעלה גיחוך מתחיל לרקום עור וגידים והנה תוך ארבעה חודשים אנחנו בשוויץ.בלי עבודה, בית, שפה, עם הרבה אמונה מתחילים מהתחלה….

היום אחרי חמש שנים אני יודעת שזה היה חייב להיות חלק ממסע חיי, הייתי צריכה  לצאת מהעדר כדי להכיל את הזהות שלי, זה התחיל מהבסיס חזרתי לשם שלי “אליזבט” בלי לקצר  “ליז” , כדי להימנע מכול השאלות והסברים של “מאיפה”??  הייתי צריכה לקבל את המוצא המרוקאי, שבילדותי  כל כך התביישתי שהוא חלק ממני, שהמעמדות והסטיגמות רדפו אותי. ועכשיו זה מקור לגעגוע למשפחה, לשפה המרוקאית, לתבשילים והריחות, למנהגים ולשירים.

כיום אני עובדת בספא יוקרתי , פוגשת אנשים מכול העולם. שגורם לי לפתוח את הראש ובעיקר את הלב ולהעניק טיפולים באהבה וחוסר שיפוטיות לכול אדם, לקבל את השונה וללמוד על דרכו ותרבותו, להפנים שכולנו שווים, כולנו נבראנו בצלמו. והזהות שלי כל כך חשובה, מייצגת את ישראל בחיוך ובאיכות, נותנת פנים ואנושיות למילים הריקות שבתקשורת.

החששות שלפני המסע הופכות למקור גאווה, הרי גם עם השפה הצרפתית אני כבר מסתדרת. ורשימת הטיולים מתקצרת , הגשמת חלומות נהפך להיות חלק מהשגרה , שמשאלה הופכת להיות זיכרון, לתמונה באלבום. הייתי צריכה להתרחק אלפי ק”מ כדי להרגיש את השפע שקיים , שהכול אפשרי , התחלתי מבראשית והתחזקתי, התבגרתי, והשתנתי כל כך….